Mine værktøjer
Du er her: Forside Nyheder Copenhagen Challenge 2010
Handlinger tilknyttet webside

Copenhagen Challenge 2010

Resultater 2010

Copenhagen Challenge 2010

Brian E. Petersen

Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Women 18 24 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 189 Katia Hiersemenzel FRA Edinburgh University Triathlon Club 1:13:52 2 19:26 4:07 1 5:51:02 3 30.77 3:24 1 4:09:05 1 5:54 11:21:27
2 280 Sofie Struve Løgstrup DEN 1:07:09 1 17:40 7:13 3 5:44:32 2 31.35 7:29 3 4:28:13 2 6:21 11:34:35 0:13:08
3 177 Jeanne Hautop Enevoldsen DEN Kvik Tri Team 1:14:40 3 19:38 7:01 2 6:10:42 4 29.13 4:18 2 4:39:08 3 6:36 12:15:48 0:54:21
4 115 Annelie Petersen DEN Haderslev Tri 2000 1:25:31 4 22:30 8:30 4 5:33:33 1 32.38 10:52 4 5:25:38 5 7:42 12:44:01 1:22:34
5 202 Laura Victoria Bell DEN FitnessDk 1:52:07 5 29:30 12:02 5 6:25:55 5 27.99 12:55 5 5:04:07 4 7:12 13:47:05 2:25:38

Individual: Women 25 29 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 165 Helene Pallesen DEN SMT 1:07:25 4 17:44 3:24 3 5:30:27 1 32.68 1:32 1 3:08:00 1 4:27 9:50:46
2 146 Dianne Emery RSA 1:00:14 2 15:50 2:48 1 5:39:49 3 31.78 2:33 5 3:36:42 2 5:08 10:22:04 0:31:18
3 273 Sanne Otte DEN Tri athleten 0:52:39 1 13:51 3:14 2 5:36:52 2 32.06 1:56 2 4:14:30 7 6:01 10:49:09 0:58:23
4 262 Ria Kruse Olsen DEN fitnessdk.dk 1:17:16 13 20:19 5:27 8 5:42:45 4 31.51 2:31 4 3:56:37 4 5:36 11:04:35 1:13:49
5 117 Annemette Valant DEN Kongens TRI 1:15:11 11 19:46 5:39 10 6:04:02 11 29.67 3:10 6 3:55:55 3 5:35 11:23:55 1:33:09
6 171 Irina Palimaru DEN Tri4 1:18:48 14 20:44 6:30 14 5:48:08 6 31.02 5:03 15 4:06:40 6 5:50 11:25:08 1:34:22
7 113 Anne Simonsen DEN 1:16:30 12 20:07 5:50 11 6:07:34 13 29.38 6:27 20 4:05:34 5 5:49 11:41:53 1:51:07
8 128 Brynhild Davidsen NOR 1:19:54 16 21:01 6:01 12 5:47:07 5 31.11 2:16 3 4:31:23 11 6:25 11:46:39 1:55:53
9 195 Kristin Stengård DEN Odense Triathlon Klub/Team Fit4Run 1:21:01 17 21:19 6:18 13 5:55:20 9 30.39 3:54 9 4:20:53 9 6:10 11:47:24 1:56:38
10 141 Claire Chedzoy GBR Wessex Wizards 1:23:36 22 21:59 9:12 22 5:59:52 10 30.01 11:23 25 4:17:47 8 6:06 12:01:48 2:11:02
11 226 Marie Pallisgaard DEN Tri4 1:12:19 8 19:01 4:33 5 6:19:39 15 28.45 3:59 10 4:27:18 10 6:20 12:07:45 2:16:59
12 259 Rebecca Hjortegaard Hansen DEN FitnessDK 1:11:47 6 18:53 8:55 20 5:48:56 7 30.95 4:05 11 4:56:42 19 7:01 12:10:23 2:19:37
13 111 Anne Brink DEN 1:13:19 10 19:17 4:05 4 5:52:32 8 30.64 5:34 16 5:10:35 21 7:21 12:26:02 2:35:16
14 185 Karina Jacobsen DEN Tri4 1:23:58 23 22:05 9:10 21 6:14:44 14 28.82 4:24 12 4:43:17 16 6:42 12:35:31 2:44:45
15 246 Nanna Dehlsen DEN 1:27:40 24 23:04 7:20 17 6:07:02 12 29.43 3:46 8 4:50:07 17 6:52 12:35:54 2:45:08
16 131 Carina Nyvang Jørgensen DEN Fitnessdk 1:21:44 18 21:30 8:00 18 6:21:04 16 28.34 6:04 17 4:41:22 14 6:40 12:38:12 2:47:26
17 238 Michèle Chan SUI TRICANA 1:07:28 5 17:45 7:15 15 6:47:05 22 26.53 6:08 18 4:42:44 15 6:41 12:50:37 2:59:51
18 142 Claire Powell IRL 3D 1:19:14 15 20:50 11:49 24 6:45:34 21 26.63 9:15 22 4:40:32 13 6:38 13:06:22 3:15:36
19 116 Annelisa Justesen FOY TRI4 1:12:46 9 19:08 5:02 7 7:03:17 24 25.52 7:49 21 4:39:54 12 6:37 13:08:46 3:18:00
20 163 Helene Boeck DEN 1:06:34 3 17:31 4:35 6 6:35:14 20 27.33 6:23 19 5:26:00 25 7:43 13:18:45 3:27:59
21 114 Annegret Standke GER 1:21:54 19 21:32 8:52 19 6:53:40 23 26.11 4:36 14 4:53:46 18 6:57 13:22:46 3:32:00
22 181 Joanna Kitley GBR Team Southampton 1:23:28 21 21:57 10:12 23 6:24:58 17 28.06 10:04 24 5:22:26 24 7:38 13:31:05 3:40:19
23 133 Catherine Pratt GBR 1:40:17 25 26:23 5:36 9 6:31:58 19 27.55 4:31 13 5:11:40 22 7:23 13:34:01 3:43:15
24 129 Camilla Frosch DEN FitnessDK 1:23:05 20 21:51 15:01 25 6:30:44 18 27.64 9:33 23 5:20:41 23 7:35 13:39:01 3:48:15
25 269 Ruth Blair NZL 1:12:06 7 18:58 7:16 16 8:35:47 25 20.94 3:44 7 5:05:35 20 7:14 15:04:25 5:13:39
DNF 275
DNF 297
DNF 132
DNF 183
DNF 242

Individual: Women 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 287 Thea Storm Henriksen DEN Vejle tri 1:11:42 8 18:51 5:17 10 5:29:21 1 32.79 2:21 4 4:02:29 4 5:44 10:51:08
2 247 Nina Eng DEN 1:20:42 21 21:14 7:11 18 5:32:09 2 32.52 5:11 16 3:46:05 1 5:21 10:51:15 0:00:07
3 162 Helen Williams NZL 0:59:31 2 15:39 3:33 3 5:53:58 11 30.51 2:16 3 3:57:13 2 5:37 10:56:28 0:05:20
4 193 Krista Terämaa FIN Helsinki Triathlon 0:58:52 1 15:29 2:57 1 5:46:31 5 31.17 1:22 1 4:22:01 14 6:12 11:11:41 0:20:33
5 241 Mille Bjarrum DEN KtK86 1:08:28 6 18:01 4:24 5 6:15:07 18 28.79 3:17 7 3:59:20 3 5:40 11:30:34 0:39:26
6 295 Unni Lizier DEN Fitnessdk 1:31:07 32 23:58 9:37 29 5:34:20 3 32.30 6:32 29 4:15:24 9 6:03 11:36:58 0:45:50
7 137 Charlotte Tuvesson SWE Klubb Sisu 1:30:16 31 23:45 4:45 7 6:06:17 15 29.49 1:58 2 4:02:46 5 5:45 11:46:01 0:54:53
8 108 Anja Pihl Svendsen DEN FitnessDk 1:26:37 26 22:47 10:39 31 5:55:42 12 30.36 8:58 31 4:04:36 6 5:47 11:46:30 0:55:22
9 292 Tine Holmgaard DEN FitnessDk 1:18:34 15 20:40 4:49 8 5:51:13 9 30.75 5:10 15 4:31:07 16 6:25 11:50:51 0:59:43
10 217 Maj Dideriksen DEN TNP.dk / CTC Køge 1:19:16 20 20:51 4:28 6 5:41:54 4 31.59 2:48 6 4:47:45 21 6:49 11:56:09 1:05:01
11 225 Marie Leautey GRE Schiniathlon 1:07:06 4 17:39 3:58 4 5:47:36 6 31.07 5:51 23 5:02:30 27 7:10 12:06:59 1:15:51
12 148 Ditte Brammer DEN TRI4 1:12:27 10 19:03 5:59 13 6:30:02 25 27.69 5:41 21 4:16:34 10 6:04 12:10:42 1:19:34
13 210 Lise Ring Christiansen DEN FitnessDK 1:26:58 27 22:53 11:44 32 6:17:44 21 28.59 6:28 27 4:09:29 7 5:54 12:12:21 1:21:13
14 218 Maja Petersen DEN TARGIT A/S 1:09:40 7 18:19 12:23 33 6:35:29 27 27.31 5:34 18 4:11:08 8 5:57 12:14:11 1:23:03
15 255 Pernille Wallentin Bagge DEN 1:25:18 24 22:26 6:11 16 6:10:18 17 29.17 3:22 8 4:30:48 15 6:25 12:15:55 1:24:47
16 206 Leoni Elizabeth Christensen DEN fitnessdk 1:28:44 29 23:20 8:39 24 5:59:49 13 30.02 4:14 10 4:35:17 17 6:31 12:16:41 1:25:33
17 197 Laila Vejrgang DEN 1:30:00 30 23:40 12:29 34 5:52:03 10 30.68 6:19 26 4:42:52 20 6:42 12:23:41 1:32:33
18 260 Rebecca Mulley GBR Team Southampton 1:23:52 22 22:04 9:17 27 6:25:08 24 28.04 5:34 19 4:19:59 13 6:09 12:23:48 1:32:40
19 286 Tanja Hall DEN 1:16:41 13 20:10 36:19 35 5:50:37 8 30.80 6:03 24 4:40:01 18 6:38 12:29:39 1:38:31
20 279 Sinéad Wearen IRL Trilogy 1:18:45 18 20:43 3:19 2 5:49:50 7 30.87 4:17 11 5:14:09 32 7:26 12:30:18 1:39:10
21 254 Pernille Midtgaard Soltau DEN 1:19:05 19 20:48 9:29 28 6:46:16 29 26.58 9:01 32 4:18:59 12 6:08 12:42:49 1:51:41
22 124 Bettina Misselhorn GER 1:34:42 34 24:55 7:34 20 6:05:26 14 29.55 5:36 20 4:50:32 23 6:53 12:43:49 1:52:41
1
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Women 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
23 166 Helga Arnadottir ISL 1:18:44 17 20:43 5:15 9 6:57:22 33 25.88 5:19 17 4:17:53 11 6:06 12:44:31 1:53:23
24 228 Marie Eve Crépault CAN Fitnessdk 1:33:47 33 24:40 6:28 17 6:20:11 22 28.41 6:11 25 4:40:21 19 6:38 12:46:57 1:55:49
25 222 Maria Kring DEN 1:16:11 12 20:02 6:10 15 6:15:30 19 28.76 3:57 9 5:11:59 31 7:23 12:53:45 2:02:37
26 175 Janni Selmer DEN 1:07:57 5 17:52 6:01 14 6:32:29 26 27.52 6:30 28 5:02:56 28 7:10 12:55:52 2:04:44
27 215 Lærke Rau DEN fitness dk 1:24:42 23 22:17 8:15 23 6:22:48 23 28.21 6:49 30 4:53:45 25 6:57 12:56:17 2:05:09
28 283 Stine Nørgaard Olesen DEN FitnessDK 1:28:33 28 23:17 7:19 19 6:36:58 28 27.21 2:45 5 4:50:17 22 6:52 13:05:50 2:14:42
29 130 Carina Holt DEN Fitnessdk 1:44:13 35 27:25 8:59 25 6:16:36 20 28.68 5:03 14 4:56:03 26 7:00 13:10:52 2:19:44
30 250 Octavia Chambers GBR storford tri 1:18:12 14 20:34 7:43 21 6:51:44 31 26.23 4:47 13 4:53:11 24 6:56 13:15:34 2:24:26
31 169 Hrefna Sylvia Sigurgeirsdottir ISL Triathlon Iceland 1:13:40 11 19:23 5:23 11 6:52:51 32 26.16 5:50 22 5:11:39 30 7:23 13:29:22 2:38:14
32 188 Kathrin Lösing GER MSV Hamburger Ärzte 1:18:39 16 20:41 9:05 26 6:51:21 30 26.26 10:08 33 5:05:03 29 7:13 13:34:15 2:43:07
33 301 Zenia Larsen DEN Fitness dk 1:12:12 9 18:59 8:01 22 6:09:01 16 29.27 11:39 34 5:54:52 34 8:24 13:35:43 2:44:35
34 274 Sanne Piltoft DEN 1:26:34 25 22:46 10:24 30 7:43:40 34 23.29 4:19 12 5:46:28 33 8:12 15:11:23 4:20:15
DNF 221 Maria Clementz SWE ostgota helikopter sk& if 1:06:46 3 17:34 5:27 12 0 0 0
DNF 207
DNF 249
DNF 101

Individual: Women 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 270 Ruth Gomez Alvarez ESP triatlon A6 1:06:41 2 17:32 2:54 1 5:34:04 2 32.33 3:26 8 3:26:12 1 4:53 10:13:15
2 180 Jo Hayman GBR Ful On Tri 1:16:27 12 20:07 5:01 7 5:36:43 3 32.08 2:39 4 3:38:15 2 5:10 10:39:04 0:25:49
3 296 Vanessa Colless AUS 1:13:10 10 19:15 5:50 10 5:40:22 5 31.73 2:06 3 3:45:47 3 5:21 10:47:13 0:33:58
4 143 Claudia Spychiger SUI 1:11:15 8 18:44 3:55 3 5:38:34 4 31.90 3:22 6 3:52:59 5 5:31 10:50:03 0:36:48
5 284 Sueli Tillieux BEL NSTT 1:06:44 4 17:33 4:03 4 5:48:01 6 31.03 1:58 2 3:49:59 4 5:26 10:50:43 0:37:28
6 156 Genevieve Freeman GBR ATHelite Triathlon Club 1:11:39 9 18:51 3:21 2 5:34:01 1 32.33 1:51 1 4:11:01 8 5:56 11:01:52 0:48:37
7 266 Roslyn Mcginty GBR Tri London 1:09:11 7 18:12 6:15 11 6:00:51 9 29.93 7:52 19 4:04:18 7 5:47 11:28:25 1:15:10
8 293 Tine Haaber DEN SigmaTri 1:19:11 13 20:50 5:18 9 5:49:11 7 30.93 5:04 13 4:15:05 9 6:02 11:33:46 1:20:31
9 236 Mette Groth DEN Brøndby Triathlon Club 1:24:03 17 22:06 7:59 17 6:02:58 10 29.76 4:44 11 4:02:02 6 5:44 11:41:44 1:28:29
10 170 Ingrid Frankfurth GER ASC Konstanz 1:06:43 3 17:33 4:08 5 6:10:38 11 29.14 4:02 9 4:39:15 13 6:37 12:04:43 1:51:28
11 157 Gitte Drøger DEN Rigspolitiets Idrætsforening /Ninjas.dk 1:28:20 20 23:14 4:37 6 6:21:52 13 28.28 2:52 5 4:19:22 10 6:08 12:17:01 2:03:46
12 127 Brit Kongstad DEN TRI4 1:38:45 25 25:59 5:11 8 5:59:14 8 30.06 4:47 12 4:39:57 14 6:38 12:27:52 2:14:37
13 291 Tina Lilja SWE Frostamultispot klubb 1:14:56 11 19:43 7:22 14 6:30:55 17 27.63 3:24 7 4:41:19 15 6:39 12:37:56 2:24:41
14 235 Meredith Shirey USA 1:23:24 15 21:56 7:41 15 6:18:52 12 28.51 4:17 10 4:49:11 17 6:51 12:43:23 2:30:08
15 285 Sylvie De Wolf BEL NSTT 0:59:48 1 15:44 6:16 12 6:23:41 14 28.15 5:38 15 5:15:57 21 7:29 12:51:18 2:38:03
16 106 Angelika Kaunicnik GER 1:33:40 23 24:38 8:47 18 6:30:22 16 27.67 8:19 22 4:32:36 11 6:27 12:53:42 2:40:27
17 216 Maibritt Møller DEN Tri4 1:28:59 21 23:24 14:31 26 6:26:49 15 27.92 7:11 17 4:38:18 12 6:35 12:55:45 2:42:30
18 276 Sarah Hardwick Jones GBR Black Country Triathletes 1:23:28 16 21:57 9:22 19 6:47:28 21 26.51 10:45 25 4:42:58 16 6:42 13:14:00 3:00:45
19 205 Lene Kirstine Jensen DEN Skovshoved triathlon klub 1:37:14 24 25:35 9:40 20 6:38:13 20 27.12 6:28 16 5:10:27 20 7:21 13:42:00 3:28:45
20 112 Anne L''her FRA LANNION TRIATHLON 1:08:21 6 17:59 7:51 16 6:35:45 19 27.29 8:33 23 5:41:45 23 8:05 13:42:13 3:28:58
21 288 Thea Vesterby Chabert DEN 1:27:09 19 22:55 12:23 23 6:56:32 24 25.93 8:10 21 5:01:55 18 7:09 13:46:08 3:32:53
22 107 Anja Kim Østergaard DEN FitnessDK 1:26:01 18 22:38 12:37 24 6:49:52 23 26.35 7:52 20 5:10:02 19 7:20 13:46:22 3:33:07
23 152 Erica Cumming AUS Tri London 1:22:51 14 21:48 9:48 21 6:48:28 22 26.44 9:23 24 5:27:52 22 7:46 13:58:19 3:45:04
24 245 Nadia Saba GBR BAD Tri 1:07:17 5 17:42 7:19 13 6:31:07 18 27.61 5:05 14 6:24:54 26 9:07 14:15:41 4:02:26
25 153 Eva Birgitte S. Bisgaard DEN 1:31:49 22 24:09 11:35 22 7:02:32 25 25.56 11:06 26 5:41:46 24 8:05 14:38:48 4:25:33
26 187 Katharina Kaliszczuk DEN 1:54:56 26 30:14 13:11 25 7:32:54 26 23.85 7:20 18 6:04:47 25 8:38 15:53:07 5:39:52
DNF 220
DNF 234
DNF 294
DNF 277
DNF 257

Individual: Women 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 211 Lone Bundgaard DEN TRI4 1:03:02 1 16:35 5:48 3 5:56:14 5 30.32 4:27 7 3:48:11 2 5:24 10:57:41
2 134 Catherine Roch SUI CAPA 1:10:25 3 18:31 6:00 4 5:29:36 1 32.77 2:30 1 4:27:12 10 6:19 11:15:41 0:18:00
3 149 Dominika Schuler GER 1:13:25 7 19:19 6:12 5 5:51:40 4 30.71 3:14 3 4:22:17 7 6:12 11:36:46 0:39:05
4 184 Kara Hobbs USA 1:24:49 14 22:18 9:53 15 6:16:49 10 28.66 6:32 12 3:46:22 1 5:21 11:44:22 0:46:41
5 192 Kirstine Dahl DEN Sigma Nordsjælland Triathlon Klub 1:23:35 13 21:59 9:20 13 5:35:54 2 32.15 7:38 13 4:30:41 13 6:24 11:47:07 0:49:26
6 136 Charlotte Larsen DEN Hareskovens Triathlonklub 1:11:23 4 18:46 5:34 2 6:06:32 7 29.47 4:29 8 4:19:23 6 6:08 11:47:19 0:49:38
7 119 Asdis Kristjansdottir ISL Iceland Triathlon club 1:33:32 16 24:36 5:09 1 5:45:14 3 31.28 3:05 2 4:22:37 8 6:13 11:49:35 0:51:54
8 109 Anke Brinkmann GER Tri Team Dissen 1:20:43 11 21:14 8:31 11 6:09:26 8 29.23 3:45 5 4:09:31 3 5:54 11:51:54 0:54:13
9 120 Becky Lynn USA Columbia Multisport Club 1:08:17 2 17:58 6:47 7 6:03:55 6 29.68 4:16 6 4:30:35 12 6:24 11:53:48 0:56:07
10 196 Krystyna Møller DEN Tri4 1:25:46 15 22:34 6:20 6 6:13:41 9 28.90 3:18 4 4:24:36 9 6:16 12:13:39 1:15:58
2
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Women 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
11 200 Birgitte Romme Lisdorf DEN Brøndby TRI 1:15:06 8 19:45 8:08 8 6:35:29 13 27.31 5:02 10 4:12:30 4 5:58 12:16:13 1:18:32
12 219 Manuela Licht Pedersen GER 1:19:21 10 20:52 9:11 12 6:24:58 12 28.05 5:18 11 4:32:22 14 6:27 12:31:09 1:33:28
13 252 Patricia Carden NZL Triathlon NZ 1:22:48 12 21:47 10:18 17 6:22:13 11 28.26 11:22 18 4:57:52 17 7:03 13:04:31 2:06:50
14 265 Rosemary Nixon GBR Triathlon England 1:16:05 9 20:01 8:18 9 6:53:16 15 26.13 8:41 15 4:47:18 15 6:48 13:13:35 2:15:54
15 261 Rhian Gates GBR 1:12:31 5 19:04 8:18 10 7:06:38 17 25.31 10:07 16 4:53:21 16 6:57 13:30:53 2:33:12
16 243 Mona Slyngborg DEN Odder Triathlon 1:40:23 18 26:24 10:16 16 7:11:45 18 25.02 4:48 9 4:29:29 11 6:23 13:36:39 2:38:58
17 174 Jane Bloore GBR 1:13:07 6 19:14 11:36 18 6:59:42 16 25.73 11:23 19 5:27:59 18 7:46 14:03:44 3:06:03
18 299 Vibeke Haaning DEN BLÆKSPRUTTEN 2:11:50 19 34:41 17:34 19 7:21:28 19 24.46 8:09 14 4:19:13 5 6:08 14:18:12 3:20:31
19 191 Kira Gall Henriksen DEN 1:33:34 17 24:37 9:48 14 6:49:00 14 26.41 11:13 17 5:37:01 19 7:59 14:20:35 3:22:54
DNF 172
DNF 118
DNF 135
DNF 126

Individual: Women 45 49 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 167 Helle Søgaard DEN Brøndby Triathlon Club 0:59:55 1 15:45 4:18 1 5:41:37 1 31.61 2:21 4 3:45:18 2 5:20 10:33:27
2 224 Maria Stenderup Korch DEN Sigma Tri 1:18:22 8 20:37 5:27 3 5:43:46 2 31.42 1:41 1 3:44:51 1 5:19 10:54:05 0:20:38
3 186 Karina Søgaard DEN 1:05:04 2 17:07 5:07 2 6:07:56 6 29.35 2:02 2 4:16:49 6 6:05 11:36:56 1:03:29
4 231 Martina Funke GER SV Altencelle 1:23:10 11 21:53 9:14 11 6:13:23 8 28.93 5:25 10 3:55:41 3 5:35 11:46:51 1:13:24
5 213 Lyn Mahy GBR Guernsey Triathlon Club 1:29:22 14 23:31 6:09 6 5:59:28 4 30.05 2:53 5 4:10:23 4 5:55 11:48:13 1:14:46
6 151 Emma Laudrup DEN TRI4 1:21:03 10 21:19 8:37 10 5:49:43 3 30.88 4:47 9 4:35:37 10 6:31 11:59:46 1:26:19
7 232 Martina Schiffer GER SV Grün Weiß Holzkirchen 1:15:45 5 19:55 12:19 15 6:16:40 9 28.67 3:47 8 4:15:24 5 6:03 12:03:53 1:30:26
8 139 Christina Munch Risgaard DEN køge tri team 2000 1:17:00 7 20:15 6:03 5 6:13:21 7 28.93 2:08 3 4:59:57 11 7:06 12:38:27 2:05:00
9 150 Dorothea Heyer GER TV 03 Breitenbach 1:37:05 16 25:32 6:30 7 6:21:01 10 28.35 2:58 6 4:34:29 9 6:30 12:42:01 2:08:34
10 160 Hanne Rasmussen DEN Odder Triathlon 1:33:45 15 24:40 9:57 12 6:54:57 12 26.03 9:30 12 4:25:05 7 6:16 13:13:13 2:39:46
11 300 Vinnie Löfvall DEN Ninjas.dk 1:25:23 12 22:28 19:25 17 6:55:18 13 26.01 7:22 11 4:27:56 8 6:20 13:15:21 2:41:54
12 122 Berit Gunnarsen DEN Blovstrød Tri athleten 1:20:36 9 21:12 11:11 14 6:52:13 11 26.20 13:00 15 5:34:28 12 7:55 14:11:26 3:37:59
13 214 Lynette Rasmussen GBR 1:54:54 17 30:14 12:43 16 7:13:13 14 24.93 9:57 13 5:39:06 13 8:02 15:09:51 4:36:24
14 302 Zoe Leech GBR 1:16:54 6 20:14 6:00 4 7:23:50 16 24.33 3:16 7 6:32:35 14 9:18 15:22:32 4:49:05
DNF 278 Satu Alavalkama FIN Triathlon Stadi 1:28:34 13 23:18 10:35 13 7:19:17 15 24.59 10:42 14 0
DNF 164 Helene Girard CAN 1:13:02 3 19:13 7:03 8 6:06:04 5 29.50 0 0
DNF 1508 Vera Luerken Scholl GER SC Delphin Eschweiler 1:14:28 4 19:35 7:54 9 0 0 0
DNF 258
DNF 223
DNF 110

Individual: Women 50 54 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 154 Gabi Celette GER 1:08:49 3 18:06 3:16 1 6:07:14 5 29.41 2:35 2 3:22:54 1 4:48 10:44:45
2 190 Kim Kildegaard Isherwood DEN TRI4 1:07:56 1 17:52 4:57 2 6:07:49 6 29.36 3:09 4 3:32:38 2 5:02 10:56:27 0:11:42
3 208 Lisbeth Crafack DEN Århus 1900 triathlon 1:20:40 10 21:13 4:58 3 5:41:23 1 31.64 2:24 1 4:00:36 4 5:42 11:09:59 0:25:14
4 229 Marita Ritter GER TRI Team TUS Engter 1:17:37 7 20:25 8:31 7 5:45:35 3 31.25 4:40 6 4:08:39 6 5:53 11:25:00 0:40:15
5 248 Nina Kriegbaum DEN sigma tri 1:35:30 13 25:07 8:49 8 6:00:37 4 29.95 5:31 7 3:58:50 3 5:39 11:49:15 1:04:30
6 102 Alison Rose Quirie GBR Rugby and Northampton AC 1:14:54 5 19:42 11:23 11 6:17:42 8 28.60 7:55 14 4:35:28 8 6:31 12:27:20 1:42:35
7 304 Åse Møl DEN 1:32:02 12 24:13 12:04 12 6:37:03 11 27.20 7:03 9 4:22:01 7 6:12 12:50:11 2:05:26
8 227 Marie Christine Walter FRA Laneuveville devant nancy 1:24:55 11 22:20 10:42 10 6:44:08 12 26.72 7:37 12 4:36:32 9 6:33 13:03:52 2:19:07
9 271 Sally Gilbert GBR Team Southampton 1:08:18 2 17:58 8:12 6 7:46:39 14 23.14 5:32 8 4:05:09 5 5:48 13:13:49 2:29:04
10 168 Hendra Bezuidenhout RSA None 1:10:10 4 18:27 7:39 5 7:20:30 13 24.52 7:16 10 5:35:08 11 7:56 14:20:41 3:35:56
11 303 Åse Mygland NOR 2:46:09 14 43:43 12:24 13 6:33:29 9 27.45 7:27 11 4:58:02 10 7:03 14:37:28 3:52:43
12 203 Lena Jørgensen DEN TRI4 triathlonklub 1:17:53 8 20:29 15:43 14 6:35:56 10 27.28 7:52 13 6:36:36 12 9:23 14:53:59 4:09:14
DNF 209 Lise Weibel DEN Blovstrød Tri athleten 1:16:10 6 20:02 5:10 4 5:45:09 2 31.29 3:38 5 0
DNF 176 Jannie Fuhlendorff DEN Hareskovens Triathlon Klub 1:19:23 9 20:53 10:39 9 6:14:26 7 28.84 2:57 3 0
DNF 123

Individual: Women 55 59 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 298 Vibeke Hansen DEN TRI4 1:08:55 1 18:07 5:56 1 5:52:04 1 30.68 4:02 2 3:25:09 1 4:51 10:36:04
2 159 Hanne Fransson DEN Svendborg triathlonklub 1:28:43 3 23:20 6:57 2 6:20:19 2 28.40 3:24 1 4:25:12 2 6:17 12:24:32 1:48:28
3 204 Lena Malmberg SWE Heleneholms Triteam 1:15:59 2 19:59 11:28 3 6:34:14 3 27.40 6:58 3 5:30:24 4 7:49 13:39:01 3:02:57
4 125 Birgitte Bønnelykke NOR 1:46:24 4 27:59 13:14 4 7:37:06 4 23.63 10:01 4 5:10:55 3 7:22 14:57:39 4:21:35
3
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Women 60 64 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 121 Bente Lauritsen DEN hs tri 1:18:08 1 20:33 6:56 1 6:34:43 1 27.36 2:40 1 4:13:36 1 6:00 12:16:02

Individual: Elite Women

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 52 Rebekah Keat AUS Team TBB 0:50:21 2 13:14 2:05 2 4:48:04 1 37.49 0:59 1 3:13:09 2 4:34 8:54:36
2 2 Belinda Granger AUS 0:50:26 3 13:16 2:33 8 5:03:42 2 35.56 1:18 4 3:17:27 3 4:40 9:15:25 0:20:49
3 59 Camilla Lindholm SWE Heleneholms Triteam 1:05:52 8 17:19 2:25 5 5:05:42 3 35.33 1:17 3 3:11:41 1 4:32 9:26:55 0:32:19
4 53 Hillary Biscay USA 0:49:33 1 13:02 2:30 6 5:24:10 5 33.32 2:27 5 3:18:20 4 4:41 9:36:59 0:42:23
5 57 Nicole Best GER StartNet Team Darmstadt 0:57:43 5 15:11 1:58 1 5:20:10 4 33.73 1:06 2 3:25:59 5 4:52 9:46:54 0:52:18
6 54 Susanne Buckenlei GER TSG Roth 1:05:12 7 17:09 2:33 7 5:28:12 6 32.91 2:40 7 3:53:01 7 5:31 10:31:36 1:37:00
7 55 Silvia Blahova SVK triatlon team trnava 1:05:05 6 17:07 2:17 4 5:52:29 7 30.64 2:31 6 3:45:19 6 5:20 10:47:39 1:53:03
DNF 51 Lisbeth Kristensen DEN Esbjerg tri og Motion 0:50:35 4 13:18 2:14 3 0 0 0
DNF 58
DNF 56

Individual: Men 18 24 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 478 Gregers Christensen DEN 0:58:11 5 15:18 4:10 12 4:59:36 3 36.05 1:20 4 3:07:26 2 4:26 9:10:40
2 414 Anders Wagner DEN Eventyrsport Roskilde 1:10:40 24 18:35 5:57 20 5:07:55 4 35.08 3:03 18 3:06:03 1 4:24 9:33:36 0:22:56
3 523 Kasper Ougaard DEN 7 Technologies A/S 1:00:28 7 15:54 3:56 7 5:19:26 9 33.81 0:53 2 3:11:55 3 4:32 9:36:37 0:25:57
4 1004 Anders Elbeck DEN 0:48:56 2 12:52 4:06 10 4:53:47 2 36.76 2:36 15 3:54:11 16 5:32 9:43:35 0:32:55
5 556 Mathias Sørgaard DEN Tri4 1:03:35 9 16:43 4:53 15 4:53:14 1 36.83 2:18 13 3:44:36 9 5:19 9:48:33 0:37:53
6 1110 Jonas Borsøe Christensen DEN 1:09:40 21 18:19 4:55 16 5:16:26 7 34.13 1:37 7 3:17:08 4 4:40 9:49:43 0:39:03
7 906 Nickolas Kofod Christiansen DEN Tri4 1:00:26 6 15:54 4:31 13 5:23:15 11 33.41 1:28 5 3:32:43 5 5:02 10:02:21 0:51:41
8 1421 Jonas Lyngholm DEN Køge Tri Team 2000 1:03:51 11 16:48 3:38 5 5:15:46 6 34.20 2:26 14 3:39:13 7 5:11 10:04:53 0:54:13
9 424 Axel Sjöstedt SWE Stockholm City Triathlon 1:04:54 14 17:04 3:41 6 5:26:55 12 33.04 2:05 10 3:42:51 8 5:16 10:20:25 1:09:45
10 1542 Rasmus Barfred DEN 1:03:42 10 16:45 6:05 23 5:34:08 16 32.32 3:08 19 3:36:07 6 5:07 10:23:09 1:12:29
11 598 Rasmus Fitzner DEN Kvik Tri 1:02:30 8 16:26 3:37 4 5:30:08 15 32.71 2:11 11 3:50:40 11 5:27 10:29:05 1:18:25
12 479 Gustav Lindéus SWE Heleneholms IF Tri Team 1:04:39 13 17:00 3:04 2 5:09:34 5 34.89 1:01 3 4:16:04 24 6:04 10:34:21 1:23:41
13 890 Rasmus Jersild Jensen DEN Svendborg Tri Klub, Kemp & lauritzen 1:12:15 30 19:00 3:35 3 5:16:58 8 34.07 3:24 21 3:59:25 17 5:40 10:35:34 1:24:54
14 1174 Nicolai Mifsud DEN Aalborg Triathlon Klub 1:07:27 19 17:44 4:01 9 5:37:23 19 32.01 1:57 8 3:52:25 14 5:30 10:43:11 1:32:31
15 1627 Brian Lafferty GBR Edinburgh University Triathlon Club 1:05:36 16 17:15 4:07 11 5:28:41 13 32.86 2:42 16 4:02:16 21 5:44 10:43:20 1:32:40
16 1304 Alexandre Rosenberg DEN 1:07:10 18 17:40 7:08 30 5:42:02 24 31.58 4:13 27 3:50:45 12 5:28 10:51:16 1:40:36
17 1341 Christian Liliegren Christensen DEN 0:56:07 4 14:46 7:11 31 5:20:26 10 33.71 5:16 35 4:23:31 30 6:14 10:52:30 1:41:50
18 268 Rune Hostrup DEN 1:05:21 15 17:11 6:55 28 5:45:28 25 31.26 5:56 38 3:51:58 13 5:29 10:55:37 1:44:57
19 1487 Michael Bertelsen DEN 1:15:30 33 19:52 6:20 25 5:36:07 18 32.13 4:28 31 4:01:04 19 5:42 11:03:27 1:52:47
20 1093 Jens Olaf Svanholm Fogh DEN 1:06:27 17 17:29 5:09 18 5:38:49 20 31.88 2:12 12 4:21:43 28 6:12 11:14:18 2:03:38
21 1353 Dennis Hedegaard DEN 1:09:41 22 18:20 9:06 38 6:04:19 31 29.65 4:46 33 3:46:53 10 5:22 11:14:43 2:04:03
22 1222 Thomas Andersen DEN Randers Freja Atletik & Triathlon 1:12:15 29 19:00 4:35 14 5:40:22 22 31.73 3:53 24 4:17:10 25 6:05 11:18:13 2:07:33
23 938 Søren Kirkegaard DEN 1:28:11 43 23:12 12:59 44 5:29:34 14 32.77 5:58 39 4:04:49 22 5:48 11:21:30 2:10:50
24 1862 Thomas Bender DEN 1:19:19 39 20:52 5:08 17 5:55:55 28 30.35 0:00 1 4:02:07 20 5:44 11:22:28 2:11:48
25 730 Mads Petersen DEN 1:11:51 28 18:54 9:47 40 5:34:12 17 32.32 4:39 32 4:25:50 31 6:17 11:26:18 2:15:38
26 513 Jonathan Lawaetz DEN 1:04:22 12 16:56 6:04 22 5:54:33 27 30.46 3:43 23 4:22:07 29 6:12 11:30:46 2:20:06
27 1433 Kasper Møller DEN 1:15:39 34 19:54 11:32 42 6:12:09 34 29.02 4:23 30 3:53:56 15 5:32 11:37:37 2:26:57
28 1613 Andreas Premer Attrup DEN 1:10:41 25 18:35 3:56 8 5:41:27 23 31.63 2:03 9 4:40:51 35 6:39 11:38:57 2:28:17
29 1659 Dion Køhler Mertz DEN 1:33:08 46 24:30 7:26 33 6:06:09 32 29.50 4:18 29 4:00:38 18 5:42 11:51:38 2:40:58
30 1089 Jens Flø Jensen DEN 1:11:47 27 18:53 6:11 24 6:25:15 41 28.03 2:51 17 4:08:13 23 5:52 11:54:15 2:43:35
31 1868 Thomas Olsen DEN TRI4 0:45:46 1 12:02 5:55 19 6:19:48 38 28.44 5:49 37 4:38:57 34 6:36 11:56:13 2:45:33
32 1370 Frederik Skov Pedersen DEN 1:34:18 47 24:48 7:24 32 5:56:05 29 30.33 3:53 25 4:21:37 27 6:11 12:03:16 2:52:36
33 1461 Lasse Kandler DEN 1:10:47 26 18:37 13:40 45 5:40:18 21 31.74 4:03 26 4:57:28 38 7:02 12:06:13 2:55:33
34 1752 Kristian Madsen DEN 1:29:16 44 23:29 14:03 47 6:07:43 33 29.37 6:11 40 4:19:02 26 6:08 12:16:13 3:05:33
35 1337 Christian Jørn Hansen DEN 1:23:19 41 21:55 12:06 43 6:20:18 39 28.40 16:25 47 4:27:38 32 6:20 12:39:44 3:29:04
36 1740 Kenneth Kramer DEN 1:18:24 37 20:37 7:49 34 5:58:12 30 30.15 3:32 22 5:17:15 41 7:31 12:45:09 3:34:29
37 1081 Jamie Cooper GBR Sports Where.co.uk 1:16:13 35 20:03 5:59 21 6:28:07 42 27.83 1:37 6 4:54:48 36 6:59 12:46:42 3:36:02
38 810 Chrispin Niyongabo DEN FitnessDK 1:24:00 42 22:06 7:08 29 6:12:45 35 28.97 6:41 42 4:57:12 37 7:02 12:47:44 3:37:04
39 743 Nicklas Poulsen DEN 1:20:13 40 21:06 9:56 41 5:48:20 26 31.00 14:09 45 5:15:54 39 7:29 12:48:31 3:37:51
40 105 Andreas Munk Rasmussen DEN 1:17:49 36 20:28 9:28 39 6:43:22 46 26.78 5:36 36 4:33:23 33 6:28 12:49:35 3:38:55
41 1216 Sven Hagemann GER 1:09:26 20 18:16 7:51 35 6:20:49 40 28.36 6:27 41 5:32:17 44 7:52 13:16:47 4:06:07
42 1660 Don Fischer DEN 1:12:22 31 19:02 6:24 26 6:36:31 44 27.24 3:23 20 5:30:09 43 7:49 13:28:47 4:18:07
43 1565 Tarjei Myhren NOR Krigsskolen Il. 1:18:41 38 20:42 6:42 27 6:15:25 36 28.77 4:57 34 5:47:19 45 8:13 13:33:01 4:22:21
44 1806 Nicolas Barclay Wittrup DEN 1:14:37 32 19:38 18:08 48 6:42:54 45 26.81 16:12 46 5:16:00 40 7:29 13:47:50 4:37:10
45 1638 Casper D. Alexander DEN 1:45:14 48 27:41 13:55 46 6:45:52 47 26.61 9:09 44 5:27:37 42 7:45 14:21:45 5:11:05
46 835 Poul Nick Sørensen DEN FitnessDK 1:29:55 45 23:39 8:54 37 6:33:53 43 27.42 6:49 43 6:23:42 46 9:05 14:43:11 5:32:31
4
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 18 24 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
DNF 1410 Jesper Fält SWE 1:10:38 23 18:35 8:46 36 6:17:56 37 28.58 4:18 28 0
DNF 461 Fabian Kremser AUT Tempo Sport olivierbernhard 0:49:29 3 13:01 2:37 1 0 0 0
DNF 610
DNF 1204
DNF 1092
DNF 1783
DNF 1785

Individual: Men 25 29 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 434 Carsten Nørregaard DEN Esbjerg Tri & Multisport 0:54:43 5 14:23 3:01 2 4:54:12 3 36.71 1:34 12 3:14:30 8 4:36 9:07:59
2 447 Daniel Philip Grundmann AUT Top Team Tri Horschinegg 0:56:35 8 14:53 3:49 20 4:57:26 6 36.31 1:43 16 3:13:38 7 4:35 9:13:10 0:05:11
3 413 Anders Nyberg DEN Marathonsport 1:07:20 57 17:42 3:42 17 4:59:31 9 36.06 1:06 2 3:07:04 3 4:25 9:18:41 0:10:42
4 1468 Mads Høyer DEN 1:08:57 62 18:08 4:49 42 5:01:41 12 35.80 3:35 78 3:05:35 1 4:23 9:24:34 0:16:35
5 584 Oscar Hellström SWE Maersk IF 1:15:46 99 19:56 3:05 3 4:55:04 4 36.60 1:04 1 3:12:29 6 4:33 9:27:27 0:19:28
6 1491 Mikael Suhr Kristensen DEN TARGIT A/S 1:08:58 63 18:08 5:41 63 5:01:40 11 35.80 1:23 5 3:10:58 5 4:31 9:28:38 0:20:39
7 489 Ilkka Utriainen FIN Turun Urheiluliitto 1:00:26 23 15:54 3:32 14 5:05:07 17 35.40 1:35 13 3:18:44 10 4:42 9:29:23 0:21:24
8 587 Paw Møller Hansen DEN Rødekro Triathlon Klub 0:58:55 16 15:30 3:07 4 4:57:32 7 36.30 2:27 37 3:30:36 20 4:59 9:32:35 0:24:36
9 537 Lars Dyrholm Hansen DEN Svendborg Triathlon Klub 0:56:19 7 14:49 3:35 15 5:06:03 20 35.29 1:49 19 3:27:35 15 4:55 9:35:20 0:27:21
10 525 Kenneth Liere Rasmussen DEN 1:19:20 110 20:52 5:58 71 5:02:17 15 35.73 2:31 40 3:06:25 2 4:25 9:36:29 0:28:30
11 613 Simon Gelvad DEN KTK86 0:58:31 15 15:23 3:41 16 5:05:46 18 35.32 1:31 8 3:31:04 21 5:00 9:40:30 0:32:31
12 558 Matthias Andersen DEN Århus 1900 tri 1:06:43 50 17:33 4:06 27 4:58:47 8 36.15 1:12 3 3:34:01 26 5:04 9:44:48 0:36:49
13 1374 Gorm Eriksen DEN 1:07:46 58 17:49 4:21 34 5:08:57 23 34.96 1:46 17 3:22:24 13 4:47 9:45:11 0:37:12
14 634 Thomas Kaiser GER 1:03:37 35 16:44 2:31 1 4:53:20 1 36.82 1:28 7 3:45:41 52 5:20 9:46:36 0:38:37
15 756 Stefan Olesen DEN 0:59:58 20 15:46 5:23 54 5:12:54 30 34.52 2:02 25 3:26:24 14 4:53 9:46:40 0:38:41
16 488 Ilazki Zalakain Erbiti ESP Krafft Atletico SS EUSKADI 0:58:25 13 15:22 3:14 6 5:02:10 14 35.74 2:17 34 3:40:54 42 5:14 9:46:59 0:39:00
17 483 Henrik Johansen DEN Århus 1900 triathlon 1:00:30 24 15:55 4:41 39 5:19:46 35 33.78 3:03 65 3:19:09 11 4:43 9:47:07 0:39:08
18 916 Kasper Dideriksen DEN Tri athleten 0:48:23 1 12:43 4:08 30 4:56:05 5 36.48 3:17 73 3:55:53 70 5:35 9:47:44 0:39:45
19 590 Peter Nedergaard DEN OTK 1:04:19 38 16:55 5:34 60 5:16:34 33 34.12 2:12 30 3:20:24 12 4:44 9:49:01 0:41:02
20 577 Niels Brandt Jørgensen DEN 1:01:28 28 16:10 4:02 22 5:10:43 25 34.76 2:02 26 3:31:10 23 5:00 9:49:23 0:41:24
21 642 Tim Klug GER Kaifu Tri Team 0:58:27 14 15:22 3:23 10 4:53:59 2 36.74 3:00 62 3:51:16 60 5:28 9:50:03 0:42:04
22 1017 Bjørn Hother Pedersen DEN 1:08:48 60 18:06 5:55 70 5:08:43 21 34.99 5:31 113 3:27:47 16 4:55 9:56:41 0:48:42
23 1567 Thomas Bekker Jakobsen DEN Bagsværd Tri 1:02:19 30 16:23 3:25 13 5:11:49 29 34.64 2:36 46 3:37:20 33 5:08 9:57:27 0:49:28
24 648 Troels Ravn DEN KTK86 1:02:14 29 16:22 4:03 26 5:19:19 34 33.82 2:50 55 3:30:17 19 4:58 9:58:41 0:50:42
25 725 Kristian Henrik Behrndtz DEN 0:51:37 2 13:34 3:48 19 5:23:31 39 33.38 1:24 6 3:40:04 40 5:12 10:00:22 0:52:23
26 814 Henrik Kjærgaard DEN FitnessDK 1:04:20 40 16:55 4:07 28 5:13:50 32 34.41 1:33 9 3:38:28 37 5:10 10:02:15 0:54:16
27 539 Lasse Stoneyard Jensen DEN Århus 1900 Triathlon 1:13:31 84 19:20 5:41 64 5:25:09 49 33.22 2:03 27 3:16:14 9 4:38 10:02:36 0:54:37
28 1158 Michael Strøm DEN 0:57:54 10 15:14 4:28 36 5:05:51 19 35.31 2:34 44 3:54:41 68 5:33 10:05:25 0:57:26
29 717 Jens Just Christensen DEN Team PISA 1:17:22 104 20:21 7:26 96 5:28:27 59 32.88 4:09 92 3:09:37 4 4:29 10:06:59 0:59:00
30 632 Thomas Andersen DEN 1:03:31 34 16:42 7:24 94 5:13:22 31 34.46 2:00 24 3:40:54 41 5:14 10:07:09 0:59:10
31 1625 Bo Mortensen DEN Novozymes 1:10:48 72 18:37 8:00 105 5:08:54 22 34.96 4:37 99 3:35:18 29 5:06 10:07:35 0:59:36
32 1514 Nis Lind DEN Livgarden 1:05:17 43 17:10 3:23 11 5:24:29 45 33.28 1:46 18 3:35:43 31 5:06 10:10:36 1:02:37
33 926 Jesper Christensen DEN Vejle IF Triathlon 1:09:51 67 18:22 4:41 40 5:25:09 50 33.22 2:53 56 3:29:19 18 4:57 10:11:52 1:03:53
34 440 Christian Maretti Nicolaisen DEN SMT Silkeborg 0:54:59 6 14:27 7:13 90 5:09:38 24 34.88 2:25 36 3:57:59 73 5:38 10:12:12 1:04:13
35 551 Marcus Jensen DEN team Parkvej Cykler 0:59:33 18 15:40 4:22 35 5:22:23 37 33.50 2:57 59 3:45:56 53 5:21 10:15:08 1:07:09
36 1197 Rasmus Solbjerg Stie Christensen DEN Odense Triathlon Klub 1:07:19 55 17:42 3:24 12 5:24:28 44 33.29 2:14 31 3:39:23 38 5:11 10:16:46 1:08:47
37 1397 Jan Almblad DEN 1:06:38 49 17:32 6:58 85 5:00:51 10 35.90 3:00 60 3:59:45 79 5:40 10:17:10 1:09:11
38 1854 Sveinung Voreland NOR Krigsskolen IL Norway 1:13:51 86 19:25 3:21 9 5:28:51 61 32.84 3:08 69 3:28:50 17 4:56 10:18:00 1:10:01
39 788 Lasse Frost DEN Fitness DK 1:01:02 27 16:03 4:18 32 5:24:39 46 33.27 1:41 14 3:53:31 67 5:32 10:25:08 1:17:09
40 512 Jonas Stig Kämpf Hansen DEN Tri4 0:57:19 9 15:04 4:02 23 5:37:43 73 31.98 1:49 20 3:44:25 51 5:19 10:25:16 1:17:17
41 1573 Thomas Dueholm Laursen DEN KTK86 1:15:09 93 19:46 5:45 66 5:21:30 36 33.59 3:00 61 3:41:13 43 5:14 10:26:35 1:18:36
42 1097 Jesper Carlson DEN www.sport dk.dk 1:15:28 94 19:51 5:03 47 5:11:22 28 34.69 2:34 45 3:52:31 65 5:30 10:26:56 1:18:57
43 631 Tatu Kasurinen FIN Tawast Cycling Club 0:54:02 4 14:13 3:19 7 5:46:46 93 31.15 4:32 96 3:39:25 39 5:11 10:28:02 1:20:03
44 1639 Casper Henriques DEN SATS Triathlon 1:09:16 66 18:13 7:24 95 5:22:51 38 33.45 3:12 72 3:46:09 54 5:21 10:28:50 1:20:51
45 1411 Jesper Trebbien Andersen DEN Sorø Triathlon Klub 1:10:57 73 18:40 5:23 55 5:36:01 69 32.14 2:15 32 3:34:17 27 5:04 10:28:51 1:20:52
46 1610 Andreas Buhl DEN Kolding Triahtlon Klub 1:11:20 74 18:46 6:44 80 5:26:20 53 33.10 2:33 43 3:42:00 47 5:15 10:28:55 1:20:56
47 837 Rasmus Kristiansen DEN FitnessDK 1:13:10 82 19:15 5:20 53 5:10:58 26 34.73 2:17 33 3:58:02 74 5:38 10:29:46 1:21:47
48 1546 Ronni Larsen DEN 1:00:42 26 15:58 6:56 84 5:26:36 55 33.07 4:43 101 3:51:48 64 5:29 10:30:44 1:22:45
49 1214 Steinar Gunnarshaug NOR Krigsskolen IL 1:07:14 54 17:41 6:36 78 5:36:28 70 32.10 2:57 58 3:38:24 36 5:10 10:31:36 1:23:37
50 640 Thomas Vester Nielsen DEN Sparta 1:21:05 116 21:20 9:06 120 5:24:21 43 33.30 2:40 50 3:35:19 30 5:06 10:32:28 1:24:29
51 554 Martin Lawaetz DEN 1:14:39 90 19:38 5:42 65 5:39:20 78 31.83 2:10 29 3:31:04 22 5:00 10:32:53 1:24:54
52 871 Karsten Bruhn Kristiansen DEN Nordre Birk PI 1:12:05 77 18:58 5:03 48 5:40:53 84 31.68 2:23 35 3:33:04 24 5:02 10:33:26 1:25:27
53 1220 Søren Rørly Møller DEN 1:15:46 98 19:56 4:35 37 5:28:38 60 32.86 1:52 21 3:43:09 49 5:17 10:34:00 1:26:01
5
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 25 29 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
54 1080 Jakob Blædel Gottlieb DEN Ninjas.dk 1:03:47 36 16:47 3:51 21 5:02:04 13 35.76 3:26 75 4:22:45 106 6:13 10:35:50 1:27:51
55 1432 Kasper Andersen DEN 1:14:33 89 19:36 7:07 88 5:31:05 63 32.62 6:30 123 3:37:22 34 5:09 10:36:35 1:28:36
56 1801 Morten Hove Henriksen DEN 1:07:00 53 17:37 6:16 75 5:23:35 40 33.38 2:04 28 3:59:19 77 5:40 10:38:13 1:30:14
57 463 Felix Petersen DEN OTK 1:02:42 31 16:29 4:43 41 5:28:12 57 32.91 1:23 4 4:02:31 83 5:44 10:39:29 1:31:30
58 1009 Anders Trøck Nielsen DEN 1:15:40 97 19:54 5:00 46 5:11:15 27 34.70 4:16 93 4:04:57 86 5:48 10:41:08 1:33:09
59 144 Claus Christophersen DEN Bagsværd Atletik Club, TRI afdeling 1:13:06 80 19:13 5:29 58 5:38:38 76 31.89 2:40 51 3:43:33 50 5:17 10:43:23 1:35:24
60 1386 Henrik Olsen DEN 1:10:05 70 18:26 7:31 98 5:34:47 68 32.26 3:11 70 3:47:54 56 5:24 10:43:26 1:35:27
61 1805 Nicolaj Æbeltoft DEN Brøndby Triathlon Club 1:09:54 68 18:23 5:18 50 5:25:17 51 33.20 5:05 109 3:58:27 75 5:39 10:43:58 1:35:59
62 1479 Martin Kuld DEN Skovshoved Triathlon Klub 1:07:20 56 17:42 9:51 125 5:43:59 88 31.40 7:15 130 3:36:05 32 5:07 10:44:29 1:36:30
63 1492 Mikkel Bech Jensen DEN 1:09:04 64 18:10 10:45 129 5:31:29 65 32.58 13:49 138 3:41:47 44 5:15 10:46:53 1:38:54
64 860 Kresten Juel Jensen DEN KTK86/Topsoe Fuel Cell 1:13:47 85 19:24 4:54 43 5:31:35 66 32.57 2:39 49 3:56:33 71 5:36 10:49:26 1:41:27
65 1189 Peter Fensholm DEN 1:06:37 48 17:31 6:07 72 5:37:01 72 32.05 3:03 66 3:57:20 72 5:37 10:50:07 1:42:08
66 1181 Olivier Panchaud SUI 1:11:20 75 18:46 15:53 138 5:24:48 47 33.25 3:44 80 3:54:42 69 5:33 10:50:26 1:42:27
67 1205 Robin Rosset SUI Tri Team Lutry 1:04:08 37 16:52 7:22 93 5:26:27 54 33.08 7:18 132 4:05:12 87 5:48 10:50:26 1:42:27
68 1607 Anders Krogh Kristensen DEN HOI 1:22:03 121 21:35 7:17 91 5:30:38 62 32.67 4:55 106 3:46:42 55 5:22 10:51:33 1:43:34
69 529 Kristian Pedersen DEN Hareskovens Triathlonklub/PISA 1:00:22 22 15:53 4:36 38 5:36:58 71 32.05 2:47 53 4:07:01 92 5:51 10:51:42 1:43:43
70 1451
1:06:59 51 17:37 6:52 81 6:03:19 111 29.73 2:56 57 3:33:36 25 5:03 10:53:39 1:45:40
71 1207 Ronnie Rasmussen DEN Fredensborg Tri 1:00:18 21 15:52 7:09 89 5:44:00 89 31.40 3:35 77 3:59:27 78 5:40 10:54:26 1:46:27
72 1539 Piotr Domaniecki POL 0:58:07 11 15:17 4:57 45 6:04:43 115 29.61 4:53 105 3:41:57 46 5:15 10:54:36 1:46:37
73 407 Anders Clarin SWE Stockholm City Triathlon 1:03:12 32 16:37 4:21 33 5:23:45 41 33.36 3:05 68 4:21:06 104 6:11 10:55:28 1:47:29
74 1231 Thomas Møller Madsen DEN 1:11:24 76 18:47 5:18 51 6:00:59 109 29.92 3:48 81 3:34:50 28 5:05 10:56:18 1:48:19
75 809 Casper Ludvigsen DEN fitnessdk 1:15:39 96 19:54 8:25 111 5:23:52 42 33.35 10:10 135 3:58:56 76 5:39 10:57:01 1:49:02
76 830 Morten Dalgaard Hansen DEN FitnessDK 1:05:44 45 17:17 6:35 77 5:48:29 96 30.99 4:01 84 3:53:15 66 5:31 10:58:01 1:50:02
77 1738 Kenneth Clausen DEN Brøndby Triathlon Club 1:13:31 83 19:20 6:44 79 5:43:32 87 31.44 4:07 88 3:50:33 58 5:27 10:58:24 1:50:25
78 1674 Frederik Mejlby DEN 1:15:30 95 19:52 6:56 83 5:56:42 106 30.28 3:05 67 3:38:16 35 5:10 11:00:26 1:52:27
79 1310 Anders Elmholdt Pedersen DEN 1:05:58 47 17:21 8:12 108 5:38:02 74 31.95 4:56 107 4:03:27 84 5:46 11:00:34 1:52:35
80 1830 Rasmus Trangbæk DEN SMT Silkeborg 1:18:28 107 20:38 8:30 113 5:40:35 82 31.71 4:43 100 3:48:34 57 5:24 11:00:47 1:52:48
81 1040 Daniel Nørager Olesen DEN Århus 1900 TRIATHLON 1:18:15 105 20:35 6:14 74 5:31:12 64 32.61 3:02 63 4:04:27 85 5:47 11:03:08 1:55:09
82 1064 Gorm Strecke DEN Tri4 0:59:04 17 15:32 4:08 29 5:41:38 85 31.61 2:27 38 4:20:37 103 6:10 11:07:53 1:59:54
83 827 Mads Bro Spanggaard DEN Fitnessdk 1:10:03 69 18:25 7:36 99 5:40:22 81 31.73 5:14 112 4:05:36 90 5:49 11:08:49 2:00:50
84 1342 Claus Andreasen DEN TRI4 1:04:58 41 17:05 4:11 31 5:25:04 48 33.22 2:48 54 4:32:44 117 6:27 11:09:44 2:01:45
85 1447 Kristian Buus Nielsen DEN Lund Elmer Sandager Advokatpartnerselskab  1:16:08 101 20:02 6:56 82 5:26:17 52 33.10 3:44 79 4:18:04 99 6:06 11:11:06 2:03:07
86 477 Gotfred Skjødeberg DEN Tri4 1:18:44 108 20:42 5:09 49 5:44:39 90 31.34 1:56 23 4:00:59 81 5:42 11:11:25 2:03:26
87 783 Christian Videbæk DEN fitness dk 1:07:00 52 17:37 3:20 8 5:51:00 100 30.77 1:42 15 4:08:28 93 5:53 11:11:27 2:03:28
88 1787 Michael Clausen DEN 0:58:21 12 15:21 7:27 97 5:55:50 104 30.35 7:13 129 4:05:15 88 5:48 11:14:05 2:06:06
89 1224 Thomas Crone DEN 1:16:45 103 20:11 4:03 25 5:39:30 79 31.81 3:48 82 4:11:16 95 5:57 11:15:21 2:07:22
90 1636 Carsten Tørnes DEN 1:21:15 118 21:22 4:57 44 5:27:02 56 33.02 2:37 48 4:21:25 105 6:11 11:17:14 2:09:15
91 1011 Andreas Barstad NOR Oslofjord Triatlon Klubb 1:16:13 102 20:03 3:47 18 6:15:12 128 28.79 2:28 39 3:42:48 48 5:16 11:20:26 2:12:27
92 1079 Jacob Meyland DEN Hold Afstand 0:52:20 3 13:46 5:38 62 5:52:43 101 30.62 4:02 85 4:28:02 111 6:21 11:22:44 2:14:45
93 1666 Eoghan Maguire IRL Edinburgh University Triathlon Club 1:03:27 33 16:41 5:20 52 6:02:11 110 29.82 2:36 47 4:10:59 94 5:56 11:24:30 2:16:31
94 1034 Christian Juell Gudbrandsen NOR Halden Skiklubb 1:04:19 39 16:55 5:53 68 5:40:51 83 31.69 5:12 111 4:28:36 113 6:21 11:24:50 2:16:51
95 858 Anders Grandgård Vedul NOR Krigsskolen IL 1:15:05 92 19:45 6:09 73 5:40:08 80 31.75 4:46 103 4:19:06 101 6:08 11:25:12 2:17:13
96 1500 Morten Olesen DEN 1:10:43 71 18:36 7:05 87 6:05:12 116 29.57 3:12 71 3:59:53 80 5:41 11:26:03 2:18:04
97 802 Peter Michael Bruus Madsen DEN Fitness.DK 1:26:09 127 22:40 9:04 118 5:56:10 105 30.32 4:08 89 3:51:38 63 5:29 11:27:06 2:19:07
98 1773 Mads Behrndt DEN 1:19:33 111 20:56 8:05 106 6:13:59 126 28.88 6:45 124 3:41:53 45 5:15 11:30:13 2:22:14
99 561 Max Hoffmann GER TNB Malterdingen 1:05:01 42 17:06 3:10 5 5:38:08 75 31.94 1:34 10 4:44:18 122 6:44 11:32:08 2:24:09
100 1579 Tobias Wartacz DEN 1:14:31 88 19:36 8:27 112 5:44:58 91 31.31 4:09 90 4:20:09 102 6:09 11:32:13 2:24:14
101 1700 Jacue Guembe ESP Lagunak 1:29:30 132 23:32 6:58 86 5:34:46 67 32.26 5:51 116 4:16:19 97 6:04 11:33:21 2:25:22
102 1754 Kristian Kiær Thygesen DEN 1:20:22 114 21:08 12:14 134 5:53:10 102 30.58 6:00 117 4:01:58 82 5:44 11:33:42 2:25:43
103 1823 Peter Fobian Andersen DEN 1:08:51 61 18:06 9:18 123 5:41:44 86 31.60 7:16 131 4:26:41 110 6:19 11:33:48 2:25:49
104 1654 Daniel B. L. Husen DEN 1:25:33 125 22:30 10:18 128 6:04:20 114 29.64 4:24 95 3:51:33 62 5:29 11:36:07 2:28:08
105 1045 Edgar Haldimann SUI Tri Team Lutry 1:19:07 109 20:49 4:02 24 5:47:15 94 31.10 3:03 64 4:23:05 107 6:14 11:36:29 2:28:30
106 1743 Kim Jensen DEN 1:25:44 126 22:33 7:48 101 6:09:08 120 29.26 4:47 104 3:51:28 61 5:29 11:38:53 2:30:54
107 1406 Jeppe Brøndum DEN 1:13:09 81 19:14 13:35 137 6:14:17 127 28.86 7:00 127 3:50:55 59 5:28 11:38:54 2:30:55
108 1463 Lauge Andrea Stoltze Rasmussen DEN TRI4 1:24:15 123 22:10 8:20 109 5:28:26 58 32.88 4:33 98 4:33:30 118 6:28 11:39:02 2:31:03
109 1039 Damien Lelandais FRA LANNION TRIATHLON 1:08:20 59 17:58 11:15 132 6:12:16 124 29.01 6:55 125 4:05:40 91 5:49 11:44:25 2:36:26
110 1478 Martin Kronborg DEN 1:05:29 44 17:13 5:52 67 5:48:50 97 30.96 5:05 110 4:43:10 121 6:42 11:48:24 2:40:25
111 831 Morten Lund Westerdahl DEN fitnessdk 1:14:39 91 19:38 7:21 92 5:58:36 108 30.12 4:03 86 4:25:10 109 6:16 11:49:47 2:41:48
112 805 Andreas Phillipsen DEN FitnessDK 1:36:25 135 25:22 6:19 76 5:38:41 77 31.89 4:24 94 4:35:11 119 6:31 12:00:57 2:52:58
113 1118 Kenneth Ørum DEN Kongens Tri 1:29:06 128 23:26 11:13 131 5:49:38 98 30.89 4:09 91 4:28:08 112 6:21 12:02:14 2:54:15
114 1614 Andreas Tørå Hagli NOR Oslofjord Triatlon 1:21:18 119 21:23 5:54 69 6:16:18 129 28.70 1:55 22 4:18:29 100 6:07 12:03:53 2:55:54
115 1608 Anderslindegaard Nielsen DEN 1:19:38 112 20:57 11:00 130 6:07:14 118 29.41 3:53 83 4:31:10 115 6:25 12:12:53 3:04:54
116 706 Christian Nielsen DEN 0:59:54 19 15:45 5:27 57 6:11:26 123 29.08 4:03 87 4:52:59 124 6:56 12:13:48 3:05:49
117 1640 Casper Jensen DEN AlfaPeople 1:40:14 137 26:22 9:04 119 6:09:52 121 29.20 5:43 114 4:15:23 96 6:03 12:20:13 3:12:14
6
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 25 29 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
118 1469 Mads Sørensen DEN 1:15:53 100 19:58 8:05 107 5:57:13 107 30.23 4:57 108 4:54:08 126 6:58 12:20:15 3:12:16
119 1834 Roland Høeg DEN 1:30:30 133 23:48 9:15 121 5:48:10 95 31.02 6:56 126 4:46:29 123 6:47 12:21:19 3:13:20
120 818 Jens Friis Møller DEN Fitnessdk 1:14:03 87 19:29 12:28 135 5:54:04 103 30.50 10:17 136 4:53:09 125 6:56 12:23:58 3:15:59
121 1746 Kim Håvard Bertheussen NOR Oslofjord Triatlon 1:20:13 113 21:06 8:57 117 6:26:31 132 27.94 5:43 115 4:23:11 108 6:14 12:24:33 3:16:34
122 1192 Philip Overby DEN Team Danova 1:12:08 78 18:58 8:49 116 5:50:40 99 30.80 6:23 122 5:13:07 131 7:25 12:31:05 3:23:06
123 822 Jesper Errebo DEN Fitnessdk 1:23:39 122 22:00 5:33 59 6:03:49 113 29.69 2:32 42 4:59:13 128 7:05 12:34:44 3:26:45
124 1628 Brian Mccarthy IRL 3D Triathlon 1:21:27 120 21:25 9:16 122 6:41:00 136 26.93 6:13 118 4:17:13 98 6:05 12:35:06 3:27:07
125 785 Jakob Karstensen DEN Fitness DK 1:35:25 134 25:06 7:53 102 6:18:26 130 28.54 3:18 74 4:31:49 116 6:26 12:36:50 3:28:51
126 1876 Tore Veggerby Sandbøl DEN 1:21:11 117 21:21 5:34 61 5:46:10 92 31.20 1:34 11 5:26:20 132 7:43 12:40:47 3:32:48
127 1028 Casp Roca Salvador ESP TRIATLO CARLET 1:12:19 79 19:01 7:54 103 6:10:45 122 29.13 6:16 120 5:03:51 129 7:11 12:41:03 3:33:04
128 1736 Kasper Kandler DEN 1:05:56 46 17:20 8:33 114 6:13:31 125 28.92 4:45 102 5:08:52 130 7:19 12:41:35 3:33:36
129 1774 Mads Fabricius DEN Team Human Endurance 1:42:34 138 26:59 7:58 104 5:02:24 16 35.71 4:32 97 5:45:47 135 8:11 12:43:14 3:35:15
130 1853 Sune Andreas Yung Nielsen DEN Brøndby Triathlon Club 1:29:11 130 23:28 10:12 126 6:05:46 117 29.53 6:15 119 4:56:18 127 7:01 12:47:39 3:39:40
131 1703 James Cameron GBR Edinburgh University Triathlon Club 1:00:38 25 15:57 5:24 56 7:38:43 138 23.54 2:47 52 4:05:32 89 5:49 12:53:03 3:45:04
132 703 Bjørn Høj Andersen Glædesdahl DEN 1:50:15 139 29:00 11:58 133 6:20:00 131 28.42 2:32 41 4:30:35 114 6:24 12:55:16 3:47:17
133 1646 Christian Marshall Rieck NOR 1:25:03 124 22:22 9:30 124 6:39:13 135 27.05 6:22 121 4:38:41 120 6:36 12:58:48 3:50:49
134 1710 Jens Als DEN 1:29:08 129 23:27 13:20 136 6:03:23 112 29.72 12:56 137 5:34:52 133 7:56 13:33:37 4:25:38
135 724 Kristian Delff DEN 1:37:17 136 25:36 8:21 110 6:28:48 133 27.78 8:31 133 5:35:02 134 7:56 13:57:59 4:50:00
136 1871 Tim Gomez GBR Kingswood tri club 1:09:05 65 18:10 7:45 100 7:03:29 137 25.50 3:26 76 6:05:50 136 8:40 14:29:32 5:21:33
137 1603 Allan Jensen DEN SMT Silkeborg 1:29:19 131 23:30 8:44 115 6:08:10 119 29.33 8:49 134 6:36:22 137 9:23 14:31:22 5:23:23
DNF 1430 Karsten Ettrup DEN 1:20:29 115 21:10 10:13 127 6:34:54 134 27.35 7:04 128 0
DNF 1828 Rasmus Dyhr Andreassen DEN Aarhus1900tri 1:18:16 106 20:35 17:45 139 0 0 0
DNF 1600
DNF 1601
DNF 1346
DNF 1012
DNF 1035
DNF 1130
DNF 728
DNF 806
DNF 761
DNF 742
DNF 911
DNF 622
DNF 599
DNF 547
DNF 491

Individual: Men 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 506 Jesper Madsen DEN Aalborg TRI klub 0:56:36 13 14:53 3:16 15 4:53:12 3 36.84 1:31 12 2:56:50 1 4:11 8:51:22
2 666 Anatoliy Nesterov UKR 0:52:32 3 13:49 2:25 5 4:55:43 4 36.52 1:18 7 3:06:05 4 4:24 8:58:02 0:06:40
3 548 Marcel Obersteller GER Triathlon Verein Berlin 09 0:49:50 2 13:06 2:07 2 5:00:27 16 35.95 1:14 4 3:08:14 6 4:27 9:01:51 0:10:29
4 454 Dominic De Caluwé BEL SMO Triatlonteam Meetjesland 0:57:44 17 15:11 2:14 3 4:57:11 6 36.34 2:12 44 3:03:45 3 4:21 9:03:04 0:11:42
5 410 Anders Hjortlund DEN Team Out Of Bubblegum 0:58:28 21 15:22 4:14 46 4:58:11 13 36.22 1:03 1 3:03:12 2 4:20 9:05:07 0:13:45
6 605 Robert Karlsson SWE Team Craft 1:04:58 62 17:05 3:40 26 4:51:42 2 37.03 1:53 26 3:07:43 5 4:26 9:09:53 0:18:31
7 514 Josué Castillo ESP Club Triatlón Buelna 0:57:31 16 15:08 3:21 19 4:57:39 11 36.29 1:45 21 3:13:11 11 4:34 9:13:26 0:22:04
8 601 Rasmus Thomsen DEN 0:59:36 22 15:40 3:17 16 4:58:44 15 36.15 1:05 2 3:12:06 10 4:33 9:14:46 0:23:24
9 482 Henrik Berner Rasmussen DEN TRI4 0:58:18 20 15:20 3:42 28 4:57:23 9 36.32 1:39 14 3:18:30 14 4:42 9:19:30 0:28:08
10 457 Emlyn Williams NZL Clapham Chasers 0:57:23 15 15:06 4:06 42 5:02:56 19 35.65 1:43 17 3:15:44 12 4:38 9:21:50 0:30:28
11 626 Sven Hungerbühler SUI Tempo Sport olivierbernhard 0:54:36 6 14:21 2:54 8 4:51:32 1 37.05 2:40 65 3:30:47 36 4:59 9:22:28 0:31:06
12 625 Sutter Gregory SUI TRI TEAM PULLY 0:55:05 7 14:29 5:59 93 5:03:02 20 35.64 3:02 81 3:17:02 13 4:40 9:24:08 0:32:46
13 550 Marco Haverl AUT 1:02:59 42 16:34 6:31 112 4:57:17 7 36.33 2:44 69 3:18:56 15 4:42 9:28:26 0:37:04
14 627 Søren Kongsted DEN Tri4 1:09:13 96 18:12 2:40 6 5:02:03 17 35.76 3:01 77 3:11:35 9 4:32 9:28:29 0:37:07
15 442 Christopher Rhodes GBR 0:49:12 1 12:56 2:02 1 5:10:09 37 34.82 1:44 19 3:25:51 22 4:52 9:28:56 0:37:34
16 1209 Rune Skov DEN Tri4 1:03:02 44 16:35 3:16 14 4:57:22 8 36.32 1:44 18 3:27:22 26 4:54 9:32:43 0:41:21
17 591 Peter Nielsen DEN TRI4 1:09:52 104 18:22 3:13 12 4:57:30 10 36.30 2:01 34 3:26:04 23 4:52 9:38:38 0:47:16
18 609 Rune Skovmand DEN Køge Tri Team 2000 1:04:12 51 16:53 3:17 17 5:09:11 36 34.93 1:53 27 3:23:03 19 4:48 9:41:34 0:50:12
19 420 Andrew Bullock GBR BAD Tri 0:56:17 11 14:48 3:15 13 5:21:21 68 33.61 2:46 70 3:20:12 16 4:44 9:43:49 0:52:27
20 824 Jesper Ulrik Klinggaard Nielsen DEN fitnessdk 1:01:10 31 16:05 5:39 79 5:08:51 34 34.97 1:54 29 3:28:53 31 4:56 9:46:26 0:55:04
21 309 Ross Mcewan RSA 0:55:51 9 14:41 3:02 10 5:08:41 32 34.99 1:53 25 3:37:33 51 5:09 9:46:58 0:55:36
22 404 Alan Kenny IRL 3D Tri 1:07:48 85 17:50 5:03 65 5:21:35 72 33.58 3:18 95 3:10:15 7 4:30 9:47:58 0:56:36
23 542 Leif Lundstrøm DEN Holstebro Triathlon Klub 1:05:22 66 17:12 3:53 37 4:58:26 14 36.19 1:19 8 3:41:50 63 5:15 9:50:48 0:59:26
7
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
24 402 Jeppe Rindom DEN Fitness DK 1:20:08 188 21:05 3:59 40 4:58:05 12 36.23 1:43 16 3:28:13 30 4:56 9:52:06 1:00:44
25 862 Mikkel Holdt Andersen DEN Køge Tri Team 2000 1:08:13 88 17:56 3:56 38 5:11:49 39 34.64 2:37 64 3:25:51 21 4:52 9:52:23 1:01:01
26 441 Christian Winther DEN KTK86/Maersk IF 1:09:17 98 18:13 3:40 27 5:09:07 35 34.94 1:20 9 3:30:17 34 4:58 9:53:39 1:02:17
27 438 Christian Frederiksen DEN SMT Silkeborg 0:56:09 10 14:46 3:39 24 5:17:51 53 33.98 1:58 33 3:35:22 44 5:06 9:54:57 1:03:35
28 596 Peter Zinger GER Coburger Turnerschaft 0:59:55 25 15:45 2:47 7 5:21:55 73 33.55 3:15 91 3:27:59 28 4:55 9:55:49 1:04:27
29 487 Huotarinen Antti FIN Helsinki Triathlon 1:08:38 91 18:03 3:47 31 5:06:15 26 35.27 1:17 6 3:36:10 50 5:07 9:56:06 1:04:44
30 942 Malik Lynge Reiding GRL 1:00:11 26 15:50 3:45 29 5:17:41 50 34.00 2:05 38 3:33:09 41 5:03 9:56:50 1:05:28
31 557 Matt Chandler GBR Cambridge Triathlon Club 0:55:09 8 14:30 2:57 9 5:04:32 22 35.46 1:49 23 3:52:52 91 5:31 9:57:17 1:05:55
32 564 Michael Hartung GER Triathlon Club Merseburg e.V. 1:02:23 36 16:24 3:49 32 5:21:28 69 33.60 2:01 35 3:27:55 27 4:55 9:57:35 1:06:13
33 1449 Kristian Waneck DEN 1:09:57 107 18:24 5:54 87 5:14:33 42 34.34 2:16 47 3:26:54 25 4:54 9:59:33 1:08:11
34 841 Thomas Andersen DEN FitnessDK 1:12:58 130 19:11 5:42 81 5:12:52 40 34.52 1:56 31 3:30:59 37 4:59 10:04:25 1:13:03
35 1544 Rasmus Bjørnbæk Frandsen DEN Fitnessdk 0:54:24 5 14:18 4:59 63 5:27:11 87 33.01 2:29 57 3:35:41 47 5:06 10:04:42 1:13:20
36 405 Alex Hussey GBR 1:07:14 78 17:41 3:58 39 5:18:38 58 33.90 2:08 42 3:32:54 40 5:02 10:04:50 1:13:28
37 1201 René Ferm Nyberg DEN HareTri 1:04:33 56 16:58 5:02 64 5:16:51 47 34.09 3:03 82 3:35:25 45 5:06 10:04:52 1:13:30
38 458 Eric Larochelle CAN 1:02:51 40 16:32 3:50 33 5:20:41 66 33.68 2:22 50 3:35:26 46 5:06 10:05:08 1:13:46
39 230 Martin Rasmussen DEN 1:06:36 75 17:31 7:21 136 5:21:31 70 33.59 5:00 152 3:24:58 20 4:51 10:05:24 1:14:02
40 409 Anders Heidemann DEN 1:13:22 139 19:18 4:31 52 5:02:19 18 35.72 1:22 10 3:48:16 76 5:24 10:09:48 1:18:26
41 492 Jakob Sørensen DEN 1:00:34 28 15:56 4:42 56 5:18:11 55 33.94 1:14 5 3:45:25 70 5:20 10:10:05 1:18:43
42 1116 Kasper Therkildsen DEN NINJAS 1:16:23 166 20:05 5:23 77 5:04:46 23 35.44 3:08 87 3:40:27 59 5:13 10:10:05 1:18:43
43 1502 Morten Linde Sørensen DEN TRI4 0:52:56 4 13:55 3:39 25 5:16:19 45 34.14 1:54 28 3:55:48 100 5:35 10:10:34 1:19:12
44 1404 Jason Sim AUS Tri4 1:03:39 49 16:44 6:40 115 5:10:28 38 34.79 3:49 114 3:49:13 80 5:25 10:13:47 1:22:25
45 611 Sebastian Schrader GER Lokomotive Aschersleben Triathlon 1:03:11 45 16:37 2:19 4 5:45:54 142 31.22 1:14 3 3:21:42 17 4:46 10:14:18 1:22:56
46 1375 Grant Harris GBR Z Tri Club 1:09:34 100 18:18 3:33 21 5:21:34 71 33.59 2:13 46 3:37:38 52 5:09 10:14:31 1:23:09
47 843 Thomas Hermann DEN FitnessDK 1:06:24 72 17:28 5:42 82 5:31:04 97 32.62 1:38 13 3:30:32 35 4:59 10:15:18 1:23:56
48 651 Vignir Thor Sverrisson ISL Triathlon Iceland 1:04:23 54 16:56 3:12 11 5:35:31 109 32.19 2:29 56 3:30:06 33 4:58 10:15:40 1:24:18
49 1132 Mads Overgaard DEN Skive AM 0:56:25 12 14:50 6:27 108 5:23:39 77 33.37 4:22 133 3:45:06 69 5:20 10:15:58 1:24:36
50 808 Bjarne Lyngbak Thomsen DEN Fitnessdk 1:11:50 121 18:53 5:23 76 5:17:46 51 33.99 3:16 94 3:41:22 61 5:14 10:19:34 1:28:12
51 904 Mariano Nieto García ESP Tri4 0:57:45 18 15:11 5:09 70 5:33:53 104 32.35 3:15 92 3:40:01 56 5:12 10:20:00 1:28:38
52 1575 Thomas Hubert Haustveit DEN Køge Tri Team 2000 1:06:00 70 17:22 5:07 68 5:29:43 95 32.76 3:35 105 3:35:51 49 5:06 10:20:14 1:28:52
53 1239 Toni Marsal ESP 1:11:57 123 18:55 6:09 101 5:16:16 44 34.15 2:27 55 3:43:45 65 5:18 10:20:32 1:29:10
54 763 Torben Andersen DEN 1:12:20 127 19:02 7:20 135 5:16:36 46 34.11 4:20 132 3:40:00 55 5:12 10:20:34 1:29:12
55 1300 Adam Winkler Neumann DEN Bagsværd Tri 1:13:03 132 19:13 6:30 111 5:20:16 63 33.72 2:48 72 3:40:12 57 5:13 10:22:48 1:31:26
56 612 Seppo Hiltunen DEN 1:14:31 152 19:36 4:38 55 5:33:18 101 32.40 2:30 58 3:28:03 29 4:55 10:22:58 1:31:36
57 874 Henrique Matias POR Oeiras Sport Clube 1:07:36 81 17:47 4:31 53 5:19:21 60 33.82 1:26 11 3:51:33 85 5:29 10:24:26 1:33:04
58 572 Morten Storli NOR Oslofjord triatlon 1:14:15 148 19:32 3:52 36 5:03:07 21 35.63 1:49 22 4:02:12 114 5:44 10:25:13 1:33:51
59 1176 Niels Peter Bækhøj Sørensen DEN 1:03:25 46 16:41 5:10 71 5:06:21 27 35.25 1:58 32 4:09:11 128 5:54 10:26:03 1:34:41
60 1145 Martin Frederiksen DEN KTK86 1:08:38 90 18:03 6:00 95 5:17:53 54 33.98 2:33 60 3:53:04 92 5:31 10:28:04 1:36:42
61 892 Allan Christensen DEN Team Nova C 1:05:42 67 17:17 4:22 49 5:27:09 86 33.01 2:25 54 3:48:48 77 5:25 10:28:25 1:37:03
62 1561 Søren Furbo DEN Tri4 1:15:59 160 19:59 6:44 119 5:39:24 120 31.82 5:25 162 3:22:01 18 4:47 10:29:31 1:38:09
63 659 Joachim Møller Andersen DEN SigmaTri \ KMD AS 1:10:17 109 18:29 7:11 132 5:36:14 112 32.12 6:42 180 3:29:46 32 4:58 10:30:08 1:38:46
64 1829 Rasmus Lisby DEN 1:04:12 52 16:53 5:43 84 5:28:41 90 32.86 4:01 121 3:48:12 75 5:24 10:30:48 1:39:26
65 1161 Michael Skjødt Hansen DEN 1:17:13 172 20:19 8:21 157 5:29:16 92 32.80 4:38 141 3:31:36 38 5:00 10:31:01 1:39:39
66 427 Billy Munksbøg DEN 1:09:29 99 18:17 6:42 118 5:14:54 43 34.30 5:35 167 3:54:35 95 5:33 10:31:14 1:39:52
67 903 Mads Jakob Herring Jensen DEN TRI4 1:02:52 41 16:32 6:44 120 5:19:27 61 33.81 3:06 86 3:59:18 109 5:40 10:31:26 1:40:04
68 1215 Sune Mejlvang DEN KtK86 0:57:54 19 15:14 5:57 92 5:40:10 123 31.75 2:35 61 3:44:59 68 5:19 10:31:32 1:40:10
69 1626 Brian Hesselø DEN Køge Tri Team 2000 1:09:14 97 18:13 5:55 90 5:28:34 89 32.87 3:41 110 3:44:59 67 5:19 10:32:21 1:40:59
70 939 Benjamin Klicman GER Tri Velos Flensburg 1:11:59 124 18:56 12:49 207 5:26:18 83 33.10 3:09 89 3:38:37 53 5:10 10:32:51 1:41:29
71 412 Anders Jess Madsen DEN TRI 4 1:06:47 77 17:34 4:51 60 5:06:29 28 35.24 3:01 78 4:11:53 135 5:58 10:32:59 1:41:37
72 1057 Frederik Ettrup Petersen DEN 1:22:28 194 21:42 5:16 74 5:22:17 74 33.51 3:36 107 3:39:52 54 5:12 10:33:28 1:42:06
73 789 Mads Winther DEN KTK86/Fitnessdk 1:08:04 87 17:54 7:19 134 5:29:57 96 32.73 7:36 194 3:40:34 60 5:13 10:33:28 1:42:06
74 779 Thomas Trampedach DEN Elho 1:09:49 103 18:22 8:14 153 6:01:47 181 29.85 3:47 113 3:10:31 8 4:30 10:34:07 1:42:45
75 281 Stefan Knold DEN 1:06:41 76 17:32 4:50 59 5:25:12 78 33.21 1:44 20 3:56:05 104 5:35 10:34:30 1:43:08
76 574 Morten Brinch Nørgaard DEN Kolding triklub 1:04:13 53 16:53 5:41 80 5:13:28 41 34.46 3:00 76 4:08:29 127 5:53 10:34:49 1:43:27
77 1718 Jesper Hjort DEN 1:01:42 33 16:14 3:34 22 5:38:04 118 31.95 2:36 62 3:49:26 81 5:26 10:35:19 1:43:57
78 1073 Henrik Heering DEN 1:15:25 156 19:50 3:51 34 5:18:31 57 33.91 2:20 48 3:55:23 99 5:34 10:35:27 1:44:05
79 1131 Lutz Schenk GER Triabolos Hamburg e.V. 1:07:32 80 17:46 3:47 30 5:29:42 94 32.76 2:49 73 3:52:47 89 5:30 10:36:35 1:45:13
80 762 Tommy Sjøner DEN 1:05:20 65 17:11 7:08 128 5:35:25 108 32.20 2:58 75 3:45:48 71 5:21 10:36:37 1:45:15
81 1203 Ricco Clausen DEN Kongens Tri 1:09:12 95 18:12 4:51 61 5:06:08 25 35.28 4:58 149 4:11:48 133 5:57 10:36:56 1:45:34
82 861 Glenn Nielsen DEN KVIK Tri Team 1:04:58 63 17:05 8:05 148 5:36:55 115 32.06 5:39 169 3:41:30 62 5:14 10:37:05 1:45:43
83 416 Anders Vinther Larsen DEN Farsø Tri & Trim 1:15:05 154 19:45 4:50 58 5:20:26 64 33.71 1:55 30 3:55:49 101 5:35 10:38:02 1:46:40
84 1155 Michael Knöferle GER 1:07:44 83 17:49 6:29 109 5:17:34 49 34.01 5:02 153 4:02:24 115 5:44 10:39:10 1:47:48
85 568 Morten Bække DEN odense triathlon klub 1:04:55 61 17:04 7:11 131 5:08:19 31 35.03 2:41 66 4:17:18 143 6:05 10:40:21 1:48:59
86 1146 Martin Klode DEN Århus 1900 Triathlon 1:24:03 199 22:06 11:17 198 5:26:55 84 33.04 2:22 51 3:35:50 48 5:06 10:40:25 1:49:03
87 615 Stefan Erath AUT Oslofjord Triatlon 1:11:02 113 18:41 3:38 23 5:20:48 67 33.67 2:24 52 4:02:42 117 5:45 10:40:33 1:49:11
8
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
88 1320 Björn Martin Beisswenger DEN 1:09:37 101 18:19 4:20 48 5:40:06 122 31.76 3:03 83 3:43:58 66 5:18 10:41:03 1:49:41
89 1202 Rene Ulrich Olsen DEN Vejle IF Triathlon 1:07:36 82 17:47 6:13 103 5:43:44 131 31.42 3:20 96 3:40:26 58 5:13 10:41:17 1:49:55
90 825 Kasper Poulsen DEN FitnessDK 1:11:11 115 18:43 8:10 151 5:08:49 33 34.97 5:33 166 4:08:10 126 5:52 10:41:50 1:50:28
91 1109 Jon Jørgen Gudbrandsen NOR Oslofjord Triatlon 1:00:57 30 16:02 6:38 114 5:40:41 127 31.70 3:53 116 3:50:15 82 5:27 10:42:23 1:51:01
92 748 Peter Kiærskou DEN 1:09:53 105 18:23 10:51 189 5:17:21 48 34.03 6:35 178 3:59:37 111 5:40 10:44:16 1:52:54
93 798 Thomas Rølling DEN fitness dk 1:05:43 68 17:17 4:25 50 5:37:01 116 32.05 2:41 68 3:54:34 94 5:33 10:44:22 1:53:00
94 518 Jørgen Ebbesen DEN KTK86 1:03:36 48 16:44 8:25 158 5:55:02 166 30.42 4:43 143 3:33:11 42 5:03 10:44:55 1:53:33
95 1236 Tom Jacobsen DEN Freja Transport & Logistik 1:16:23 165 20:05 8:27 162 5:27:08 85 33.01 3:34 104 3:50:56 84 5:28 10:46:26 1:55:04
96 853 Dennis Thrane Wachmann DEN HIF Multisport 0:59:53 24 15:45 5:56 91 5:48:34 155 30.98 4:01 122 3:48:56 78 5:25 10:47:19 1:55:57
97 1008 Anders Nordentoft Lauritsen DEN TRI4 1:13:54 141 19:26 5:05 67 5:18:18 56 33.93 4:09 126 4:06:12 123 5:50 10:47:35 1:56:13
98 828 Martin Sonne DEN FitnessDK 1:23:23 197 21:56 9:17 173 5:23:00 76 33.44 6:07 174 3:45:57 73 5:21 10:47:43 1:56:21
99 1790 Michael Knudsen DEN 1:10:57 112 18:40 7:51 143 6:01:16 180 29.90 2:11 43 3:26:48 24 4:54 10:49:00 1:57:38
100 1557 Sune Haugaard DEN Tri4 1:04:51 60 17:03 5:54 88 5:49:21 158 30.91 3:09 88 3:45:51 72 5:21 10:49:05 1:57:43
101 1046 Emil Nielsen DEN Tri4 1:15:01 153 19:44 6:02 96 5:07:57 30 35.07 2:36 63 4:17:37 145 6:06 10:49:12 1:57:50
102 1604 Anders Dam Vestergaard DEN KTK86 1:02:30 37 16:26 6:52 125 5:46:36 147 31.16 4:26 135 3:49:03 79 5:25 10:49:25 1:58:03
103 794 Mikkel Frederik S. Vilhelmsen DEN fitness dk 1:12:52 128 19:10 5:11 72 5:29:40 93 32.76 3:28 101 3:58:42 108 5:39 10:49:52 1:58:30
104 1450 Kristoffer Boye DEN 1:17:47 176 20:28 7:42 140 5:40:21 124 31.73 2:06 39 3:43:00 64 5:17 10:50:55 1:59:33
105 1210 Sam Mantle GBR 1:13:20 138 19:17 5:26 78 5:35:38 110 32.18 3:34 103 3:56:02 102 5:35 10:53:59 2:02:37
106 1633 Carsten Fenger DEN Link Logistics online on time... 1:04:38 58 17:00 10:34 185 5:25:39 81 33.17 8:30 199 4:05:43 122 5:49 10:55:02 2:03:40
107 637 Thomas Niebling DEN 1:13:13 134 19:15 9:04 168 5:05:28 24 35.36 3:45 111 4:24:02 154 6:15 10:55:30 2:04:08
108 1103 Jesper Kjærgaard Mortensen DEN Team Triathlon Herning 1:07:56 86 17:52 6:24 106 5:20:27 65 33.70 3:54 118 4:16:55 141 6:05 10:55:33 2:04:11
109 1208 Rubén Pérez Diego ESP Club Triatlón Buelna 1:07:18 79 17:42 4:11 44 5:46:48 149 31.14 3:06 85 3:54:53 96 5:33 10:56:14 2:04:52
110 909 Troels Therkildsen DEN Tri4 1:13:55 143 19:27 7:44 141 5:58:03 174 30.16 5:29 164 3:31:45 39 5:01 10:56:54 2:05:32
111 705 Christian Heidemann DEN 1:07:48 84 17:50 6:25 107 5:45:31 139 31.26 4:03 124 3:53:30 93 5:31 10:57:16 2:05:54
112 1540 Poul Broch DEN 1:13:14 135 19:16 12:04 202 4:56:42 5 36.40 7:07 185 4:28:24 162 6:21 10:57:30 2:06:08
113 1415 Johannes Grobler GBR 1:02:13 35 16:22 7:09 129 5:25:52 82 33.14 4:04 125 4:20:55 149 6:10 11:00:12 2:08:50
114 1663 Eilif Johannsen DEN KTK86 0:59:41 23 15:42 6:35 113 5:19:13 59 33.83 2:12 45 4:33:06 170 6:28 11:00:46 2:09:24
115 1120 Kim Højberg Jensen DEN ktk86 1:02:46 39 16:31 5:04 66 5:36:19 113 32.11 2:24 53 4:15:28 139 6:03 11:01:59 2:10:37
116 436 Casper Lawaetz DEN Brøndby Triatlon 1:14:21 150 19:33 5:12 73 5:17:49 52 33.98 1:41 15 4:23:00 152 6:13 11:02:01 2:10:39
117 869 Martin Delfs DEN Ninjas.dk 1:29:36 211 23:34 8:03 146 5:22:25 75 33.50 4:53 147 3:57:38 107 5:37 11:02:32 2:11:10
118 815 Henrik Nymark DEN Fitnessdk 1:19:19 186 20:52 5:55 89 6:00:50 178 29.93 3:21 97 3:34:15 43 5:04 11:03:39 2:12:17
119 1170 Morten Kristiansen DEN 1:06:17 71 17:26 7:28 137 5:25:35 80 33.17 4:59 150 4:19:50 147 6:09 11:04:07 2:12:45
120 1367 Frank Henriksen DEN Køge Tri Team 2000 1:18:46 183 20:43 8:19 156 5:41:39 130 31.61 4:49 144 3:51:35 86 5:29 11:05:06 2:13:44
121 936 Iron Maik Reichelt GER I am a pussy 1:08:59 94 18:09 4:28 51 5:19:37 62 33.79 3:39 108 4:30:00 166 6:23 11:06:41 2:15:19
122 1345 Daniel Bindslev DEN 1:16:14 163 20:03 6:59 127 5:40:40 126 31.70 3:54 117 3:59:22 110 5:40 11:07:06 2:15:44
123 635 Thomas Lawaetz DEN 1:16:32 167 20:08 5:47 86 5:25:14 79 33.21 3:02 80 4:17:02 142 6:05 11:07:35 2:16:13
124 282 Stefan Mazanti DEN Atletica Tri Horsens 1:17:54 177 20:29 4:08 43 5:47:42 151 31.06 3:41 109 3:54:57 97 5:34 11:08:21 2:16:59
125 854 Daniel Graversen DEN Islev Tri 1:02:33 38 16:27 4:31 54 5:46:04 143 31.21 2:41 67 4:12:39 136 5:59 11:08:26 2:17:04
126 1624 Bjørn Drews Christensen DEN Don Dulse 1:10:30 111 18:32 8:51 165 5:50:17 159 30.83 5:40 170 3:55:23 98 5:34 11:10:39 2:19:17
127 1084 Jan Tobiasen DEN 1:11:32 118 18:49 5:22 75 5:41:26 129 31.63 6:39 179 4:07:39 124 5:52 11:12:36 2:21:14
128 1389 Henrik Kastrup Jørgensen DEN KVIK Tri Team 1:16:48 170 20:12 6:21 104 5:45:42 140 31.24 4:03 123 4:00:05 112 5:41 11:12:57 2:21:35
129 1165 Mikkel Gautier Roesen DEN Kvik Tri 1:11:31 117 18:49 3:51 35 5:37:59 117 31.96 5:13 157 4:14:28 138 6:01 11:12:59 2:21:37
130 1605 Anders Hald DEN 1:04:33 57 16:59 5:59 94 5:51:15 160 30.75 4:51 146 4:10:38 131 5:56 11:17:14 2:25:52
131 1369 Frederik Silbye DEN TRI4 1:16:10 162 20:02 7:41 139 5:35:16 107 32.21 6:45 182 4:11:30 132 5:57 11:17:20 2:25:58
132 1329 Carsten Brems DEN 1:13:47 140 19:24 5:43 83 5:36:43 114 32.08 4:17 130 4:17:19 144 6:05 11:17:45 2:26:23
133 1737 Kasper Rosenborg Nielsen DEN 1:14:18 149 19:33 6:41 117 5:56:34 168 30.29 4:37 139 3:56:31 105 5:36 11:18:39 2:27:17
134 792 Michael Mortensen DEN Fitness DK 1:11:42 119 18:52 6:40 116 5:33:25 102 32.39 3:55 120 4:23:28 153 6:14 11:19:09 2:27:47
135 1200 René Nielsen DEN 1:18:12 180 20:34 6:48 124 5:44:03 133 31.39 3:35 106 4:07:49 125 5:52 11:20:25 2:29:03
136 1555 Stefan Forsberg Kristoffersen DEN 1:28:04 206 23:10 10:43 187 5:32:45 99 32.46 6:30 177 4:04:20 119 5:47 11:22:20 2:30:58
137 1180 Olivier Le Bihan FRA lannion triathlon 1:04:25 55 16:57 10:58 194 5:56:49 169 30.27 9:38 203 4:01:03 113 5:42 11:22:51 2:31:29
138 1864 Thomas Dupont DEN 1:18:05 178 20:32 10:55 191 5:46:47 148 31.14 6:00 173 4:02:26 116 5:44 11:24:11 2:32:49
139 1763 Lars Skriver DEN 1:14:03 145 19:29 9:18 174 6:03:44 183 29.69 4:34 136 3:52:47 90 5:30 11:24:24 2:33:02
140 1326 Brian Schou DEN 1:16:08 161 20:01 9:13 171 5:46:04 144 31.21 4:37 138 4:09:41 130 5:54 11:25:41 2:34:19
141 812 Henrik Andersen DEN FitnessDK 1:00:35 29 15:56 8:50 164 5:48:43 157 30.97 5:20 159 4:22:43 151 6:13 11:26:08 2:34:46
142 807 Andreas Winkel Peterson DEN Fitnessdk 1:08:47 93 18:05 7:54 144 5:51:16 161 30.75 3:22 99 4:15:35 140 6:03 11:26:51 2:35:29
143 1175 Nicolai Nissen DEN Bodyzen 1:12:04 125 18:57 10:54 190 5:48:34 156 30.98 3:46 112 4:12:40 137 5:59 11:27:58 2:36:36
144 1332 Casper Dalsø DEN 1:14:02 144 19:28 9:14 172 6:15:58 197 28.73 2:54 74 3:47:48 74 5:23 11:29:53 2:38:31
145 1335 Charlie Platts GBR 1:18:38 182 20:41 6:06 99 5:55:08 167 30.41 4:50 145 4:05:16 121 5:48 11:29:57 2:38:35
146 1151 Mathias Kolringen DEN TRI4/Whiteout Adventures 1:13:00 131 19:12 6:30 110 6:13:14 192 28.94 4:11 128 3:56:48 106 5:36 11:33:40 2:42:18
147 1448 Kristian Stender DEN 1:15:16 155 19:48 14:27 212 6:04:46 185 29.61 7:32 191 3:52:06 88 5:29 11:34:06 2:42:44
148 1227 Thomas Madsen DEN Atletica tri Horsens 1:04:41 59 17:01 4:13 45 5:27:44 88 32.95 2:07 41 4:56:12 194 7:01 11:34:55 2:43:33
149 1032 Christian Berg DEN 1:11:21 116 18:46 4:45 57 5:34:40 106 32.27 4:11 127 4:40:47 182 6:39 11:35:42 2:44:20
150 1559 Søren Bowall Jensen DEN 1:05:56 69 17:21 12:49 206 5:51:52 162 30.69 7:59 196 4:19:55 148 6:09 11:38:29 2:47:07
151 1351 Dennis Christensen DEN Outdoor4life 1:09:45 102 18:21 11:04 196 5:43:57 132 31.40 3:15 93 4:31:00 167 6:25 11:39:01 2:47:39
9
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
152 1768 Lasse Rousi FIN Tampereen Juoksijat 1:01:29 32 16:10 6:45 121 6:35:22 207 27.32 5:37 168 3:51:44 87 5:29 11:40:54 2:49:32
153 1099 Jesper Lindberg DEN Langgarverne 1:11:08 114 18:42 4:58 62 5:48:11 153 31.02 2:05 37 4:35:44 173 6:32 11:42:04 2:50:42
154 1191 Petter Guttormsen NOR Stavanger Triathlon Klubb 1:31:35 214 24:05 10:10 180 5:28:47 91 32.85 7:35 193 4:24:09 155 6:15 11:42:14 2:50:52
155 1083 Jan Seebeck GER Uni Triathlöwen Bremen 1:19:10 185 20:49 7:09 130 5:44:25 134 31.36 3:01 79 4:28:58 164 6:22 11:42:42 2:51:20
156 1379 Hagen Burgenger GER TC Fiko Rostock e.V. 1:17:44 175 20:27 9:02 167 5:46:16 145 31.19 3:55 119 4:25:52 157 6:18 11:42:48 2:51:26
157 1333 Casper Ravnsbæk DEN 1:25:02 200 22:22 8:19 155 5:57:29 171 30.21 3:23 100 4:09:18 129 5:54 11:43:29 2:52:07
158 729 Leonardo D''onofrio ITA 1:21:24 191 21:25 8:06 149 5:52:10 163 30.67 5:20 160 4:18:26 146 6:07 11:45:23 2:54:01
159 1572 Thomas Olsen DEN 1:14:25 151 19:34 6:12 102 5:46:51 150 31.14 2:06 40 4:36:47 176 6:33 11:46:19 2:54:57
160 1761 Lars Hesemann GER Eintracht Frankfurt 1:12:57 129 19:11 9:13 170 5:59:22 177 30.05 3:12 90 4:22:10 150 6:12 11:46:52 2:55:30
161 1840 Simon Birkebæk DEN KTK86 1:39:00 216 26:02 8:18 154 6:08:01 189 29.35 2:21 49 3:50:33 83 5:27 11:48:11 2:56:49
162 1778 Mario Conde Jaen ESP Anton Sport Norge 1:28:10 208 23:12 14:04 211 5:54:05 164 30.50 16:22 216 3:56:04 103 5:35 11:48:44 2:57:22
163 657 Xabat Aizpiolea Iradi ESP Zumitza TT EUSKADI 1:09:55 106 18:23 4:06 41 5:57:53 172 30.18 1:49 24 4:36:08 174 6:32 11:49:49 2:58:27
164 1812 Paul Allen GBR 1:06:30 73 17:29 10:12 181 5:48:23 154 31.00 6:42 181 4:39:35 179 6:37 11:51:20 2:59:58
165 1086 Jasper Nielsen DEN Århus 1900 Triathlon 0:57:04 14 15:00 3:31 20 5:38:42 119 31.89 2:31 59 5:09:36 201 7:20 11:51:21 2:59:59
166 1690 Henrik Daugaard Jensen DEN Aalborg Triatlon klub 1:15:31 157 19:52 7:56 145 5:46:27 146 31.17 5:02 154 4:36:41 175 6:33 11:51:36 3:00:14
167 1319 Björn Lilja SWE Frostamultisport klubb 1:08:26 89 18:00 6:05 97 5:57:25 170 30.22 3:21 98 4:37:57 177 6:35 11:53:12 3:01:50
168 1362 Erik Modin DEN Sorø Triathlon Klub 1:15:39 159 19:54 10:27 184 5:45:29 138 31.26 5:10 156 4:38:30 178 6:35 11:55:13 3:03:51
169 1104 Jim Christensen DEN 1:13:18 136 19:17 9:06 169 5:40:47 128 31.69 5:29 165 4:47:12 188 6:48 11:55:49 3:04:27
170 1149 Martinez Estarlich Dani ESP TRIATLO CARLET 1:23:28 198 21:57 5:46 85 5:40:34 125 31.71 3:52 115 4:46:20 186 6:47 11:59:58 3:08:36
171 1381 Henning Nygaard Jensen DEN KTK86 1:28:24 209 23:15 18:25 218 5:33:51 103 32.35 10:35 206 4:29:24 165 6:23 12:00:37 3:09:15
172 1556 Stinus Jeppesen DEN 1:28:38 210 23:19 10:19 183 6:05:59 186 29.51 12:01 212 4:05:01 120 5:48 12:01:56 3:10:34
173 829 Michael Løngaa DEN Fitnessdk 1:27:43 205 23:04 8:56 166 5:47:55 152 31.04 5:42 171 4:32:27 169 6:27 12:02:42 3:11:20
174 741 Morten Vestergaard DEN 1:31:00 212 23:56 6:05 98 5:39:46 121 31.79 3:29 102 4:42:38 185 6:41 12:02:55 3:11:33
175 823 Jesper Duus Nielsen DEN FitnessDK 1:22:53 195 21:48 10:36 186 6:15:34 196 28.76 4:17 131 4:11:49 134 5:58 12:05:08 3:13:46
176 1347 Daniel Moll GBR 1:10:05 108 18:26 9:58 178 6:00:59 179 29.92 10:40 208 4:34:02 171 6:29 12:05:43 3:14:21
177 1441 Klaus Bove DEN 1:01:45 34 16:14 6:47 122 5:45:52 141 31.23 5:26 163 5:07:46 200 7:17 12:07:35 3:16:13
178 1229 Thomas Nygaard Nissen DEN Kronenbourglogen 1:03:48 50 16:47 9:38 177 6:22:16 203 28.25 5:55 172 4:27:18 159 6:20 12:08:54 3:17:32
179 1414 Jody Foy GBR Wessex Wizards 1:03:33 47 16:43 11:15 197 5:59:01 176 30.08 8:17 197 4:48:06 189 6:49 12:10:10 3:18:48
180 1552 Simon Andersson DEN HGATM 1:22:11 192 21:37 6:22 105 6:08:41 190 29.29 4:11 129 4:32:10 168 6:26 12:13:34 3:22:12
182 1403 Jannik Obel Christensen DEN 1:11:55 122 18:55 11:01 195 5:44:39 135 31.34 4:55 148 5:01:20 196 7:08 12:13:47 3:22:25
181 1436 Kenneth Bergkvist DEN 1:20:22 189 21:08 12:44 205 5:45:08 136 31.29 6:15 175 4:49:20 190 6:51 12:13:47 3:22:25
183 178 Jens Møller Larsen DEN 1:31:44 215 24:08 9:22 175 5:36:06 111 32.13 4:26 134 4:53:13 191 6:56 12:14:50 3:23:28
184 1795 Morten Backmann DEN 1:00:33 27 15:55 10:47 188 6:16:20 198 28.70 9:43 204 4:39:53 181 6:37 12:17:15 3:25:53
185 1464 Laus Aarsholm DEN KTK86 1:19:20 187 20:52 13:26 208 6:16:31 200 28.68 7:18 188 4:24:13 156 6:15 12:20:46 3:29:24
186 1748 Klaus Frandsen DEN 1:18:22 181 20:37 7:11 133 5:54:18 165 30.48 4:37 140 4:59:37 195 7:05 12:24:03 3:32:41
187 1818 Peter Nørgaard DEN Skovshoved Triathlon Klub 1:14:11 147 19:31 10:56 193 6:23:26 204 28.17 11:41 211 4:25:58 158 6:18 12:26:10 3:34:48
188 1484 Martin Boelt Møller DEN 1:18:07 179 20:33 15:08 214 6:12:31 191 28.99 7:08 186 4:34:08 172 6:29 12:27:00 3:35:38
189 1536 Philip Morel GBR 1:17:21 173 20:21 8:06 150 6:16:22 199 28.70 6:59 184 4:39:49 180 6:37 12:28:36 3:37:14
190 1702 James Allen GBR Team Southampton 1:06:34 74 17:30 15:22 215 6:31:57 206 27.55 9:14 200 4:27:25 160 6:20 12:30:29 3:39:07
191 832 Ole Sloth DEN FitnessDK 1:28:08 207 23:11 7:33 138 5:59:00 175 30.08 3:05 84 4:54:16 193 6:58 12:32:01 3:40:39
192 580 Nikolaj Bjerringfelt DEN Alot 1:13:11 133 19:15 13:56 209 5:31:52 98 32.54 7:26 189 5:27:38 206 7:45 12:34:01 3:42:39
193 1560 Søren Engholm Hansen DEN 1:05:09 64 17:08 8:26 159 5:33:18 100 32.40 7:32 190 5:40:57 209 8:04 12:35:19 3:43:57
194 1583 Tonny Pettersson DEN 1:22:18 193 21:39 12:26 204 6:03:12 182 29.74 10:44 209 4:46:42 187 6:47 12:35:21 3:43:59
195 1243 Troels Lau Larsen DEN 1:10:20 110 18:30 7:44 142 5:34:28 105 32.29 11:28 210 5:31:58 208 7:51 12:35:57 3:44:35
196 1721 Jesper Østergaard DEN 1:16:17 164 20:04 6:58 126 6:04:12 184 29.66 5:04 155 5:06:42 199 7:16 12:39:10 3:47:48
197 1708 Jarkko Koivunen FIN Helsinki Triathlon 1:25:25 202 22:28 8:47 163 6:14:44 193 28.82 9:29 202 4:41:26 184 6:40 12:39:49 3:48:27
198 1695 Jacek Machata POL 1:18:49 184 20:44 9:30 176 6:41:09 209 26.92 4:36 137 4:27:51 161 6:20 12:41:52 3:50:30
199 838 Ronnie Kandler DEN FitnessDK 1:08:43 92 18:04 8:26 161 6:07:18 187 29.40 5:00 151 5:17:04 204 7:30 12:46:29 3:55:07
200 104 Anders Lundgaard Svenstrup DEN 1:15:34 158 19:52 8:26 160 7:15:08 215 24.82 5:21 161 4:04:16 118 5:47 12:48:44 3:57:22
201 1470 Mads Møller Rolskov DEN 1:16:35 168 20:09 8:05 147 6:14:45 194 28.82 7:35 192 5:06:31 198 7:15 12:53:29 4:02:07
202 1187 Pedro Bento POR Ribabike 1:16:50 171 20:13 10:55 192 5:45:19 137 31.28 6:46 183 5:48:15 211 8:15 13:08:03 4:16:41
203 1793 Mikkel Schultz DEN 1:39:03 217 26:03 16:09 216 6:35:42 208 27.29 9:15 201 4:28:31 163 6:21 13:08:38 4:17:16
204 1653 Colin Porter GBR BADTri 1:12:10 126 18:59 9:59 179 6:59:21 212 25.75 7:57 195 4:41:14 183 6:39 13:10:39 4:19:17
205 1697 Jacob Baldvinsson Larsen DEN 1:25:13 201 22:25 11:44 200 6:17:40 201 28.60 17:04 217 5:05:10 197 7:13 13:16:49 4:25:27
206 1437 Kenneth Kjær DEN Team Active Outdoor 1:27:34 204 23:02 12:17 203 6:15:07 195 28.79 6:15 176 5:20:50 205 7:36 13:22:01 4:30:39
207 1637 Casper Borly DEN KTK86 1:17:37 174 20:25 6:07 100 5:57:57 173 30.17 4:43 142 5:58:20 212 8:29 13:24:41 4:33:19
208 1701 Jakob Mathiasen DEN 1:21:08 190 21:20 13:59 210 7:08:48 214 25.19 5:14 158 4:53:32 192 6:57 13:42:39 4:51:17
209 1134 Marc Stettler SUI triseeland.ch 1:16:35 169 20:09 6:48 123 6:31:30 205 27.59 2:47 71 5:45:52 210 8:11 13:43:30 4:52:08
210 1689 Henrik Christian Højstrøm DEN 1:31:16 213 24:00 16:29 217 6:52:10 211 26.20 8:17 198 5:09:43 202 7:20 13:57:53 5:06:31
211 1325 Brian Koning DEN 1:14:08 146 19:30 11:42 199 7:03:09 213 25.52 10:36 207 5:30:29 207 7:49 14:10:02 5:18:40
212 1562 Søren Hansen DEN 1:47:26 218 28:16 14:39 213 6:45:17 210 26.65 12:45 213 5:15:56 203 7:29 14:16:02 5:24:40
213 791 Martin Palm Krener DEN fitness dk 1:23:06 196 21:51 11:52 201 6:19:17 202 28.47 14:14 215 6:25:41 213 9:08 14:34:08 5:42:46
DNF 639 Thomas Øhlenschlæger DEN Odense Triathlon Klub 1:11:44 120 18:52 5:07 69 5:06:34 29 35.23 2:03 36 0
DNF 1825 Poul Anker Gensmann DEN TRI4 1:13:55 142 19:26 8:12 152 6:07:48 188 29.36 12:57 214 0
10
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 30 34 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
DNF 1846 Stephan Wien GER 1:26:19 203 22:42 10:17 182 7:22:30 216 24.41 10:24 205 0
DNF 1219 Søren Friis Larsen DEN TRI4 1:03:01 43 16:34 3:18 18 8:31:33 217 21.11 7:15 187 0
DNF 1113 Kai Malzahn GER RTV Haselgrund e.V. 1:13:19 137 19:17 4:16 47 0 0 0
DNF 1105
DNF 1148
DNF 1142
DNF 1078
DNF 1306
DNF 1163
DNF 1576
DNF 1582
DNF 1420
DNF 1454
DNF 630
DNF 726
DNF 816
DNF 857
DNF 879
DNF 606
DNF 552
DNF 411
DNF 423
DNF 451
DNF 465
DNF 1845
DNF 1791
DNF 1642
DNF 1755
DNF 145
DNF 161
DNF 240

Individual: Men 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 636 Thomas Mortensen DEN 0:49:17 1 12:57 2:16 1 4:45:59 1 37.76 1:48 22 3:02:21 1 4:19 8:41:39
2 541 Lasse Taagaard Jensen DEN Aalborg Triathlon Klub 1:05:44 72 17:17 3:51 29 4:59:42 17 36.04 1:11 7 3:02:54 2 4:20 9:13:20 0:31:41
3 569 Morten Christiansen DEN 0:54:16 5 14:16 3:32 22 4:58:29 13 36.18 1:46 20 3:15:26 8 4:37 9:13:27 0:31:48
4 480 Hans Henrik Schmidt DEN Esbjerg Tri & Multisport 1:05:12 64 17:09 4:09 38 4:51:55 5 37.00 1:34 13 3:13:03 6 4:34 9:15:51 0:34:12
5 475 Frederik Lassen DEN Svendborg Triathlon Klub 1:01:29 29 16:10 4:19 45 4:58:40 14 36.16 1:59 36 3:09:40 3 4:29 9:16:04 0:34:25
6 448 David Caldeirão POR Louletano DC_Triatlo 0:53:16 4 14:00 2:21 2 5:07:32 35 35.12 1:58 33 3:12:56 5 4:34 9:18:00 0:36:21
7 507 Jim Cresswell GBR Derby Tri Club 0:51:40 3 13:35 2:21 3 4:59:06 16 36.11 1:43 18 3:26:29 29 4:53 9:21:17 0:39:38
8 430 Brian Christensen DEN Randers Freja Atletik & Triathlon 1:02:16 34 16:22 3:24 18 4:56:01 8 36.49 1:23 11 3:20:14 16 4:44 9:23:16 0:41:37
9 486 Henrik Langbak Hansen DEN SMT Silkeborg 1:04:18 55 16:55 3:38 24 4:49:57 4 37.25 1:51 26 3:25:42 26 4:52 9:25:25 0:43:46
10 1800 Morten Richardt DEN SATS Triathlon 1:01:43 32 16:14 4:04 35 4:57:33 12 36.30 1:13 8 3:21:48 18 4:46 9:26:19 0:44:40
11 540 Lasse Vogelsang DEN 1:03:23 46 16:40 3:56 31 4:55:11 7 36.59 2:11 45 3:24:08 22 4:50 9:28:46 0:47:07
12 826 Kim Greisen DEN Fitnessdk 1:00:54 22 16:01 4:10 40 4:48:17 3 37.46 1:07 4 3:35:03 46 5:05 9:29:30 0:47:51
13 473 Frank Hjøllund Jensen DEN Team Triathlon Herning 1:00:56 23 16:01 3:25 19 4:58:40 15 36.16 1:42 17 3:28:28 33 4:56 9:33:09 0:51:30
14 1365 Finn Madsen DEN 0 50:37 280 4:46:00 2 37.76 4:26 158 3:39:16 61 5:11 9:35:12 0:53:33
15 1218 Søren Rosengaard DEN Blovstrød Tri athleten 1:00:53 21 16:01 4:25 51 4:56:14 9 36.46 2:07 42 3:34:39 43 5:05 9:38:17 0:56:38
16 560 Mauro Satta ITA ASD CERBERO TRIATHLON 1:01:02 24 16:03 4:24 50 5:04:50 25 35.43 2:21 58 3:26:20 28 4:53 9:38:55 0:57:16
17 425 Barry Scott GBR 1:06:38 85 17:31 3:49 28 5:07:33 36 35.12 1:35 14 3:19:36 15 4:43 9:39:10 0:57:31
18 567 Mikael Andersen DEN Blovstrød Tri athleten 1:11:39 134 18:51 3:23 17 4:59:52 18 36.02 0:57 2 3:23:36 21 4:49 9:39:25 0:57:46
19 429 Brett Hedges GBR Tri London 1:05:37 68 17:15 5:35 95 5:13:52 52 34.41 2:09 43 3:13:45 7 4:35 9:40:57 0:59:18
20 504 Jesper Bjerrum DEN TRI4 0:56:40 9 14:54 3:06 9 5:07:07 34 35.17 1:02 3 3:33:21 39 5:03 9:41:14 0:59:35
21 600 Rasmus Olsen DEN Islev Triathlon 0:57:10 11 15:02 4:13 42 4:57:28 11 36.31 4:13 145 3:38:42 59 5:10 9:41:45 1:00:06
22 850 Henrik Nørregaard Sørensen DEN Haretri 0:56:41 10 14:55 3:11 11 5:22:22 88 33.50 2:33 70 3:17:32 14 4:40 9:42:17 1:00:38
23 426 Bevan Colless AUS 0:59:10 15 15:34 2:35 5 5:05:14 28 35.38 2:10 44 3:35:16 47 5:06 9:44:24 1:02:45
24 624 Stuart Cordner GBR Derby Triathlon 1:06:58 87 17:37 3:27 20 5:20:58 83 33.65 2:04 41 3:11:32 4 4:32 9:44:58 1:03:19
25 1412 Jim West DEN Kongens Tri 1:05:00 62 17:06 4:27 53 5:09:28 38 34.90 2:49 83 3:25:02 25 4:51 9:46:44 1:05:05
26 603 Richard Donovan NZL 1:08:35 112 18:02 7:30 168 5:13:12 50 34.48 2:43 74 3:15:41 9 4:38 9:47:39 1:06:00
27 744 Ole Henriksen DEN 1:08:42 114 18:04 4:51 63 5:14:29 56 34.34 2:56 89 3:17:16 13 4:40 9:48:11 1:06:32
28 563 Michael Gorissen GER Köln Triathlon 1:08:09 105 17:55 4:00 33 5:05:09 27 35.39 2:03 40 3:29:26 35 4:57 9:48:45 1:07:06
29 638 Thomas Rohde DEN Federacion Catalana de Triatló 1:05:41 71 17:17 3:54 30 5:03:07 21 35.63 1:54 29 3:35:50 50 5:06 9:50:25 1:08:46
11
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
30 578 Niels Nørtoft DEN Kolding Triathlon Klub 1:04:13 54 16:53 3:16 15 4:56:39 10 36.41 1:27 12 3:45:44 82 5:20 9:51:19 1:09:40
31 403 Alain Calame SUI Genevatriathlon 1:00:34 20 15:56 5:24 86 5:10:56 43 34.73 5:42 212 3:29:38 36 4:58 9:52:13 1:10:34
32 1029 Caspar Sloth Thomsen DEN 1:03:05 40 16:36 9:08 214 5:20:03 80 33.75 6:24 235 3:16:48 10 4:39 9:55:27 1:13:48
33 476 Fredrik Schriever Abeln SWE Halmstad triathleterna 0:49:33 2 13:02 2:32 4 5:07:55 37 35.08 2:25 62 3:55:15 116 5:34 9:57:38 1:15:59
34 907 Povl Aage DEN TRI4 1:06:19 83 17:27 4:01 34 5:09:50 40 34.86 2:13 46 3:35:43 49 5:06 9:58:04 1:16:25
35 1026 Carsten Kraghede DEN Blovstr¿d Triathlonklub 1:15:34 178 19:53 6:37 137 5:17:29 63 34.02 2:44 76 3:17:05 12 4:40 9:59:27 1:17:48
36 1147 Martin Pilgaard DEN Farsø Tri & Trim 1:06:56 86 17:36 5:42 102 5:04:58 26 35.42 1:51 27 3:42:56 71 5:16 10:02:22 1:20:43
37 435 Carsten Sloth Agesen DEN Aalborg Triathlon Klub 1:04:23 56 16:56 5:19 81 5:02:38 20 35.69 2:21 57 3:47:56 94 5:24 10:02:35 1:20:56
38 931 Jacob Mathiesen DEN Aalborg triathlon klub 1:06:06 78 17:23 4:30 54 5:13:44 51 34.42 1:36 15 3:38:15 55 5:10 10:04:09 1:22:30
39 431 Brian Klingenberg Petersen DEN ALOT 1:07:34 96 17:46 5:46 109 5:13:53 54 34.41 3:18 112 3:34:17 41 5:04 10:04:47 1:23:08
40 462 Federico Lisci ITA FUEL TRIATHLON 1:01:29 30 16:10 5:41 99 5:18:09 69 33.95 2:15 49 3:38:34 58 5:10 10:06:06 1:24:27
41 485 Henrik Palshøj DEN Team Triathlon Herning 1:06:16 82 17:26 4:21 47 5:29:38 111 32.76 1:16 9 3:26:00 27 4:52 10:07:29 1:25:50
42 1523 Paul Martin GBR Tri London 1:11:36 132 18:50 5:30 91 5:16:59 61 34.07 2:14 47 3:31:31 38 5:00 10:07:48 1:26:09
43 470 Frank Papsø DEN Blovstrød Tri athleten 1:06:59 88 17:37 4:52 65 5:10:41 42 34.76 1:48 24 3:43:44 76 5:18 10:08:03 1:26:24
44 406 Alexandre Feliz POR Compeed TriOeste 1:03:07 41 16:36 4:21 48 5:09:55 41 34.85 2:48 82 3:48:37 95 5:25 10:08:46 1:27:07
45 446 Dan Lichon DEN 1:06:10 80 17:24 4:55 68 5:18:53 71 33.87 3:00 95 3:37:48 52 5:09 10:10:44 1:29:05
46 565 Michael Rank DEN Aalborg Triathlon Klub 1:07:10 91 17:40 3:15 13 5:13:06 49 34.50 2:27 65 3:45:18 80 5:20 10:11:12 1:29:33
47 765 Warren Jon Hulsen RSA 0:59:15 16 15:35 3:07 10 5:36:56 150 32.05 3:15 109 3:29:22 34 4:57 10:11:53 1:30:14
48 1330 Carsten Kirk DEN vejen tri og motion 1:02:37 38 16:28 5:13 77 5:03:11 22 35.62 2:17 52 3:59:20 128 5:40 10:12:38 1:30:59
49 1537 Philipp Schüler GER ASC Göttingen 0:54:26 6 14:19 6:34 136 5:31:26 121 32.59 1:55 30 3:38:18 56 5:10 10:12:38 1:30:59
50 1655 Daniel Schaller SUI 1:09:25 120 18:15 6:40 140 5:19:04 72 33.85 3:01 96 3:34:42 44 5:05 10:12:50 1:31:11
51 418 Andreas Böhme GER 1:08:11 106 17:56 4:35 58 5:19:47 79 33.77 2:38 73 3:37:59 53 5:09 10:13:08 1:31:29
52 474 Fred Vandeschoor BEL 1:06:15 81 17:25 6:53 150 5:15:16 57 34.26 3:55 133 3:41:20 67 5:14 10:13:36 1:31:57
53 933 Jacob Clausen DEN Aarhus 1900 Triathlon 1:18:53 207 20:45 6:22 131 5:17:32 64 34.01 2:58 93 3:28:01 31 4:55 10:13:44 1:32:05
54 769 Thomas Midtgaard DEN ALOT 1:04:32 58 16:58 4:50 62 5:18:03 67 33.96 1:37 16 3:45:45 83 5:20 10:14:45 1:33:06
55 1339 Christian Salling DEN Køge Tri team 1:14:06 163 19:29 8:30 197 5:06:19 32 35.26 5:02 180 3:40:54 66 5:14 10:14:49 1:33:10
56 747 Per Laust Johansen DEN 1:18:54 208 20:45 4:37 60 5:06:18 31 35.26 1:51 25 3:43:30 75 5:17 10:15:08 1:33:29
57 517 Jørgen Dau Nielsen DEN HG triathlon 1:11:47 136 18:53 5:34 94 5:11:20 45 34.69 2:24 60 3:44:05 78 5:18 10:15:08 1:33:29
58 589 Per Krøyer Alsbæk DEN KTK 86 1:20:27 220 21:10 6:09 120 5:19:07 73 33.84 1:09 6 3:28:27 32 4:56 10:15:17 1:33:38
59 1140 Marco Schmid SUI 1:11:55 138 18:55 4:33 56 4:52:52 6 36.88 1:53 28 4:04:06 138 5:47 10:15:18 1:33:39
60 1049 Ferran Almeda Fontcuberta ESP 1:05:51 74 17:19 3:23 16 5:14:14 55 34.37 3:08 102 3:49:42 100 5:26 10:16:15 1:34:36
61 793 Michael Roland Lundstrøm Nielsen DEN Fitness DK 1:12:28 146 19:04 7:03 157 5:04:49 24 35.43 4:37 161 3:47:26 90 5:23 10:16:22 1:34:43
62 1242 Torben S. Carstensen DEN Br¿ndby Triathlon Club 1:12:59 152 19:12 5:45 106 5:21:37 86 33.58 2:56 90 3:34:23 42 5:04 10:17:39 1:36:00
63 592 Peter Rasmussen DEN Brøndby Tri Club 0:58:23 13 15:21 2:39 6 5:23:19 92 33.40 1:48 23 3:52:00 109 5:29 10:18:07 1:36:28
64 1139 Marco Resech GER Dem Leben zu Liebe 1:18:57 209 20:46 4:05 36 5:31:14 118 32.61 2:03 39 3:24:45 24 4:51 10:21:00 1:39:21
65 1759 Lars Finderup Høyem DEN Farsø Tri og Trim 1:10:49 127 18:37 4:53 67 5:11:28 46 34.68 3:46 128 3:50:12 102 5:27 10:21:06 1:39:27
66 1311 Anders Nørgaard Lassen DEN 1:07:49 100 17:50 6:55 153 5:06:42 33 35.22 3:32 120 3:56:43 121 5:36 10:21:40 1:40:01
67 444 Claus Svane Bjerregaard DEN Triathleten 1:07:19 93 17:42 4:35 59 5:15:44 58 34.21 2:20 54 3:51:55 108 5:29 10:21:52 1:40:13
68 772 Christopher Wood GBR Black Country Triathletes 1:20:12 218 21:06 5:46 108 5:01:54 19 35.77 2:52 86 3:51:12 103 5:28 10:21:54 1:40:15
69 1096 Jérôme Alain FRA Lannion Triathlon 1:08:18 109 17:58 8:30 198 5:36:30 147 32.10 5:46 215 3:23:16 20 4:48 10:22:18 1:40:39
70 847 Thore Nielsen DEN Fittnes DK 1:01:34 31 16:11 7:08 160 5:24:49 96 33.25 3:07 99 3:46:32 87 5:22 10:23:08 1:41:29
71 660 Ruben Kornum Nielsen DEN 1:07:24 94 17:44 5:31 93 5:34:39 136 32.27 2:18 53 3:33:57 40 5:04 10:23:48 1:42:09
72 1117 Kasper Ahrndt Lorenzen DEN TRI4 1:11:17 129 18:45 6:04 118 5:47:45 187 31.06 2:15 48 3:16:52 11 4:39 10:24:12 1:42:33
73 760 Sören Philipps GER 1:04:12 52 16:53 2:58 8 5:48:35 190 30.98 2:52 87 3:26:36 30 4:53 10:25:11 1:43:32
74 1152 Michael Bødker DEN 1:12:04 141 18:57 5:55 112 5:21:35 85 33.58 2:36 71 3:43:06 72 5:17 10:25:13 1:43:34
75 713 Jacob Lauritsen DEN 0:59:43 17 15:42 5:10 74 5:27:44 101 32.95 1:48 21 3:51:15 104 5:28 10:25:39 1:44:00
76 445 Colin Freeman GBR ATHelite Triathlon Club 1:06:36 84 17:31 4:06 37 5:34:47 137 32.26 1:56 31 3:38:29 57 5:10 10:25:52 1:44:13
77 1041 Dennis Rasmussen DEN Tri 4 1:18:09 200 20:33 6:03 116 5:12:10 47 34.60 2:57 91 3:46:38 88 5:22 10:25:55 1:44:16
78 1841 Sofus Rossing DEN 1:05:13 65 17:09 8:27 196 5:12:24 48 34.57 4:09 143 3:55:58 119 5:35 10:26:09 1:44:30
79 1323 Bo Rasmussen DEN 1:13:51 161 19:25 7:36 176 5:17:49 66 33.98 3:58 135 3:43:21 73 5:17 10:26:32 1:44:53
80 1651 Claus Overgaard DEN 1:14:34 167 19:37 7:34 174 5:37:54 155 31.96 2:21 56 3:24:23 23 4:50 10:26:44 1:45:05
81 1493 Mikkel Bondesen DEN 1:03:30 48 16:42 6:50 148 5:11:10 44 34.71 3:02 97 4:02:18 137 5:44 10:26:48 1:45:09
82 1162 Michele Gronau ITA UDINE TRIATHLON 1:03:21 45 16:40 5:25 88 5:25:56 98 33.14 2:46 78 3:50:10 101 5:27 10:27:37 1:45:58
83 1223 Thomas Asmund Hjorth DEN 1:07:50 101 17:50 8:21 194 5:22:18 87 33.51 3:50 132 3:46:59 89 5:22 10:29:17 1:47:38
84 834 Peter Jacob Rymann Johansen DEN Fitnessdk 1:15:41 179 19:54 11:48 259 5:04:47 23 35.44 6:06 227 3:51:19 106 5:28 10:29:38 1:47:59
85 941 Martin Kreutzer DEN Running26 1:18:38 205 20:41 7:56 185 5:25:07 97 33.22 3:16 111 3:36:52 51 5:08 10:31:47 1:50:08
86 194 Kristian Salto DEN 1:07:10 92 17:40 5:36 96 5:29:23 110 32.79 2:21 55 3:47:29 91 5:23 10:31:56 1:50:17
87 1836 Rune Pauly DEN www.PAULYS.dk 1:17:46 195 20:27 6:17 129 5:31:15 119 32.60 2:15 51 3:35:38 48 5:06 10:33:10 1:51:31
88 575 Nick Kensington NZL Ful On_Tri 0:56:15 8 14:48 3:28 21 5:56:24 213 30.30 1:18 10 3:38:54 60 5:11 10:36:18 1:54:39
89 570 Morten Hasselbalch DEN 1:12:05 142 18:57 4:23 49 5:30:51 117 32.64 3:12 105 3:45:52 85 5:21 10:36:21 1:54:42
90 553 Martin Blok DEN TRI4 Triathlon 1:16:14 183 20:03 9:13 218 5:09:35 39 34.89 2:49 84 4:00:29 132 5:41 10:38:18 1:56:39
91 586 Paulo Sequeira POR PENICHE AC 1:05:40 70 17:16 4:19 46 5:43:41 168 31.42 2:31 69 3:42:38 70 5:16 10:38:48 1:57:09
92 571 Morten Nielsen DEN Kongens Tri 1:22:24 237 21:40 5:21 83 5:20:38 82 33.68 2:51 85 3:48:44 96 5:25 10:39:56 1:58:17
93 1566 Theis Slot Heitmann DEN 1:13:11 156 19:15 9:22 223 5:33:47 132 32.36 4:14 148 3:39:28 63 5:12 10:40:00 1:58:21
12
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
94 498 Jasper Mikkelsen DEN 1:01:15 27 16:07 3:14 12 6:12:19 246 29.01 2:26 63 3:21:05 17 4:45 10:40:17 1:58:38
95 1378 Gustav Lindhé SWE Klubb Sisu Multisport & Triathlon 1:11:38 133 18:51 5:29 90 5:38:54 160 31.87 2:46 79 3:42:25 69 5:16 10:41:11 1:59:32
96 1027 Carsten Bendix Pedersen DEN SATS Triathlon 1:08:36 113 18:02 11:03 249 5:39:28 162 31.82 5:16 196 3:39:48 64 5:12 10:44:08 2:02:29
97 1495 Mikkel Larsen DEN 1:18:00 196 20:31 5:27 89 5:32:03 123 32.53 3:30 118 3:45:26 81 5:20 10:44:25 2:02:46
98 1481 Martin Storgaard DEN TRI4 1:05:02 63 17:06 5:24 85 5:23:44 93 33.36 4:33 160 4:05:55 144 5:49 10:44:37 2:02:58
99 546 Mads Henrik Laursen DEN KTK86 1:02:30 37 16:26 8:20 193 5:29:18 108 32.80 3:12 104 4:01:37 135 5:43 10:44:55 2:03:16
100 1159 Michael Sørensen DEN tri4 1:16:08 182 20:01 4:18 44 5:06:15 30 35.27 2:45 77 4:17:01 165 6:05 10:46:25 2:04:46
101 621 Steve Emerton GBR Derby Tri Club 1:05:56 77 17:20 4:34 57 5:44:48 172 31.32 3:25 114 3:47:51 93 5:23 10:46:32 2:04:53
102 1241 Torben Doberenz DEN ålborg triatlon klub 1:04:34 59 16:59 5:58 113 5:16:26 60 34.13 3:36 122 4:16:17 161 6:04 10:46:48 2:05:09
103 1031 Chris Anders GER 3athlon.org WVC Kassel 1:21:08 225 21:20 7:31 170 5:29:21 109 32.79 3:14 106 3:45:46 84 5:20 10:46:59 2:05:20
104 1634 Carsten Lass DEN Baronen 0 16:55 281 5:40:57 164 31.68 5:50 219 3:38:05 54 5:10 10:47:04 2:05:25
105 894 Ghislain Marechal FRA TITAN 1:07:09 90 17:40 4:31 55 5:06:06 29 35.28 2:58 92 4:26:34 181 6:18 10:47:15 2:05:36
106 1100 Jesper Niklasson SWE Kristianstads Triathlonklubb 1:11:02 128 18:41 5:00 71 5:33:50 133 32.35 2:43 75 3:55:17 117 5:34 10:47:51 2:06:12
107 1443 Klaus Tjelle Kristiansen DEN 1:12:24 145 19:03 6:10 121 5:35:29 141 32.19 2:27 66 3:51:25 107 5:29 10:47:53 2:06:14
108 1228 Thomas Møgelvang DEN Fitnessdk 1:15:58 181 19:59 10:47 245 5:28:59 106 32.83 3:22 113 3:48:50 97 5:25 10:47:53 2:06:14
109 1334 Casper Skaaning DEN 1:05:34 67 17:15 7:18 164 5:30:11 113 32.71 4:16 150 4:00:39 133 5:42 10:47:56 2:06:17
110 1580 Toke Boss DEN 1:13:05 153 19:13 5:41 100 5:36:38 148 32.08 3:35 121 3:49:09 99 5:25 10:48:06 2:06:27
111 576 Niels Andersen DEN Køge Tri Team 2000 1:08:13 107 17:57 6:23 133 5:24:16 95 33.31 1:58 34 4:08:19 146 5:53 10:49:07 2:07:28
112 1249 Xavier Marjou FRA Lannion Triathlon 1:08:57 116 18:08 7:04 158 5:34:29 134 32.29 5:23 199 3:53:38 111 5:32 10:49:29 2:07:50
113 1527 Per Qvist Sørensen DEN 1:05:47 73 17:18 9:51 235 5:26:07 99 33.12 3:47 129 4:05:20 141 5:48 10:50:49 2:09:10
114 1000 Achim Traut GER 1:01:10 26 16:05 9:25 224 5:53:50 203 30.52 7:17 243 3:39:18 62 5:11 10:50:57 2:09:18
115 1788 Michael Gamst Pedersen DEN SATS Tri 1:24:02 246 22:06 6:13 123 5:35:07 139 32.23 5:55 220 3:40:32 65 5:13 10:51:47 2:10:08
116 1237 Tommas Jensen DEN kvik tri 1:10:10 123 18:27 4:10 39 5:19:32 76 33.80 4:14 147 4:13:55 151 6:01 10:51:59 2:10:20
117 464 Ferretti Paolo ITA pisatriathlon 1:13:48 160 19:25 6:14 124 5:34:35 135 32.28 3:09 103 3:54:49 114 5:33 10:52:34 2:10:55
118 1497 Morten Elkjær Andersen DEN 1:19:11 210 20:50 5:44 104 5:35:15 140 32.21 2:00 37 3:53:05 110 5:31 10:55:14 2:13:35
119 450 David Lombard RSA SAUKTri 1:12:37 150 19:06 5:16 79 5:32:50 129 32.45 0:43 1 4:05:11 140 5:48 10:56:35 2:14:56
120 716 Jens Krøyebjerg DEN 1:20:06 215 21:04 9:12 217 5:37:16 152 32.02 5:11 190 3:45:02 79 5:19 10:56:46 2:15:07
121 1138 Marco Kühhirt GER RTV Haselgrund e.V. 1:23:38 242 22:00 7:34 173 5:39:14 161 31.84 2:48 81 3:43:44 77 5:18 10:56:55 2:15:16
122 1111 Juha Heikkinen FIN Helsinki Triathlon 1:08:52 115 18:07 8:09 189 5:48:01 189 31.03 4:49 170 3:47:34 92 5:23 10:57:22 2:15:43
123 607 Royer Stephane FRA club yerrois de triathlon 1:11:41 135 18:51 8:12 190 5:33:40 130 32.37 4:56 177 3:59:19 127 5:40 10:57:46 2:16:07
124 1062 Giovanni Govoni ITA C.U.S. FERRARA TRIATHLON 1:09:11 118 18:12 8:43 207 5:35:45 142 32.17 5:29 205 3:58:51 124 5:39 10:57:57 2:16:18
125 1395 Jacob Godtkjær DEN 1:11:55 137 18:55 6:40 141 5:30:16 114 32.70 4:25 157 4:05:25 142 5:48 10:58:39 2:17:00
126 1775 Mads Hvidkjær DEN 1:07:06 89 17:39 7:40 178 5:44:50 173 31.32 5:39 209 3:54:00 112 5:32 10:59:12 2:17:33
127 1038 Conor Dooley IRL 3D Tri 1:03:37 49 16:44 4:51 64 5:49:51 193 30.87 4:40 166 3:56:40 120 5:36 10:59:36 2:17:57
128 1007 Anders Mikkelsen DEN Aalborg Triathlon Klub 1:29:21 261 23:30 6:38 139 5:45:48 177 31.23 3:38 125 3:34:59 45 5:05 11:00:22 2:18:43
129 1506 Nick Wright GBR TEAM SOUTHAMPTON 1:08:16 108 17:57 6:45 145 5:29:00 107 32.83 7:34 244 4:09:03 147 5:54 11:00:36 2:18:57
130 1020 Brian Rieche DEN 1:20:54 223 21:17 8:05 187 6:03:26 230 29.72 5:12 191 3:23:09 19 4:48 11:00:43 2:19:04
131 1087 Jean Luc Trullemans BEL NSTT 1:10:36 125 18:34 7:32 171 5:31:47 122 32.55 5:46 216 4:05:42 143 5:49 11:01:22 2:19:43
132 1115 Kasper Brix Andersen DEN TRI4 1:17:39 194 20:26 6:06 119 5:50:30 196 30.81 3:46 127 3:43:27 74 5:17 11:01:27 2:19:48
133 1357 Dominik Scheck SUI 1:10:29 124 18:32 9:20 221 5:22:42 90 33.47 3:26 115 4:16:55 164 6:05 11:02:50 2:21:11
134 1515 Ole Bjerg DEN Team Triathlon Herning 1:01:08 25 16:05 5:12 76 5:21:27 84 33.60 2:24 61 4:33:01 196 6:28 11:03:11 2:21:32
135 884 Leonidas Athanasopoulos GRE Schiniathlon 1:12:02 140 18:57 6:17 128 5:44:24 170 31.36 3:31 119 3:57:48 122 5:38 11:04:00 2:22:21
136 138 Christian Bisgaard DEN Amager Atletic Club 1:19:33 212 20:55 8:02 186 5:40:53 163 31.68 7:13 242 3:49:05 98 5:25 11:04:44 2:23:05
137 1361 Emyr Morgan GBR Team Southampton 1:16:33 187 20:08 11:13 253 5:58:44 217 30.11 10:09 269 3:30:31 37 4:59 11:07:08 2:25:29
138 868 Henrik Kavsman DEN Ninjas.dk 1:04:41 61 17:01 5:16 78 5:37:53 154 31.96 4:20 154 4:15:05 157 6:02 11:07:13 2:25:34
139 1373 Gordon Ross GBR British Triathlon (England)/White Oak Tri Squad1:02:16 35 16:23 4:38 61 5:32:12 125 32.51 4:38 164 4:24:09 178 6:15 11:07:51 2:26:12
140 1490 Michael Vig Larsen DEN 1:17:21 193 20:21 10:39 242 5:32:40 128 32.47 5:39 210 4:01:49 136 5:43 11:08:06 2:26:27
141 1199 Rene Mønster DEN SMT Silkeborg 1:07:54 102 17:51 7:33 172 5:18:06 68 33.95 2:47 80 4:32:15 192 6:27 11:08:33 2:26:54
142 239 Mick Nøhr Hanning DEN 1:17:16 192 20:19 7:55 184 5:44:38 171 31.34 4:51 171 3:54:13 113 5:32 11:08:50 2:27:11
143 1186 Peder Ronholt DEN 1:20:15 219 21:06 7:14 162 5:37:00 151 32.05 5:16 197 3:59:24 129 5:40 11:09:06 2:27:27
144 1221 Thejs Ortmann DEN 1:14:28 166 19:35 10:45 244 5:19:26 75 33.81 6:20 232 4:18:17 166 6:07 11:09:14 2:27:35
145 1733 Kai Prozeske GER Kraichgau Triathlon e.V. 1:03:19 44 16:39 7:42 180 5:19:38 78 33.79 3:27 117 4:35:24 199 6:31 11:09:28 2:27:49
146 1474 Mark Fletcher GBR 1:10:09 122 18:27 7:20 166 5:30:34 116 32.67 6:37 239 4:16:50 163 6:05 11:11:27 2:29:48
147 1160 Michael Otto Nielsen DEN ALOT 1:07:39 98 17:48 9:32 227 5:17:37 65 34.00 4:53 172 4:32:23 193 6:27 11:12:03 2:30:24
148 799 Hasse Rasmussen DEN fitness.dk 0:54:56 7 14:27 9:10 215 5:38:13 158 31.93 5:58 222 4:24:05 177 6:15 11:12:20 2:30:41
149 1021 Bruce Rogerson RSA SAUK Tri 1:04:31 57 16:58 6:22 132 5:36:18 144 32.11 2:30 68 4:22:55 173 6:13 11:12:35 2:30:56
150 1781 Markus Wessner SWE 1:07:37 97 17:47 8:51 211 5:36:19 145 32.11 4:59 179 4:15:13 158 6:02 11:12:57 2:31:18
151 1173 Nicolai Houman DEN 1:12:30 147 19:04 7:35 175 5:36:02 143 32.14 3:07 100 4:14:09 152 6:01 11:13:21 2:31:42
152 1797 Morten Christensen DEN 1:16:44 188 20:11 8:38 205 5:16:10 59 34.16 3:37 123 4:29:09 187 6:22 11:14:15 2:32:36
153 1409 Jesper Fogtmann DEN 1:21:41 230 21:29 8:18 192 5:45:13 176 31.29 5:11 188 3:55:03 115 5:34 11:15:24 2:33:45
154 1462 Lasse Østgaard DEN 1:45:37 275 27:47 17:50 279 5:20:33 81 33.69 5:29 204 3:46:14 86 5:21 11:15:42 2:34:03
155 1030 Cesare Taddei ITA nuoto livorno triathlon 1:03:15 42 16:38 4:25 52 5:51:37 201 30.72 2:03 38 4:15:30 160 6:03 11:16:48 2:35:09
156 645 Ton Wolfs NED Team Kiwi Cycle 1:02:39 39 16:29 5:11 75 5:50:38 197 30.80 3:15 108 4:16:21 162 6:04 11:18:02 2:36:23
157 1005 Anders Kammenhed SWE Triathlon Syd 1:12:44 151 19:08 6:12 122 5:17:03 62 34.07 3:46 126 4:40:10 211 6:38 11:19:53 2:38:14
13
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
158 1309 Anders Glümer DEN 1:05:40 69 17:16 8:31 199 5:50:54 198 30.78 3:08 101 4:12:46 149 5:59 11:20:57 2:39:18
159 1193 Pierre Rindsig DEN 1:06:08 79 17:23 5:48 110 5:37:33 153 32.00 4:03 141 4:28:32 184 6:21 11:22:02 2:40:23
160 1644 Christian Hjortkjaer DEN 1:20:09 217 21:05 9:32 226 5:45:00 174 31.30 8:00 251 4:00:22 131 5:41 11:23:02 2:41:23
161 449 David Jern SWE Helsingborgs simsällskap 1:18:24 202 20:37 3:15 14 6:01:58 226 29.84 2:26 64 3:57:57 123 5:38 11:23:58 2:42:19
162 1422 Jonas Buhl Gregersen DEN 1:11:27 130 18:48 3:47 27 6:02:06 227 29.83 3:16 110 4:04:11 139 5:47 11:24:45 2:43:06
163 1578 Tim Petersen DEN 1:05:51 75 17:19 7:43 181 5:29:53 112 32.74 3:37 124 4:38:46 207 6:36 11:25:48 2:44:09
164 1391 Henrik Storm Rohr DEN Brøndby Triathlon Club 1:20:42 222 21:14 5:04 72 5:42:47 167 31.51 3:03 98 4:14:44 156 6:02 11:26:17 2:44:38
165 1852 Stewart Rose Innes RSA Equipe Mange Tout 1:27:26 258 23:00 7:18 163 5:45:55 178 31.22 5:07 184 4:00:55 134 5:42 11:26:38 2:44:59
166 1456 Lars Lundgaard Hansen DEN Kvik Tri 1:04:37 60 17:00 9:22 222 5:38:05 157 31.94 9:17 262 4:25:23 179 6:17 11:26:42 2:45:03
167 1053 Fradin Cedric FRA LES SABLES VENDEE TRIATHLON 1:04:12 53 16:53 3:43 25 5:45:08 175 31.29 1:57 32 4:33:40 197 6:29 11:28:37 2:46:58
168 1688 Henrik Nielsen DEN Roskilde Tri 1:13:34 159 19:21 5:19 80 5:46:38 183 31.16 4:47 167 4:19:51 168 6:09 11:30:08 2:48:29
169 940 Mark Daly GBR 0:59:04 14 15:32 4:10 41 6:43:56 268 26.74 1:44 19 3:41:33 68 5:14 11:30:25 2:48:46
170 1178 Olaf Von Boehn GER PSV Braunschweig 1:22:53 238 21:48 5:42 101 5:33:45 131 32.36 4:48 168 4:23:25 174 6:14 11:30:31 2:48:52
171 775 Mikio Karmann DEN Brøndby Triathlon Club 1:22:12 236 21:37 8:40 206 5:55:15 209 30.40 6:34 237 3:58:57 125 5:39 11:31:36 2:49:57
172 617 Stefan Klotz GER Tri Finish Muenster 1:16:23 184 20:05 5:21 82 5:35:02 138 32.24 5:25 200 4:30:07 190 6:24 11:32:15 2:50:36
173 1879 Ulrik Pedersen DEN TARGIT A/S 1:20:09 216 21:05 11:46 258 5:57:58 215 30.17 5:35 208 4:00:11 130 5:41 11:35:36 2:53:57
174 1571 Thomas Lowies DEN 1:18:39 206 20:41 17:05 278 6:03:32 231 29.71 7:56 249 3:51:18 105 5:28 11:38:29 2:56:50
175 1226 Thomas Jakobsen DEN Haslev triklub 1:15:29 177 19:51 6:16 127 5:47:33 186 31.08 3:50 131 4:25:30 180 6:17 11:38:36 2:56:57
176 1434 Kasper Stotz DEN TRI4 1:14:44 168 19:39 6:00 114 5:28:57 105 32.83 5:43 213 4:43:28 217 6:43 11:38:51 2:57:12
177 1641 Casper Nielsen DEN 1:15:24 176 19:50 6:15 126 5:50:19 195 30.83 3:27 116 4:23:31 175 6:14 11:38:55 2:57:16
178 1796 Morten Brynitz DEN Tri4 1:26:06 249 22:39 11:22 255 5:43:57 169 31.40 11:23 273 4:06:11 145 5:50 11:38:56 2:57:17
179 1699 Jacob R. Glad DEN Glad 0 23:25 282 5:50:07 194 30.85 8:46 258 4:11:34 148 5:57 11:39:09 2:57:30
180 1839 Sebastian Søvang DEN Sorø Triathlon 1:26:40 251 22:48 8:49 209 5:46:16 179 31.19 5:11 189 4:12:56 150 5:59 11:39:50 2:58:11
181 804 Anders Rørbæk DEN FitnessDK 1:26:03 248 22:38 6:53 151 5:26:28 100 33.08 6:24 236 4:35:31 200 6:31 11:41:17 2:59:38
182 1563 Søren Odgaard DEN KTK86 1:15:52 180 19:57 6:33 135 5:51:03 200 30.77 5:30 206 4:22:27 172 6:13 11:41:24 2:59:45
183 1072 Henric Borg SWE 1:15:12 171 19:47 7:47 183 5:47:50 188 31.05 3:50 130 4:27:17 182 6:20 11:41:56 3:00:17
184 1033 Christian Grau DEN 1:00:05 18 15:48 8:15 191 5:32:05 124 32.52 6:04 225 4:57:39 235 7:03 11:44:06 3:02:27
185 1715 Jesper Boye DEN 1:21:18 228 21:23 7:06 159 5:54:00 204 30.51 7:35 245 4:14:20 154 6:01 11:44:16 3:02:37
186 443 Claus Rasmussen DEN Team Vatben 0:57:42 12 15:10 4:17 43 5:28:02 103 32.92 2:30 67 5:11:49 257 7:23 11:44:19 3:02:40
187 1003 Allan Skovlund DEN Dansk Triatlon Forbund 1:16:25 185 20:06 7:45 182 5:49:26 191 30.91 4:25 156 4:28:23 183 6:21 11:46:23 3:04:44
188 1112 Jørn Steffensen DEN KTK 86 1:21:22 229 21:24 6:02 115 5:18:51 70 33.87 6:51 241 4:53:32 228 6:57 11:46:36 3:04:57
189 896 Xavier Hupé FRA toc cesson sévigné 1:07:58 104 17:52 5:45 105 5:30:32 115 32.68 4:17 152 4:58:46 237 7:04 11:47:16 3:05:37
190 1377 Gregory Franchi FRA 1:12:32 149 19:05 6:45 144 5:55:25 210 30.39 4:01 140 4:29:24 189 6:23 11:48:05 3:06:26
191 619 Steffen Mayer GER TSV Crailsheim 1:07:39 99 17:48 2:51 7 5:23:07 91 33.43 2:15 50 5:13:21 258 7:25 11:49:11 3:07:32
192 534 Lars Ravnholdt Frederiksen DEN Køge Tri Team 2000 1:18:07 198 20:33 4:58 70 5:49:37 192 30.89 4:12 144 4:32:26 194 6:27 11:49:18 3:07:39
193 819 Jens Krenk DEN FitnessDK 1:35:52 266 25:13 10:02 239 5:38:44 159 31.88 4:49 169 4:20:14 169 6:09 11:49:39 3:08:00
194 1396 Jakob Beierholm DEN 1:15:14 172 19:47 4:57 69 5:46:54 184 31.13 2:56 88 4:41:04 212 6:39 11:51:03 3:09:24
195 1455 Lars Brohus DEN 1:12:01 139 18:56 11:43 257 5:22:29 89 33.49 7:36 247 5:00:31 239 7:07 11:54:17 3:12:38
196 813 Henrik Dreisler DEN fitnessdk 1:12:16 144 19:01 12:52 269 5:42:25 166 31.54 3:58 136 4:43:03 216 6:42 11:54:33 3:12:54
197 1206 Rolf Asmund DEN Skovshoved Triathlon Klub 1:21:45 232 21:30 12:48 268 5:32:16 126 32.50 9:07 260 4:39:59 210 6:38 11:55:53 3:14:14
198 1529 Per Olof Rydzén SWE Malmö Frisksportklubb 1:20:59 224 21:18 12:31 264 5:59:01 219 30.08 4:14 146 4:21:33 171 6:11 11:58:15 3:16:36
199 1384 Henrik Loose DEN Tri4/Sats 0 29:52 283 5:53:28 202 30.56 6:03 224 4:15:27 159 6:03 11:59:43 3:18:04
200 1082 Jan Berg DEN Greve Massage 1:40:25 269 26:25 15:00 275 5:27:57 102 32.93 7:35 246 4:29:13 188 6:22 12:00:09 3:18:30
201 1824 Phil Nuttall GBR RAF Triathlon 1:21:13 227 21:22 6:48 146 5:59:35 220 30.04 4:00 138 4:28:59 185 6:22 12:00:32 3:18:53
202 1453 Kaapo Annala FIN Tampereen Juoksijat 1:27:14 257 22:57 6:50 147 6:24:48 257 28.07 3:58 134 3:59:01 126 5:39 12:01:49 3:20:10
203 912 Claas Voigt GER Triabolos Hamburg e.V. 1:14:17 165 19:32 5:22 84 6:03:39 232 29.70 1:59 35 4:38:56 208 6:36 12:04:11 3:22:32
204 654 Werner Hechenberger AUT LTC trimaxx 1:32:37 264 24:22 5:31 92 5:31:24 120 32.59 5:14 192 4:52:57 227 6:56 12:07:41 3:26:02
205 502 Jens Ulrik Nyfjord DEN KTK86 1:13:08 154 19:14 7:39 177 5:36:45 149 32.07 5:48 218 5:05:12 246 7:13 12:08:29 3:26:50
206 1068 Hanserik Orre SWE Klubb Sisu Multisport & Triathlon 1:09:02 117 18:09 6:59 154 6:01:39 225 29.86 5:10 187 4:45:59 218 6:46 12:08:48 3:27:09
207 1044 Eddie Månsson DEN OTK/Le Bleu 1:21:43 231 21:30 9:56 238 5:36:27 146 32.10 9:08 261 4:52:20 226 6:55 12:09:33 3:27:54
208 1741 Kenneth Nielsen DEN Islev Tri 1:07:31 95 17:45 5:25 87 5:54:31 207 30.46 2:24 59 4:59:59 238 7:06 12:09:48 3:28:09
209 1652 Claus Markmann Kempel DEN Kolding Triathlon Klub 1:17:02 190 20:16 9:47 232 6:14:55 250 28.81 7:57 250 4:20:53 170 6:10 12:10:31 3:28:52
210 1727 Juan Paino ESP nautico de vigo 1:11:28 131 18:48 9:14 219 6:18:53 253 28.51 2:59 94 4:29:00 186 6:22 12:11:32 3:29:53
211 1722 Jesper M Christensen DEN 1:23:37 241 22:00 10:05 240 6:19:44 254 28.44 5:08 185 4:14:20 155 6:01 12:12:52 3:31:13
212 1676 Gareth Robinson IRL 3D 1:15:21 174 19:49 8:08 188 6:04:38 235 29.62 6:14 229 4:39:23 209 6:37 12:13:42 3:32:03
213 432 Brian Lang USA expaTRIes 1:12:32 148 19:05 6:54 152 6:07:10 239 29.41 4:54 174 4:42:20 215 6:41 12:13:48 3:32:09
214 1383 Henrik Leth DEN Boxevents.dk 1:13:53 162 19:26 7:26 167 6:06:33 237 29.46 8:17 256 4:38:21 206 6:35 12:14:28 3:32:49
215 1866 Thomas Herskind DEN 1:16:57 189 20:14 13:06 270 5:46:21 180 31.18 8:07 252 4:50:54 223 6:53 12:15:23 3:33:44
216 158 Halfdan Freyr Ornolfsson ISL triathlon Iceland 1:01:22 28 16:08 3:59 32 6:15:55 251 28.73 4:07 142 4:50:15 222 6:52 12:15:35 3:33:56
217 782 Adam Eickhardt DEN Fitness DK 1:14:55 169 19:42 14:18 273 5:59:50 221 30.02 12:25 275 4:34:26 198 6:30 12:15:52 3:34:13
218 1765 Lars Karmann Andersen DEN IFKAR 1:09:33 121 18:18 13:07 271 6:11:11 244 29.10 6:17 230 4:36:01 202 6:32 12:16:09 3:34:30
219 1751 Kristian Kjeldahl DEN 1:13:33 158 19:21 9:19 220 6:07:37 241 29.38 4:57 178 4:41:30 213 6:40 12:16:55 3:35:16
220 1348 Daniel Wechter DEN 1:17:08 191 20:17 11:02 248 6:32:10 262 27.54 5:08 186 4:14:13 153 6:01 12:19:39 3:38:00
221 103 Anders Hansen DEN OTK 1:16:27 186 20:06 10:53 247 6:09:16 242 29.25 8:09 254 4:37:55 205 6:35 12:22:38 3:40:59
14
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
222 1056 Frederic L''her FRA LANNION TRIATHLON 1:03:15 43 16:38 8:50 210 6:30:32 261 27.66 7:37 248 4:32:27 195 6:27 12:22:39 3:41:00
223 1799 Morten Jespersen DEN 1:24:23 247 22:12 9:51 236 5:41:10 165 31.66 4:39 165 5:03:41 244 7:11 12:23:42 3:42:03
224 746 Palle Nielsen USA 1:43:43 273 27:17 6:51 149 5:54:33 208 30.46 4:38 162 4:36:51 204 6:33 12:26:34 3:44:55
225 895 Benoit De Jonghe BEL TITAN Nivelles 1:02:11 33 16:21 5:49 111 6:02:24 229 29.80 5:07 183 5:11:26 256 7:22 12:26:56 3:45:17
226 1811 Pablo Currás ESP Universidade de Vigo 1:15:18 173 19:48 9:34 228 5:58:06 216 30.16 4:15 149 5:00:34 241 7:07 12:27:46 3:46:07
227 1520 Pablo Ramos ESP CLUB TRIATLON INDALO 1:04:08 51 16:52 9:49 234 5:58:47 218 30.10 6:06 228 5:09:22 253 7:19 12:28:10 3:46:31
228 1726 Jonas Mortensen DEN Tri4 1:20:42 221 21:14 8:35 201 6:00:43 222 29.94 5:33 207 4:54:29 230 6:58 12:30:00 3:48:21
229 1668 Erland Sørensen DEN 1:26:50 252 22:50 11:25 256 5:46:32 181 31.17 5:05 181 5:00:32 240 7:07 12:30:22 3:48:43
230 256 Peter Sebastian Petersen DEN Vejle Idrætshøjskole 1:26:54 254 22:51 7:20 165 5:54:12 205 30.49 4:01 139 4:58:05 236 7:03 12:30:28 3:48:49
231 1723 John Boel DEN Holstebro tri klub 1:14:56 170 19:42 7:00 155 6:01:04 224 29.91 4:38 163 5:06:21 249 7:15 12:33:56 3:52:17
232 1776 Mads Holm Andersen DEN Aalborg Triathlon Klub 1:42:51 271 27:03 10:40 243 5:55:47 212 30.36 5:28 202 4:41:37 214 6:40 12:36:21 3:54:42
233 1612 Andreas Kirst DEN 1:09:17 119 18:13 5:45 107 5:55:44 211 30.36 4:54 175 5:22:14 264 7:38 12:37:52 3:56:13
234 1077 Ildefonso Roman Tejedos ESP CLUB TRIATLON INDALO 1:02:21 36 16:24 9:47 233 5:47:19 185 31.10 5:47 217 5:33:09 271 7:53 12:38:21 3:56:42
235 1091 Jens Islin DEN 1:23:19 240 21:55 7:10 161 5:32:19 127 32.50 5:29 203 5:30:57 270 7:50 12:39:13 3:57:34
236 1238 Tommy Johansson SWE Stockholm City Triathlon Club 1:44:09 274 27:24 8:45 208 6:07:07 238 29.42 4:00 137 4:35:49 201 6:32 12:39:48 3:58:09
237 859 Michael Petri DEN ktk86 1:34:37 265 24:53 11:15 254 5:54:17 206 30.48 11:59 274 4:47:54 219 6:49 12:40:01 3:58:22
238 1857 Søren Damsgaard DEN 1:18:33 203 20:40 15:04 276 5:28:26 104 32.88 8:16 255 5:30:32 269 7:49 12:40:49 3:59:10
239 1524 Paul Murray IRL Triathlon Ireland 1:08:35 111 18:02 6:40 142 6:14:47 248 28.82 5:28 201 5:05:34 247 7:14 12:41:03 3:59:24
240 1673 Frank Leiberg Nissen DEN 1:41:04 270 26:35 9:35 229 5:57:21 214 30.22 4:56 176 4:48:48 220 6:50 12:41:42 4:00:03
241 1553 Soren Hjorth DEN 1:26:55 255 22:52 11:04 250 6:16:18 252 28.70 24:15 279 4:23:33 176 6:14 12:42:04 4:00:25
242 1006 Anders Licht Larsen DEN 1:23:56 244 22:05 5:05 73 6:40:38 265 26.96 2:38 72 4:30:27 191 6:24 12:42:42 4:01:03
243 1809 Olivier Debusschere BEL GTC 1:05:33 66 17:14 13:37 272 6:10:46 243 29.13 9:22 263 5:04:21 245 7:12 12:43:37 4:01:58
244 1063 Glen Kirk NZL SAUK Tri 1:19:41 213 20:57 5:40 98 6:04:45 236 29.61 5:07 182 5:10:34 255 7:21 12:45:43 4:04:04
245 1122 Knut Haslund NOR Arendal Triathlon 1:14:11 164 19:31 6:03 117 5:51:02 199 30.77 5:15 195 5:29:40 268 7:48 12:46:10 4:04:31
246 1568 Thomas Glaeser GER TV Korschenbroich 1900 1:07:55 103 17:52 8:53 212 6:28:17 259 27.81 6:19 231 4:55:28 232 7:00 12:46:51 4:05:12
247 1376 Gregers Hendrik Hansen DEN Holstebro Triathlon Klub 1:23:02 239 21:51 11:53 260 6:14:45 247 28.82 9:39 265 4:49:10 221 6:51 12:48:28 4:06:49
248 836 Rasmus Hjembæk Pedersen DEN fitnessdk 1:21:53 233 21:32 8:33 200 5:46:37 182 31.16 9:30 264 5:21:59 263 7:37 12:48:30 4:06:51
249 1874 Tommy Nevers DEN køge tri team 2000 1:26:51 253 22:51 7:02 156 6:03:59 233 29.67 5:15 194 5:09:15 252 7:19 12:52:19 4:10:40
250 1720 Jesper Tage Hansen DEN 1:18:01 197 20:31 9:52 237 6:23:49 256 28.14 4:54 173 4:56:15 234 7:01 12:52:49 4:11:10
251 1388 Henrik Dau Frederiksen DEN Tri 4 0 0 15:47:25 279 11.40 5:14 193 4:55:48 233 7:00 13:03:21 4:21:42
252 1496 Mikkel Simmelsgaard DEN Aalborg triathlon klub 1:13:29 157 19:20 8:26 195 5:38:00 156 31.95 8:36 257 5:55:04 274 8:24 13:03:33 4:21:54
253 1837 Sagi Arditi ISR 1:21:10 226 21:21 12:27 262 6:48:37 270 26.43 6:22 233 4:36:07 203 6:32 13:04:42 4:23:03
254 1712 Jens Kofoed Dellgren DEN 1:29:27 262 23:32 8:36 203 6:14:48 249 28.82 5:58 221 5:09:08 251 7:19 13:07:55 4:26:16
255 1714 Jes Andersen DEN Odense Triathlon Klub 1:43:04 272 27:07 7:31 169 6:22:04 255 28.27 4:22 155 4:50:56 224 6:53 13:07:57 4:26:18
256 723 Klaus Jørgensen DEN 1:54:40 278 30:10 10:28 241 6:00:45 223 29.94 9:47 266 4:53:47 229 6:57 13:09:24 4:27:45
257 290 Thomas Höfelsauer DEN Hillerød Fysioterapi træningscenter 1:23:46 243 22:02 12:29 263 6:27:06 258 27.90 8:49 259 5:01:24 242 7:08 13:13:32 4:31:53
258 1784 Martin Hedam Hansen DEN Atletica 1:19:19 211 20:52 10:51 246 6:11:13 245 29.09 6:41 240 5:26:13 266 7:43 13:14:15 4:32:36
259 544 Linus Pråme SWE Klubb Sisu Multisport & Triathlon 1:08:28 110 18:00 6:43 143 6:29:06 260 27.76 13:24 276 5:19:43 262 7:34 13:17:22 4:35:43
260 1424 Julien Grouteau FRA 1:13:10 155 19:15 6:19 130 6:47:39 269 26.49 6:06 226 5:05:40 248 7:14 13:18:52 4:37:13
261 758 Steffen Hansen DEN 2:16:01 279 35:47 9:38 230 6:52:48 271 26.16 6:23 234 3:55:28 118 5:34 13:20:17 4:38:38
262 1863 Thomas Bønnelykke Behrndtz DEN 1:03:28 47 16:41 14:18 274 6:37:44 263 27.15 10:20 272 5:18:22 259 7:32 13:24:11 4:42:32
263 839 Stephan Øster Jørgensen DEN Fitnessdk 1:38:15 268 25:51 11:10 252 6:02:12 228 29.82 6:01 223 5:26:47 267 7:44 13:24:23 4:42:44
264 1394 Jacob Elhøj Nielsen DEN Vejle IF Triathlon 1:22:10 235 21:37 6:15 125 6:04:07 234 29.66 4:27 159 5:50:36 273 8:18 13:27:33 4:45:54
265 721 Kim Roland Buck DEN 1:18:09 201 20:33 12:05 261 6:40:46 266 26.95 14:36 277 5:02:51 243 7:10 13:28:25 4:46:46
266 1665 Enda Dooley IRL 1:12:05 143 18:58 9:46 231 7:45:19 278 23.21 6:35 238 4:18:47 167 6:07 13:32:29 4:50:50
267 1505 Nicholas Boughay GBR 1:31:20 263 24:01 8:36 202 6:56:12 272 25.95 5:22 198 4:51:39 225 6:54 13:33:07 4:51:28
268 925 Bjarne Holmberg DEN Tårsløberne 1:27:05 256 22:55 12:34 265 6:38:52 264 27.08 10:02 267 5:09:50 254 7:20 13:38:21 4:56:42
269 1713 Jens Nørgård Jensen DEN 1:27:51 259 23:07 9:01 213 6:42:59 267 26.80 10:16 271 5:18:51 261 7:33 13:48:55 5:07:16
270 732 Marius Mazareanu ROM 1:38:03 267 25:47 12:42 266 6:59:37 274 25.74 5:44 214 4:54:42 231 6:58 13:50:46 5:09:07
271 1662 Duilio Tacconi ITA ARC BUSTO ARSIZIO TRIATHLON 1:18:08 199 20:33 15:39 277 7:05:45 276 25.37 15:45 278 5:06:32 250 7:15 14:01:48 5:20:09
272 1402 Jannick Rosenlund DEN 1:51:30 277 29:20 8:37 204 7:02:26 275 25.57 8:08 253 5:18:47 260 7:33 14:29:25 5:47:46
273 1760 Lars Gustafsson DEN 1:46:57 276 28:08 11:09 251 6:56:58 273 25.90 10:13 270 5:24:20 265 7:41 14:29:35 5:47:56
274 1483 Martin Ankjær Pedersen DEN 1:28:29 260 23:16 12:45 267 7:10:44 277 25.07 10:08 268 5:33:37 272 7:54 14:35:40 5:54:01
DNF 439 Christian Friedrich GER Team triatlon.de 1:05:55 76 17:20 3:37 23 5:13:53 53 34.41 1:08 5 0
DNF 886 Kai Gyldenløve Roetink DEN SMT 1:18:36 204 20:40 9:25 225 5:19:38 77 33.79 4:17 151 0
DNF 1164 Mikkel Justesen DEN Hvalsø Løbeklub 1:19:55 214 21:01 5:36 97 5:24:09 94 33.32 3:15 107 0
DNF 1076 Henrik Ræbild DEN Brøndby Triathlon Club 1:23:57 245 22:05 6:25 134 5:19:15 74 33.83 4:20 153 0
DNF 937 Tobias Falck SWE 1:00:23 19 15:53 6:37 138 6:07:34 240 29.38 5:42 211 0
DNF 433 Carsten Christensen LUX GAE Grevenmacher 1:15:24 175 19:50 3:44 26 0 18:00 280 0
DNF 1001 Allaman Christophe SUI GENEVATRIATHLON 1:03:54 50 16:48 7:40 179 0 0 0
DNF 700 Adam Erritzøe DEN 1:10:44 126 18:36 4:53 66 0 0 0
DNF 468 Frank Henkel GER 1:21:56 234 21:33 5:44 103 0 0 0
DNF 1549 Sebastian Merlöv SWE Heleneholm Tri Team 1:26:22 250 22:43 9:11 216 0 0 0
DNF 1504
15
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 35 39 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
DNF 1581
DNF 1399
DNF 1427
DNF 1458
DNF 1054
DNF 1036
DNF 1023
DNF 1136
DNF 1094
DNF 1102
DNF 1213
DNF 1225
DNF 1211
DNF 456
DNF 428
DNF 528
DNF 524
DNF 623
DNF 628
DNF 608
DNF 652
DNF 714
DNF 919
DNF 920
DNF 927
DNF 840
DNF 880
DNF 1747
DNF 1725
DNF 1664
DNF 1647
DNF 1675
DNF 1696
DNF 1693
DNF 1869
DNF 1835
DNF 100
DNF 140
DNF 173

Individual: Men 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 579 Niels Otto Silkjær DEN Silkeborg Triatlon 0:55:53 7 14:42 2:34 2 4:46:26 2 37.71 1:47 9 3:06:05 4 4:24 8:52:43
2 641 Thorstein Gystad DEN SMT Silkeborg 0:57:22 11 15:05 2:43 3 4:51:54 5 37.00 1:21 1 3:00:36 3 4:16 8:53:55 0:01:12
3 521 Jørn Madsen DEN Odense Triathlon Klub 1:02:08 30 16:20 3:37 13 5:06:32 24 35.23 1:57 18 2:48:30 2 3:59 9:02:42 0:09:59
4 494 Jan Sunesen DEN TRI4 1:03:10 32 16:37 2:56 5 4:44:05 1 38.02 2:05 22 3:27:52 15 4:55 9:20:06 0:27:23
5 493 Jan Haughuus DEN Palsgaardtræ 0:56:42 9 14:55 7:39 161 5:03:27 14 35.59 2:49 55 3:11:22 5 4:32 9:21:57 0:29:14
6 777 Alessandro Cogoni ITA cerbero triathlon 1:01:57 27 16:18 0 0 23:30 246 3:30:43 18 4:59 9:29:48 0:37:05
7 501 Jens Oluf Eriksen DEN Roskilde Triathlon 1:05:08 46 17:08 4:31 37 5:06:04 23 35.29 1:27 2 3:15:42 7 4:38 9:32:51 0:40:08
8 588 Per Nilsson DEN Bagsværd Triathlon Klub. Team Author 0:56:18 8 14:48 2:46 4 5:05:19 19 35.37 1:36 3 3:32:14 22 5:01 9:38:12 0:45:29
9 536 Lars Bo Jeppesen DEN 1:00:45 21 15:59 3:45 17 4:57:40 7 36.28 2:01 21 3:34:55 28 5:05 9:39:05 0:46:22
10 633 Thomas Hedenskog DEN Aalborg Triathlon Klub 0:59:17 16 15:36 4:35 38 5:05:28 20 35.36 1:46 8 3:33:51 25 5:04 9:44:55 0:52:12
11 602 René Frølund DEN Helsingør IF Atletik og Multisport 1:06:09 58 17:24 6:56 132 5:05:39 21 35.34 3:33 95 3:23:13 11 4:48 9:45:28 0:52:45
12 932 Simon Krohn DEN Århus 1900 triathlon 1:03:18 33 16:39 3:51 21 5:03:53 16 35.54 1:49 10 3:32:40 23 5:02 9:45:30 0:52:47
13 415 Anders Riber Nielsen DEN TSV Barsinghausen 0:51:43 1 13:36 3:26 10 5:10:14 28 34.81 1:57 19 3:40:03 39 5:12 9:47:21 0:54:38
14 649 Ulrich Ghisler DEN 0:53:16 2 14:00 3:40 15 5:24:45 63 33.26 4:00 117 3:27:58 16 4:55 9:53:38 1:00:55
15 845 Johnny Bay DEN FitnessDK / Sigmatri 1:08:27 76 18:00 5:00 56 5:04:37 17 35.46 4:20 134 3:34:27 26 5:04 9:56:49 1:04:06
16 526 Klaus Hallø DEN Frederikssund Triathlon Klub 0:58:49 14 15:28 3:12 7 5:14:05 35 34.39 2:59 66 3:37:46 33 5:09 9:56:49 1:04:06
17 437 Christian Boye Moller DEN Tri4 1:05:45 53 17:17 3:55 22 4:51:09 4 37.09 2:52 60 3:54:19 89 5:33 9:57:58 1:05:15
18 1182 Owen Harries GBR Team Southampton 1:12:08 96 18:58 9:40 202 5:15:32 40 34.23 6:55 198 3:15:39 6 4:38 9:59:53 1:07:10
19 708 Constantinos Papanikolaou GRE 1:02:07 29 16:20 3:33 12 5:20:30 53 33.70 3:00 68 3:31:30 19 5:00 10:00:38 1:07:55
20 422 Antonio Guerra Hernandez DEN TRI4 1:12:20 100 19:01 5:15 64 4:54:23 6 36.69 2:57 64 3:46:08 50 5:21 10:01:01 1:08:18
21 549 Marcel Ten Wolde NED GVAV Groningen 1:09:01 78 18:09 3:48 18 5:21:30 59 33.59 1:50 11 3:25:00 12 4:51 10:01:07 1:08:24
16
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
22 490 Jacek Nowakowski POL ATP AUGUSTOW 0:57:18 10 15:04 4:18 31 5:17:37 46 34.00 1:40 4 3:46:10 51 5:21 10:07:01 1:14:18
23 531 Lars Apitz GER 0:54:07 4 14:14 2:34 1 5:00:37 10 35.93 1:53 15 4:10:22 130 5:55 10:09:30 1:16:47
24 1014 Andreas Pusch GER SSG Marienau 1:14:10 116 19:30 5:08 61 5:12:36 32 34.55 2:19 30 3:38:30 36 5:10 10:12:41 1:19:58
25 1143 Mark Hayman GBR Ful On Tri 1:08:33 77 18:02 3:49 19 5:16:40 43 34.11 3:04 73 3:40:51 42 5:13 10:12:55 1:20:12
26 1067 Hans Jespersen DEN Holstebro Triathlon Klub 1:15:06 131 19:45 6:04 107 5:17:24 44 34.03 2:59 65 3:31:54 20 5:01 10:13:25 1:20:42
27 455 Ebbe Dahl DEN ALOT 1:11:47 93 18:53 5:21 68 5:21:15 57 33.62 2:20 32 3:33:27 24 5:03 10:14:09 1:21:26
28 902 Lars Kroman DEN TRI4 1:15:57 143 19:58 4:47 47 5:32:45 91 32.46 1:50 14 3:18:58 9 4:42 10:14:16 1:21:33
29 644 Tommy Ulse DEN Langgarverne 1:15:21 133 19:49 4:12 28 5:22:28 60 33.49 2:32 39 3:30:21 17 4:59 10:14:51 1:22:08
30 508 Jimmi Raadberg DEN TEAM CEP TRI4.dk 1:04:55 44 17:05 6:50 128 5:19:51 50 33.77 6:00 181 3:37:44 32 5:09 10:15:19 1:22:36
31 559 Matthias Blunck GER USC Kiel 1:07:08 63 17:39 3:24 9 5:08:06 25 35.05 3:31 92 3:53:39 84 5:32 10:15:45 1:23:02
32 510 John Klindt DEN OTK 1:05:44 52 17:17 4:02 25 5:14:57 37 34.29 1:42 6 3:49:42 68 5:26 10:16:05 1:23:22
33 503 Jesper Andersen Jeberg DEN KTK86 1:07:49 74 17:50 4:08 26 5:03:41 15 35.57 2:46 51 3:58:42 101 5:39 10:17:03 1:24:20
34 913 Dirk Büchel GER TriAs Flensburg 1:01:00 23 16:03 4:52 51 5:13:01 33 34.50 2:20 31 3:57:37 99 5:37 10:18:48 1:26:05
35 736 Michael Frisch DEN 1:19:46 176 20:59 11:02 219 5:11:54 30 34.63 5:40 170 3:32:03 21 5:01 10:20:23 1:27:40
36 731 Marc Stefan Jauner SUI KTK86 1:03:34 35 16:43 5:46 89 5:08:28 26 35.01 4:05 122 3:58:58 102 5:39 10:20:49 1:28:06
37 1123 Kurt Körner AUT Wald4tel 1:14:24 119 19:34 4:49 49 5:15:03 38 34.28 2:49 54 3:44:22 47 5:18 10:21:25 1:28:42
38 419 Andreas Thois GER TSV Barsinghausen 1:07:34 70 17:46 4:38 40 5:20:53 54 33.66 2:09 25 3:46:18 52 5:21 10:21:31 1:28:48
39 778 Ralf Oberle GER DLRG Ortsgruppe Emmendingen eV 1:03:38 36 16:44 4:43 41 5:05:55 22 35.30 2:29 36 4:05:08 116 5:48 10:21:51 1:29:08
40 516 Jörg Gokeler GER TF Feuerbach 1:07:12 64 17:41 5:25 72 5:39:32 126 31.81 2:51 58 3:27:26 14 4:54 10:22:24 1:29:41
41 614 Steen Jespersen DEN Roskilde Triathlon Klub 1:15:55 142 19:58 4:44 43 5:09:08 27 34.94 3:11 80 3:49:40 67 5:26 10:22:37 1:29:54
42 1686 Helge Hinrichs GER Kaifu Tri team 1:05:18 49 17:11 7:19 147 5:18:07 47 33.95 5:27 164 3:46:28 53 5:21 10:22:37 1:29:54
43 1577 Tim Bilstrup DEN Kif 0:58:42 12 15:26 4:47 45 5:01:48 12 35.79 2:48 53 4:14:57 140 6:02 10:22:59 1:30:16
44 1010 André Ditz Dommer DEN Jay.net A/S 1:00:56 22 16:01 5:32 76 5:00:09 8 35.98 3:09 78 4:13:57 139 6:01 10:23:40 1:30:57
45 866 Keld Hansen DEN Multi Motion Assens 1:06:27 61 17:29 5:58 99 5:21:07 56 33.63 4:29 139 3:48:33 63 5:24 10:26:33 1:33:50
46 545 Mads Meldgaard DEN Tri4 1:11:34 91 18:49 5:53 95 5:15:36 41 34.22 2:36 43 3:51:14 76 5:28 10:26:52 1:34:09
47 1428 Karel Poets BEL 1:16:17 146 20:04 9:19 192 4:47:25 3 37.58 5:45 172 4:08:19 123 5:53 10:27:04 1:34:21
48 740 Morten Spangsbjerg DEN 1:09:01 79 18:09 5:32 79 5:17:35 45 34.01 2:50 57 3:52:37 81 5:30 10:27:34 1:34:51
49 452 Detlef Redante GER 1:07:38 71 17:47 3:07 6 5:15:46 42 34.20 1:59 20 3:59:18 103 5:40 10:27:46 1:35:03
50 722 Kim Wittrup Jensen DEN 1:09:13 81 18:12 5:32 78 5:03:04 13 35.64 4:05 121 4:06:41 119 5:50 10:28:33 1:35:50
51 1554 Steen Momme Nielsen DEN Køge triteam 2000 1:04:12 38 16:53 6:43 123 5:18:59 48 33.86 4:57 152 3:54:18 88 5:33 10:29:07 1:36:24
52 901 Jimmy Bredow DEN Tri4 1:05:43 51 17:17 5:48 91 5:00:37 9 35.93 1:50 13 4:15:12 141 6:02 10:29:08 1:36:25
53 1125 Lars Brix DEN SMT Silkeborg 1:25:45 220 22:33 5:59 101 5:37:23 111 32.01 2:31 38 3:18:15 8 4:41 10:29:52 1:37:09
54 1107 John Cyrill Harboe Schmidt DEN Atletica Tri Horsens 1:28:18 230 23:14 7:21 148 5:11:51 29 34.63 2:31 37 3:40:42 41 5:13 10:30:41 1:37:58
55 893 Graham Beamiss GBR Thames Turbo Triathlon Club 1:05:35 50 17:15 8:42 176 5:35:06 101 32.23 5:15 163 3:37:48 34 5:09 10:32:24 1:39:41
56 910 Kenneth Falkenberg DEN TRI4/SATS Triathlon 1:02:26 31 16:25 5:54 96 5:15:15 39 34.26 4:25 138 4:05:34 118 5:49 10:33:32 1:40:49
57 935 Nikolaj Forsberg DEN 1:30:41 236 23:51 6:17 114 5:14:11 36 34.37 6:47 197 3:36:40 30 5:08 10:34:34 1:41:51
58 882 Claus Høiberg DEN Roskilde tri 1:15:22 136 19:49 3:38 14 5:33:13 94 32.41 3:15 82 3:39:14 37 5:11 10:34:40 1:41:57
59 421 Andrzej Zarzecki POL ATP Augustow 1:01:50 25 16:16 4:36 39 5:39:16 124 31.83 3:06 74 3:47:18 57 5:23 10:36:03 1:43:20
60 459 Erik Hansen DEN KVIK Tri Team 1:05:58 54 17:21 4:00 23 5:21:18 58 33.61 2:38 46 4:05:28 117 5:48 10:39:20 1:46:37
61 1066 Gylfi Gudnason ISL Iceland Triathlon Club 1:00:11 18 15:50 6:57 134 5:50:06 160 30.85 2:14 27 3:40:09 40 5:13 10:39:35 1:46:52
62 1235 Tino Steffen GER BSG NDR 1:18:22 164 20:37 9:31 198 5:36:58 110 32.05 2:07 23 3:34:48 27 5:05 10:41:44 1:49:01
63 1128 Lars Hansen DEN HGATM 1:14:57 129 19:43 6:02 104 5:31:02 86 32.63 2:57 63 3:47:30 59 5:23 10:42:26 1:49:43
64 1473 Mario Zacharias GER 1:10:39 86 18:35 7:03 138 5:29:13 78 32.81 3:47 105 3:52:02 78 5:29 10:42:41 1:49:58
65 1196 Poul Mølby Henriksen DEN Bagsværd Atletik Club 0:53:18 3 14:01 5:08 60 5:30:19 82 32.70 3:25 88 4:10:40 132 5:56 10:42:47 1:50:04
66 1127 Lars Christiansen DEN Hareskovens Triahtlon Klub 1:23:12 206 21:53 12:17 233 5:05:12 18 35.39 7:20 204 3:55:08 92 5:34 10:43:07 1:50:24
67 865 Ernesto Ciravegna ITA Maremola triathlonpietra 1:12:47 103 19:09 8:48 180 5:59:15 179 30.06 4:18 132 3:19:06 10 4:43 10:44:13 1:51:30
68 1494 Mikkel Eistorp DEN 1:13:17 111 19:17 10:10 208 5:37:36 112 31.99 7:32 209 3:37:07 31 5:08 10:45:41 1:52:58
69 594 Peter Thimmer DEN 1:23:59 210 22:05 6:18 116 5:23:14 62 33.41 3:57 113 3:48:23 62 5:24 10:45:48 1:53:05
70 658 Thomas Jørgensen DEN 1:22:05 196 21:35 5:45 88 5:33:21 95 32.40 2:59 67 3:42:01 44 5:15 10:46:09 1:53:26
71 751 Rolf Friedrich GER 1:09:53 83 18:23 3:45 16 5:20:22 52 33.71 2:37 44 4:09:48 127 5:55 10:46:23 1:53:40
72 1188 Peter Andersen DEN TRI4 1:08:12 75 17:56 5:32 77 5:30:49 84 32.65 4:09 126 3:58:38 100 5:39 10:47:19 1:54:36
73 1166 Mogens Christophersen DEN Greve Trim Motionsklub 1:19:45 175 20:59 7:34 157 5:34:37 98 32.28 3:32 94 3:41:57 43 5:15 10:47:23 1:54:40
74 1687 Henrik Abraham DEN 1:09:27 82 18:16 7:09 142 5:31:18 88 32.60 7:27 207 3:52:26 80 5:30 10:47:46 1:55:03
75 898 Rainer Bien GER Tri Ra La Kolping Püsselbüren 1:27:17 225 22:58 5:37 83 5:22:40 61 33.47 3:10 79 3:49:04 66 5:25 10:47:47 1:55:04
76 1060 Gert René Andersen DEN Team Gerda 1:15:22 135 19:49 5:53 94 5:28:33 76 32.87 8:16 219 3:49:48 69 5:26 10:47:50 1:55:07
77 1356 Dominic Limbrey GBR Whiteoak Tri Club 1:14:35 122 19:37 6:58 135 5:38:12 118 31.93 3:30 91 3:44:38 48 5:19 10:47:50 1:55:07
78 1574 Thomas Hornhaver Carlsen DEN Eik Bank 1:12:57 108 19:11 7:43 164 5:31:14 87 32.61 3:29 90 3:52:43 83 5:30 10:48:04 1:55:21
79 709 David Garcia Novony ESP 0:59:12 15 15:34 9:08 189 5:47:19 148 31.10 2:27 35 3:50:12 70 5:27 10:48:16 1:55:33
80 1183 Paolo Maria Mecca ITA Cus Ferrara Triathlon 1:24:06 211 22:07 6:52 131 5:35:00 100 32.24 4:46 143 3:39:54 38 5:12 10:50:36 1:57:53
81 1013 Andreas Pfäffli SUI 1:21:14 188 21:22 5:55 97 5:32:00 89 32.53 3:58 115 3:47:57 61 5:24 10:51:03 1:58:20
82 1051 Flemming Breiner DEN ETOM 1:15:03 130 19:44 6:12 112 5:01:42 11 35.80 2:38 47 4:25:33 169 6:17 10:51:06 1:58:23
83 1015 Bernd Uwe Gutknecht GER MRRC München 1:04:53 43 17:04 5:26 74 5:35:32 103 32.19 5:02 153 4:00:34 106 5:42 10:51:25 1:58:42
84 1167 Mogens Bork Nielsen DEN 1:30:58 237 23:56 6:29 119 5:25:38 66 33.17 2:14 28 3:47:24 58 5:23 10:52:42 1:59:59
85 1245 Uwe Windmüller GER SV Grün Weiß Bernau 1:27:28 226 23:00 6:15 113 5:19:48 49 33.77 1:50 12 3:57:28 97 5:37 10:52:48 2:00:05
17
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
86 1246 Vincent Eijt NED TTL Leidschendam 1:07:13 65 17:41 7:35 158 5:40:58 131 31.68 10:39 237 3:48:55 65 5:25 10:55:18 2:02:35
87 1717 Jesper Fog DEN 1:16:30 150 20:07 7:38 160 6:00:50 185 29.93 3:43 102 3:26:41 13 4:53 10:55:19 2:02:36
88 1401 Jannick Lehmann DEN 1:13:25 112 19:18 11:53 228 5:35:21 102 32.21 8:50 224 3:46:29 54 5:21 10:55:55 2:03:12
89 1338 Christian Pedersen DEN Hareskovens Triathlon Klub 1:18:01 161 20:31 6:45 125 5:32:24 90 32.49 6:44 196 3:53:42 85 5:32 10:57:35 2:04:52
90 1739 Kenneth Harlem NOR Østmarka 1:21:14 187 21:22 6:03 105 5:37:46 114 31.98 2:08 24 3:50:34 71 5:27 10:57:42 2:04:59
91 905 Mark Strange DEN TRI4 1:11:49 94 18:53 7:01 136 5:13:50 34 34.41 3:27 89 4:24:17 166 6:15 11:00:22 2:07:39
92 1055 Frank Pedersen DEN 1:12:58 109 19:12 6:49 127 5:42:02 133 31.58 3:56 110 3:54:57 91 5:34 11:00:41 2:07:58
93 1843 Steen N. Jensen DEN 1:07:30 69 17:45 10:48 216 5:58:49 178 30.10 6:32 192 3:38:04 35 5:10 11:01:42 2:08:59
94 1405 Jens Aaløse DEN KVIK TRI TEAM 1:14:54 127 19:42 5:24 71 5:26:04 67 33.12 4:46 144 4:10:53 134 5:56 11:01:58 2:09:15
95 711 Fritz Krambeck DEN 1:06:04 56 17:23 4:52 52 5:26:51 69 33.04 1:55 17 4:22:21 160 6:13 11:02:01 2:09:18
96 923 Douglas Steel GBR Tritalk.co.uk 1:16:41 153 20:10 5:51 92 5:38:39 120 31.89 3:24 85 3:57:36 98 5:37 11:02:08 2:09:25
97 1620 Bert Escher GER SV Altencelle Triathlon 1:14:48 125 19:40 5:02 58 5:53:19 170 30.57 4:52 148 3:45:32 49 5:20 11:03:31 2:10:48
98 1185 Paul Jones GBR Black Country Triathletes 1:24:17 212 22:10 4:02 24 5:46:48 145 31.14 1:40 5 3:47:14 56 5:23 11:03:59 2:11:16
99 1233 Thorsten Jessen DEN Topsoe Fuel Cell 1:12:48 104 19:09 6:10 110 5:38:07 117 31.94 4:10 128 4:02:56 111 5:45 11:04:10 2:11:27
100 1171 Morten Pedersen DEN Odense Triathlon Klub 1:15:53 141 19:58 5:41 85 5:21:06 55 33.63 2:45 49 4:19:19 149 6:08 11:04:42 2:11:59
101 1538 Piero Picchi ITA nuoto livorno triathlon 1:07:15 66 17:41 10:25 212 5:48:18 154 31.01 5:14 162 3:54:08 87 5:32 11:05:18 2:12:35
102 1308 Anders Dalsgaard DEN Sigma Tri 0:55:53 6 14:42 8:57 185 5:44:22 137 31.36 4:18 133 4:13:50 138 6:00 11:07:19 2:14:36
103 289 Thomas Hensing DEN 1:11:18 88 18:45 12:24 237 5:46:45 143 31.15 6:35 194 3:50:34 72 5:27 11:07:34 2:14:51
104 1860 Søren Jermiin Olesen DEN 1:06:14 60 17:25 8:43 177 5:40:52 130 31.69 7:41 211 4:04:32 113 5:47 11:07:59 2:15:16
105 1251 Ximo Villarroya Roig ESP Blue Line 1:07:23 68 17:43 5:36 81 5:52:02 167 30.68 3:57 112 4:00:17 105 5:41 11:09:13 2:16:30
106 1154 Michael Fischer GER Triabolos Hamburg e.V. 1:12:14 99 19:00 7:47 165 6:11:12 203 29.10 2:54 61 3:36:03 29 5:07 11:10:08 2:17:25
107 1499 Morten Hjorth Nielsen DEN 1:20:09 180 21:05 7:22 150 5:30:46 83 32.65 4:14 130 4:07:50 121 5:52 11:10:20 2:17:37
108 1482 Martin Wiese DEN Kvik tri 1:16:19 147 20:04 7:05 139 5:41:33 132 31.62 2:45 50 4:03:08 112 5:45 11:10:47 2:18:04
109 1488 Michael Skjoldborg DEN Holstebro Triathlon Klub 1:13:37 114 19:22 5:18 66 5:38:49 121 31.88 2:48 52 4:11:26 135 5:57 11:11:56 2:19:13
110 1002 Allan Randlev DEN Ganløse Tri Center 1:05:14 48 17:09 6:20 117 5:26:53 70 33.04 3:35 96 4:30:26 174 6:24 11:12:26 2:19:43
111 1302 Alastair Bloore GBR 1:20:27 184 21:10 5:26 73 5:48:40 156 30.98 4:20 135 3:54:46 90 5:33 11:13:37 2:20:54
112 1661 Doncha O Sullivan IRL 3D Triathlon 1:00:05 17 15:48 5:42 86 5:46:38 142 31.16 4:34 140 4:16:43 144 6:04 11:13:40 2:20:57
113 573 Morten Truelsen DEN Hare Tri 1:12:51 105 19:10 6:44 124 5:35:59 105 32.15 2:33 40 4:16:50 145 6:05 11:14:55 2:22:12
114 1547 Schloemer Stefan GER Deutsche Triathlon Union e.V 1:15:40 138 19:54 6:51 129 5:37:44 113 31.98 4:00 118 4:10:52 133 5:56 11:15:05 2:22:22
115 1440 Kim Rene Jensen DEN 1:16:29 149 20:07 7:26 152 5:25:31 65 33.18 5:53 177 4:19:49 151 6:09 11:15:06 2:22:23
116 1352 Dennis Fenger DEN Køge Tri Team 2000 1:12:10 97 18:59 6:42 122 5:30:54 85 32.64 4:18 131 4:21:07 155 6:11 11:15:10 2:22:27
117 774 Klavs Theilsborg DEN Brøndby Triathlon Club 1:16:43 154 20:11 5:16 65 5:30:10 81 32.71 3:51 107 4:19:37 150 6:09 11:15:36 2:22:53
118 1074 Henrik Hildebrandt DEN Kvik Tri 1:07:40 73 17:48 4:46 44 5:25:03 64 33.23 5:47 173 4:32:26 179 6:27 11:15:41 2:22:58
119 1098 Jesper Johannsen DEN 1:04:57 45 17:05 6:22 118 5:35:58 104 32.15 3:06 75 4:25:32 168 6:17 11:15:52 2:23:09
120 643 Tobias Herbert Jensen DEN 1:29:20 232 23:30 7:14 145 5:28:12 75 32.91 3:06 76 4:08:17 122 5:52 11:16:07 2:23:24
121 719 Jon Bille DEN 1:28:06 229 23:10 5:12 63 5:50:48 163 30.79 3:36 98 3:48:35 64 5:24 11:16:15 2:23:32
122 1503 Morten Reedtz Kjellev DEN 1:19:19 173 20:52 4:51 50 5:28:03 74 32.92 2:25 34 4:21:47 157 6:12 11:16:22 2:23:39
123 849 Lemiere Vincent FRA gravelines triathlon 1:01:57 26 16:17 5:09 62 5:54:13 171 30.49 4:57 151 4:10:38 131 5:56 11:16:51 2:24:08
124 887 Peter Fosmark DEN SMT Silkeborg 1:07:40 72 17:48 5:56 98 5:33:07 92 32.42 5:29 165 4:25:47 170 6:17 11:17:57 2:25:14
125 1234 Tim Eggen Hansen DEN Langgarverne 1:14:11 117 19:31 4:20 32 5:40:51 129 31.69 1:53 16 4:16:59 146 6:05 11:18:12 2:25:29
126 1343 Claus Stig Pedersen DEN Novozymes 1:19:14 171 20:51 8:30 173 5:11:57 31 34.62 3:53 108 4:35:22 184 6:31 11:18:54 2:26:11
127 764 Udo Wilfert GER 1:22:20 198 21:39 5:23 70 5:47:02 146 31.12 3:25 87 4:01:10 107 5:42 11:19:19 2:26:36
128 852 Martin Johnson SWE Heleneholm IF Tri Team 1:16:04 145 20:00 4:53 54 5:42:25 135 31.54 3:02 72 4:13:08 137 5:59 11:19:30 2:26:47
129 1543 Rasmus Damsgaard DEN 1:22:00 195 21:34 3:24 8 5:43:09 136 31.47 4:46 145 4:08:46 125 5:53 11:22:03 2:29:20
130 1141 Marcus Gruber GER MTV Heide 1:14:42 123 19:39 7:26 154 5:50:42 162 30.80 2:56 62 4:07:32 120 5:51 11:23:16 2:30:33
131 749 Philip O''toole AUS 1:09:07 80 18:11 6:56 133 5:51:01 164 30.77 6:11 185 4:10:08 129 5:55 11:23:21 2:30:38
132 1548 Sean Ward GBR Amphibian 2 Tri 1:12:54 106 19:11 6:49 126 5:50:34 161 30.81 4:24 136 4:09:12 126 5:54 11:23:51 2:31:08
133 1780 Mark Mower GBR 1:13:25 113 19:19 11:10 221 6:03:08 189 29.74 6:12 186 3:51:12 75 5:28 11:25:06 2:32:23
134 1617 Arne Eskildsen DEN Rigspolitiets Idrætsforening/Ninjas.dk 1:20:18 182 21:07 10:21 210 6:00:58 186 29.92 3:13 81 3:51:02 74 5:28 11:25:50 2:33:07
135 1551 Shane C. Kenny DEN 1:03:22 34 16:40 10:30 213 5:54:18 172 30.48 12:48 241 4:05:03 115 5:48 11:26:00 2:33:17
136 1772 Leszek Lewoc POL 1:14:25 121 19:34 7:28 156 6:00:19 183 29.97 5:51 176 3:59:33 104 5:40 11:27:35 2:34:52
137 1328 Carl Johan Madsen DEN AK 73 1:22:37 200 21:44 14:46 249 5:47:53 151 31.04 19:07 245 3:43:46 46 5:18 11:28:08 2:35:25
138 585 Palle Peter Skov DEN Kolding Triathlon Klub 1:00:24 20 15:53 4:10 27 5:37:55 115 31.96 3:40 100 4:42:20 193 6:41 11:28:27 2:35:44
139 1372 Glenn Jensen DEN Rigspolitiets Idrætsforening_ninjas 1:10:37 85 18:34 7:59 169 6:03:05 188 29.75 5:03 156 4:02:08 109 5:44 11:28:50 2:36:07
140 1250 Ximo Giner ESP CLUB TRIATLO CARLET 1:11:33 90 18:49 8:00 170 6:11:27 204 29.08 5:56 179 3:52:11 79 5:30 11:29:06 2:36:23
141 715 Jean Daniel Roch SUI 1:07:22 67 17:43 4:21 34 6:28:20 220 27.81 3:47 104 3:46:59 55 5:22 11:30:48 2:38:05
142 883 Markus März GER SC Neukirchen 1:16:02 144 20:00 6:01 103 5:36:00 106 32.14 2:50 56 4:30:14 172 6:24 11:31:05 2:38:22
143 1810 Oostland Stéphane BEL Gembloux Triathlon Club 1:10:52 87 18:38 9:30 195 5:53:03 169 30.59 7:53 215 4:09:52 128 5:55 11:31:09 2:38:26
144 1513 Niels Henrik Præstiin DEN Vejle IF Triathlon 1:35:22 243 25:05 5:22 69 5:51:17 166 30.75 3:57 114 3:55:13 93 5:34 11:31:10 2:38:27
145 1808 Ole Simonsen DEN 1:17:00 156 20:15 13:13 242 6:09:14 200 29.25 8:54 225 3:43:00 45 5:17 11:31:19 2:38:36
146 1826 Rachid Bech Azeddine DEN Bagsværd Triathlon Klub 1:18:21 163 20:36 7:17 146 6:11:44 205 29.05 4:03 119 3:51:20 77 5:28 11:32:43 2:40:00
147 1248 Xavier Bronlet SUI Cycling Group Ceresio San Bernardino 1:14:54 128 19:42 7:36 159 5:45:23 139 31.27 3:36 99 4:21:31 156 6:11 11:33:00 2:40:17
148 1459 Lars Nordlund Jensen DEN 1:14:06 115 19:29 7:51 166 5:46:13 141 31.19 5:03 155 4:19:52 153 6:09 11:33:03 2:40:20
149 198 Lars Qaddoum SWE JS World Media 1:16:40 152 20:10 9:59 205 5:40:42 128 31.70 3:07 77 4:24:01 164 6:15 11:34:28 2:41:45
18
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
150 1476 Martin Barrett GBR 1:14:25 120 19:34 8:47 179 5:48:16 153 31.01 3:15 83 4:19:52 152 6:09 11:34:33 2:41:50
151 1667 Erkki Kiviniemi FIN 1:21:50 193 21:31 13:02 240 6:07:27 198 29.39 5:13 161 3:47:36 60 5:23 11:35:06 2:42:23
152 1244 Uffe Sonne Pedersen DEN TRI4 1:26:04 222 22:38 7:27 155 6:04:36 191 29.62 2:22 33 3:56:20 94 5:36 11:36:47 2:44:04
153 1247 Will Mepham GBR www.tri monkey.co.uk 1:06:37 62 17:31 7:56 167 6:04:47 193 29.61 4:07 124 4:16:07 143 6:04 11:39:33 2:46:50
154 773 Niels Jensen DEN Bloustrød triathleten 1:14:21 118 19:33 7:12 144 5:29:21 80 32.79 3:01 71 4:47:15 199 6:48 11:41:09 2:48:26
155 1533 Peter Raahauge DEN 1:11:46 92 18:53 9:13 190 5:55:53 173 30.35 5:34 169 4:19:56 154 6:09 11:42:21 2:49:38
156 1438 Kenni Lahn DEN 727 communication as 1:11:51 95 18:54 9:23 194 5:56:55 175 30.26 5:29 166 4:18:47 148 6:07 11:42:24 2:49:41
157 1742 Kim Hansen DEN Islev tri 1:19:47 177 20:59 5:30 75 5:38:00 116 31.95 2:10 26 4:38:28 189 6:35 11:43:54 2:51:11
158 199 Lars Brønsgaard Thomassen DEN Novo Nordisk/KIF 1:16:46 155 20:11 6:08 108 5:34:52 99 32.25 4:05 120 4:42:24 194 6:41 11:44:12 2:51:29
159 915 Friis Lars DEN Triathleten 1:06:01 55 17:22 4:15 29 5:27:57 73 32.93 2:37 45 5:04:10 217 7:12 11:44:57 2:52:14
160 800 Jesper Green DEN Fitness.dk 1:14:47 124 19:40 4:47 46 5:51:09 165 30.76 3:56 111 4:30:26 175 6:24 11:45:03 2:52:20
161 1240 Tor Olsen NOR Arendal triathlon 1:21:22 190 21:24 4:23 36 5:47:26 150 31.09 5:09 158 4:26:55 171 6:19 11:45:14 2:52:31
162 757 Stefan Vidar Sigtryggsson ISL 1:18:36 168 20:40 4:52 53 6:18:29 211 28.54 7:20 205 3:56:46 95 5:36 11:46:01 2:53:18
163 1387 Henrik Warming DEN Skive AM Triathlon 1:29:02 231 23:25 0 15:26:46 245 11.65 3:00 70 4:01:29 108 5:43 11:46:09 2:53:26
164 790 Martin Friis DEN Fitness DK 1:29:42 233 23:36 7:41 163 6:14:32 209 28.84 4:10 127 3:50:58 73 5:28 11:47:01 2:54:18
165 1360 Einar Finnur Valdimarsson ISL Triathlon Iceland 1:31:39 239 24:06 11:27 224 6:06:39 196 29.46 4:55 150 3:53:45 86 5:32 11:48:24 2:55:41
166 1694 Ingo Miosga GER 0 0 0 12:26 247 4:32:41 180 6:27 11:50:25 2:57:42
167 1408 Jesper Brorson Hansen DEN Multiatleterne 1:27:48 228 23:06 14:03 247 5:39:05 122 31.85 7:07 203 4:22:28 161 6:13 11:50:30 2:57:47
168 1767 Lars S. Henning DEN Sønderhald IF 1:11:31 89 18:49 13:33 246 5:26:58 71 33.03 8:04 216 4:52:04 204 6:55 11:52:09 2:59:26
169 1534 Peter Wennevold DEN Haretri 1:19:55 178 21:01 7:07 140 5:47:26 149 31.09 4:07 123 4:35:26 185 6:31 11:54:00 3:01:17
170 1749 Klaus Grønhøj DEN Odense Triathlon Klub 1:04:34 40 16:59 9:30 196 5:46:48 144 31.14 6:29 191 4:47:21 200 6:48 11:54:40 3:01:57
171 767 Morten Johansen DEN 3650 cycling 1:32:06 240 24:14 12:34 238 6:00:13 181 29.98 7:41 212 4:02:24 110 5:44 11:54:57 3:02:14
172 1615 Annu Suchdev SWE Bonjour Cycliste 1:25:41 219 22:32 8:52 183 5:59:33 180 30.04 5:06 157 4:16:02 142 6:04 11:55:12 3:02:29
173 1095 Jeroen Ulijn NED TRIOSS 1:12:35 102 19:06 4:57 55 5:36:20 107 32.11 3:31 93 4:57:57 210 7:03 11:55:19 3:02:36
174 1307 Allan Bjørn Gundersen DEN 1:10:13 84 18:28 11:34 225 6:05:02 195 29.59 5:32 167 4:23:30 162 6:14 11:55:50 3:03:07
175 1873 Tommy Jensen SWE Active Island 1:41:39 246 26:44 6:00 102 6:00:41 184 29.94 3:25 86 4:04:42 114 5:47 11:56:25 3:03:42
176 201 Peer Lisdorf DEN Brøndby TRI 1:19:17 172 20:51 10:05 207 6:29:09 221 27.75 8:08 218 3:52:42 82 5:30 11:59:19 3:06:36
177 1137 Marco Ivaldo ITA Maremola triathlonpietra 1:19:37 174 20:56 8:50 182 5:49:13 157 30.93 6:33 193 4:35:56 187 6:32 12:00:06 3:07:23
178 1071 Heino Wohlert DEN Langgarverne 1:20:19 183 21:08 9:01 187 6:03:27 190 29.72 5:02 154 4:22:20 159 6:12 12:00:07 3:07:24
179 1569 Thomas Jakobsen DEN 1:18:35 166 20:40 13:04 241 5:39:13 123 31.84 10:29 235 4:39:14 191 6:37 12:00:33 3:07:50
180 1530 Peter Jægerskou DEN TRI4 1:45:27 249 27:44 10:32 214 5:48:32 155 30.99 8:19 221 4:08:28 124 5:53 12:01:16 3:08:33
181 795 Morten Stampe Christensen DEN fitness dk 1:22:37 201 21:44 10:20 209 5:56:33 174 30.29 8:17 220 4:23:44 163 6:14 12:01:29 3:08:46
182 1085 Jason Baggaley GBR Edinburgh Triathletes 1:03:39 37 16:45 5:20 67 5:47:55 152 31.04 4:45 142 5:00:07 213 7:06 12:01:44 3:09:01
183 1611 Andreas Hermühlen GER Sigiltra Sögel 1:23:49 209 22:03 5:59 100 5:44:37 138 31.34 3:21 84 4:44:26 196 6:44 12:02:10 3:09:27
184 1678 Graeme Allan GBR ATHelite Triathlon Club 1:24:29 213 22:13 5:45 87 5:52:19 168 30.66 6:12 187 4:35:01 182 6:31 12:03:43 3:11:00
185 881 Piccone Paolo ITA riviera triathlon 1992 1:06:10 59 17:24 6:04 106 5:33:29 96 32.39 6:15 188 5:13:55 223 7:26 12:05:51 3:13:08
186 1711 Jens Rath DEN Sportlounge 1:21:38 191 21:28 8:59 186 5:29:08 77 32.81 9:01 227 4:57:16 209 7:02 12:06:00 3:13:17
187 1858 Søren Holmegaard Larsen DEN Thrane & Thrane 1:16:36 151 20:09 10:03 206 6:21:57 216 28.28 5:43 171 4:12:35 136 5:59 12:06:53 3:14:10
188 1114 Karsten Hansen DEN 1:15:44 140 19:55 9:23 193 6:04:43 192 29.61 6:01 183 4:31:26 176 6:25 12:07:14 3:14:31
189 1757 Lars Bryde Lind DEN Hillerød Fysioterapi & træningscenter 1:17:55 160 20:30 12:23 236 6:13:33 208 28.91 6:00 182 4:18:29 147 6:07 12:08:19 3:15:36
190 1719 Jesper Schouw DEN Vindinge 1:33:50 242 24:41 5:00 57 6:05:00 194 29.59 3:00 69 4:22:11 158 6:12 12:09:00 3:16:17
191 1758 Lars Eriksen DEN 0 0 0 4:33 248 0:03:03 1 0:04 12:12:53 3:20:10
192 1804 Neville Blowers GBR Leicester Tri 1:12:25 101 19:03 11:37 226 6:09:59 202 29.19 5:12 160 4:35:16 183 6:31 12:14:28 3:21:45
193 817 Jakob Johannsen DEN Fitnessdk 1:24:33 214 22:14 8:16 171 6:00:16 182 29.98 9:18 231 4:33:55 181 6:29 12:16:16 3:23:33
194 264 Romain Cabanski FRA SARREGUEMINES TRIATHLON CLUB 1:20:35 185 21:12 7:26 153 5:39:26 125 31.82 6:17 189 5:06:57 219 7:16 12:20:38 3:27:55
195 1324 Brian Erdmann DEN 1:13:11 110 19:15 10:24 211 5:42:06 134 31.57 7:00 200 5:09:49 221 7:20 12:22:28 3:29:45
196 1842 Steen Koefoed DEN HareTri 1:04:22 39 16:56 9:35 201 6:25:48 219 27.99 5:59 180 4:38:40 190 6:36 12:24:22 3:31:39
197 1558 Sven Heiko Hennig GER 1:15:41 139 19:54 5:36 80 6:12:31 206 28.99 3:36 97 4:47:23 201 6:48 12:24:45 3:32:02
198 1382 Henrik Damslund DEN Hareskovens Triathlonklub 1:26:51 224 22:51 14:11 248 6:07:33 199 29.38 9:17 230 4:31:45 177 6:26 12:29:36 3:36:53
199 2060 Breden Yvan FRA ASPTT TRIATHLON STRASBOURG 1:17:54 159 20:29 6:32 120 6:06:56 197 29.43 6:25 190 4:52:33 206 6:55 12:30:19 3:37:36
200 1354 Dieter Meuer GER Köln Triathlon e. V 1:20:14 181 21:06 5:36 82 6:01:06 187 29.91 2:51 59 5:02:37 215 7:10 12:32:23 3:39:40
201 629 Søren Sillesen DEN Atletica tri Horsens 1:22:39 202 21:44 8:49 181 5:58:14 177 30.15 7:05 201 4:56:11 208 7:01 12:32:56 3:40:13
202 1510 Niels Erikstrup DEN Topsoe Fuel Cell 1:53:58 252 29:59 9:33 199 5:33:08 93 32.42 10:29 236 4:46:27 198 6:47 12:33:33 3:40:50
203 1133 Maik Graf GER 1:04:43 42 17:01 5:47 90 5:45:51 140 31.23 4:07 125 5:34:16 230 7:55 12:34:42 3:41:59
204 1331 Carsten Mygind Feldt DEN 1:12:56 107 19:11 11:17 223 6:32:21 224 27.53 9:16 229 4:31:54 178 6:26 12:37:42 3:44:59
205 846 Søren Rønnelund DEN Fitnessdk.dk 1:22:12 197 21:37 12:15 231 6:21:23 214 28.32 8:07 217 4:36:32 188 6:33 12:40:28 3:47:45
206 1670 Flemming Olsen DEN 1:15:23 137 19:50 10:53 217 5:49:25 158 30.91 5:47 174 5:19:13 226 7:33 12:40:38 3:47:55
207 1698 Jacob Heggelund Christiansen DEN 1:21:49 192 21:31 12:20 234 6:33:05 225 27.48 3:56 109 4:30:17 173 6:24 12:41:24 3:48:41
208 1616 Antonio Fraga ESP Aguaverde 1:12:12 98 18:59 12:13 230 6:15:13 210 28.78 7:47 214 4:54:07 207 6:58 12:41:31 3:48:48
209 1585 Victor Rodrigues POR Ribabike 1:14:53 126 19:42 7:08 141 6:09:51 201 29.20 7:45 213 5:02:08 214 7:09 12:41:44 3:49:01
210 1691 Henrik Moller Krabbe DEN 1:20:00 179 21:02 9:14 191 6:21:31 215 28.31 7:20 206 4:44:02 195 6:43 12:42:06 3:49:23
211 1016 Bjarke Thyrrestrup DEN C.D.Herrera Triatlon 1:17:12 157 20:18 8:57 184 5:26:07 68 33.12 4:12 129 5:45:48 235 8:11 12:42:14 3:49:31
212 1570 Thomas Krarup Simonsen DEN 2:05:51 256 33:06 13:23 243 6:19:24 212 28.47 7:29 208 3:57:25 96 5:37 12:43:30 3:50:47
213 1865 Thomas Harder DEN 1:21:56 194 21:33 12:49 239 6:31:58 223 27.55 13:32 243 4:24:17 165 6:15 12:44:30 3:51:47
19
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
214 1419 Johnni Thomsen DEN 1:16:23 148 20:05 8:34 174 5:36:38 109 32.08 9:35 234 5:35:22 231 7:56 12:46:29 3:53:46
215 1460 Lars Rye Jeppesen DEN KVIK Tri Team 1:30:15 235 23:44 6:33 121 5:27:45 72 32.95 4:48 147 5:38:18 232 8:00 12:47:37 3:54:54
216 1429 Karl Pinault FRA Lannion Triathlon 1:18:28 165 20:38 15:18 251 6:39:28 230 27.04 9:21 232 4:25:14 167 6:17 12:47:47 3:55:04
217 1532 Peter Nistrup DEN 1:26:05 223 22:39 9:43 203 5:58:08 176 30.16 6:56 199 5:08:41 220 7:18 12:49:30 3:56:47
218 863 Alberto Trip Quarello ITA La Dogliola Active Group 1:24:59 216 22:21 6:09 109 6:23:13 218 28.18 3:47 103 4:52:16 205 6:55 12:50:21 3:57:38
219 1782 Martin Sanderhoff DEN 1:43:02 248 27:06 11:42 227 6:13:21 207 28.93 8:34 223 4:35:34 186 6:31 12:52:11 3:59:28
220 267 Rudi Donckers BEL 1:23:10 205 21:52 4:43 42 5:40:27 127 31.72 5:11 159 5:40:26 234 8:04 12:53:54 4:01:11
221 1813 Paul Corderoy GBR 1:41:58 247 26:49 8:42 175 5:49:49 159 30.87 4:47 146 5:10:06 222 7:20 12:55:20 4:02:37
222 1753 Kristian Röhl DEN 1:18:35 167 20:40 7:56 168 6:31:15 222 27.60 6:05 184 4:59:02 212 7:05 13:02:51 4:10:08
223 1849 Steve Heath GBR 1:19:11 170 20:50 6:52 130 6:53:05 235 26.15 5:51 175 4:48:58 203 6:50 13:13:55 4:21:12
224 918 Jörgen Wejlin SWE Triathlon Syd 1:23:46 208 22:02 4:48 48 6:44:19 233 26.71 2:33 41 4:58:45 211 7:04 13:14:10 4:21:27
225 1819 Peter Schiellerup NOR Geilo IL 1:29:45 234 23:37 17:18 252 6:35:10 227 27.33 11:55 240 4:47:26 202 6:48 13:21:33 4:28:50
226 1847 Stéphane Villeneuve FRA Trisaleve 1:05:12 47 17:09 7:01 137 6:20:16 213 28.40 3:40 101 5:50:11 237 8:17 13:26:17 4:33:34
227 842 Thomas Hagerup DEN fitnessdk 1:33:39 241 24:38 9:34 200 6:35:06 226 27.34 3:51 106 5:15:01 224 7:27 13:37:10 4:44:27
228 251 Olav Aasted DEN 1:56:22 253 30:37 13:27 245 6:35:32 228 27.31 15:41 244 4:39:48 192 6:37 13:40:48 4:48:05
229 1671 Frank Grebe GER 1:24:42 215 22:17 9:46 204 6:44:08 232 26.72 5:32 168 5:18:29 225 7:32 13:42:36 4:49:53
230 1683 Hans Schwaner DEN Ninjas.dk 1:22:50 204 21:47 8:43 178 6:46:24 234 26.57 4:54 149 5:21:41 227 7:37 13:44:30 4:51:47
231 1779 Mark Jacob GBR Derby Tri Club 1:37:40 244 25:42 10:54 218 7:00:56 238 25.66 9:25 233 4:46:22 197 6:47 13:45:16 4:52:33
232 870 Sonny Petersen DEN Team Goliat 1:25:47 221 22:34 11:58 229 6:37:24 229 27.18 11:33 238 5:23:24 228 7:39 13:50:03 4:57:20
233 1550 Sérgio Ogasawara Oliveira POR A.B.V.Estoris 1:25:37 218 22:31 8:27 172 7:15:47 240 24.78 6:44 195 5:04:10 218 7:12 14:00:42 5:07:59
234 1528 Per Kyed Laursen DEN KTK86 Fitnessdk 1:22:44 203 21:46 11:02 220 6:23:09 217 28.19 7:06 202 6:02:00 239 8:34 14:05:59 5:13:16
235 1822 Peter Ørnbo DEN 1:17:51 158 20:29 15:01 250 6:40:23 231 26.98 9:02 228 5:46:14 236 8:12 14:08:30 5:15:47
236 1706 Jan Larsen DEN 1:20:53 186 21:16 11:12 222 7:42:13 242 23.37 5:54 178 5:03:42 216 7:11 14:23:51 5:31:08
237 1817 Peter Hjermind DEN Blovstrød 1:22:27 199 21:41 17:23 253 6:58:40 237 25.80 7:36 210 5:39:18 233 8:02 14:25:21 5:32:38
238 1803 Neil Martin GBR 1:25:18 217 22:26 12:20 235 6:55:09 236 26.01 13:12 242 5:53:34 238 8:22 14:39:32 5:46:49
239 1656 Dave Acklam GBR Derby Tri Club 1:52:57 251 29:43 9:07 188 7:05:32 239 25.38 4:45 141 5:30:14 229 7:49 14:42:33 5:49:50
240 263 Ricardo Martínez Rodríguez ESP 2:03:28 255 32:29 19:29 254 7:47:13 243 23.12 8:56 226 6:09:50 240 8:45 16:28:54 7:36:11
DNF 718 Jesper Mortensen DEN 1:00:24 19 15:53 5:51 93 5:20:13 51 33.73 2:16 29 0
DNF 509 Joao Maral POR SS CGD 0:58:45 13 15:27 6:10 111 5:38:18 119 31.92 4:00 116 0
DNF 889 Christoph Wenter GER SV Solidaritaet Ismaning 1:18:59 169 20:46 5:38 84 5:29:17 79 32.80 1:43 7 0
DNF 650 Ulrich Møllnitz DEN 1:15:08 132 19:46 7:24 151 5:33:46 97 32.36 2:41 48 0
DNF 1052 Flemming Steen DEN KTK86 1:18:04 162 20:32 5:06 59 5:36:37 108 32.09 2:35 42 0
DNF 1340 Christian Wilk GER 1:23:37 207 22:00 7:12 143 5:47:11 147 31.11 4:24 137 0
DNF 1867 Thomas Nielsen DEN TIF 1:21:15 189 21:22 7:21 149 7:17:50 241 24.67 11:37 239 0
DNF 1786 Michael Ahlm DEN 1:15:21 134 19:49 13:24 244 7:53:25 244 22.81 8:29 222 0
DNF 597 Preben Hagstrøm Jacobsen DEN Århus 1900 0:54:09 5 14:14 3:51 20 0 0 0
DNF 469 Frank Jensen DEN Grenå Svømmeklub 1:02:05 28 16:20 3:32 11 0 0 0
DNF 471 Frank Roeger GER Kaifu Tri Team 1:01:31 24 16:11 4:16 30 0 0 0
DNF 593 Peter Ratkovsky SVK Triatlon Team Trnava 1:04:35 41 16:59 4:20 33 0 0 0
DNF 555 Mathias Müller GER ATV Hückeswagen 1:06:08 57 17:24 4:23 35 0 0 0
DNF 924 Peter Andrew Bath AUS Tritalk.co.Uk 1:27:40 227 23:04 6:17 115 0 0 0
DNF 1413 Joakim Bjork SWE 1:31:15 238 24:00 7:40 162 0 0 0
DNF 1816 Peter Haxgart DEN Herlev Tri & Motion 1:40:49 245 26:31 10:37 215 0 0 0
DNF 1832 René Thrane DEN Herlev Tri & Motion 1:50:48 250 29:09 9:31 197 0 0 0
DNF 1313 Benny Jepsen DEN 1:59:17 254 31:23 12:15 232 0 0 0
DNF 1232
DNF 1157
DNF 1018
DNF 1037
DNF 1407
DNF 1393
DNF 1477
DNF 1519
DNF 1507
DNF 1489
DNF 1602
DNF 864
DNF 867
DNF 872
DNF 875
DNF 653
DNF 735
DNF 737
DNF 519
20
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 40 44 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
DNF 495
DNF 496
DNF 472
DNF 253
DNF 408
DNF 1872
DNF 1875
DNF 1855
DNF 1861
DNF 1645
DNF 179

Individual: Men 45 49 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 647 Torsten Endres GER TSV Barsinghausen 1:01:46 11 16:15 3:37 6 4:48:51 1 37.39 1:48 4 3:11:30 2 4:32 9:07:29
2 604 Robert Geier GER Tri Team Berlin 1:05:26 26 17:12 3:58 11 5:12:56 10 34.51 1:31 2 3:10:55 1 4:31 9:34:45 0:27:16
3 500 Jens Schönbohm GER RC Endspurt Herford 1:03:02 15 16:35 3:47 9 4:56:54 2 36.38 2:42 17 3:41:21 13 5:14 9:47:44 0:40:15
4 538 Lars Møller Andersen DEN OTK 1:05:57 28 17:21 3:46 8 5:14:55 13 34.30 1:07 1 3:24:12 3 4:50 9:49:54 0:42:25
5 417 Andrass Joensen FOY Føroya Triathlon Felag 1:02:48 13 16:31 4:56 23 5:11:03 8 34.72 2:07 8 3:34:13 8 5:04 9:55:05 0:47:36
6 712 Guenter Hausschmid GER 1:12:07 59 18:58 6:02 45 5:00:39 3 35.92 3:09 33 3:40:57 12 5:14 10:02:53 0:55:24
7 710 Frank Schröder GER 1:09:25 41 18:15 5:01 30 5:20:57 17 33.65 2:56 26 3:26:02 4 4:52 10:04:19 0:56:50
8 401 Rolf Sørensen DEN Sigma Tri 1:02:30 12 16:26 4:04 14 5:05:37 4 35.34 4:40 69 3:48:14 25 5:24 10:05:02 0:57:33
9 656 Wolfgang Weinmann GER Post SV Weilheim 1:08:04 36 17:54 3:13 2 5:05:58 5 35.30 2:25 12 3:55:27 33 5:34 10:15:04 1:07:35
10 908 Torsten Fischer Rasmussen DEN tri4 1:01:02 7 16:03 5:50 41 5:32:02 41 32.53 4:27 65 3:33:47 7 5:03 10:17:06 1:09:37
11 877 Jard Bringedal NOR Oslofjord triatlon 1:18:53 94 20:45 4:24 17 5:07:32 6 35.12 2:08 9 3:45:58 19 5:21 10:18:52 1:11:23
12 1088 Jens Bjerge GRL Kalak Tri 1:12:02 58 18:57 6:04 46 5:24:04 21 33.33 3:20 36 3:34:21 9 5:04 10:19:48 1:12:19
13 855 Lars Juul DEN Kiropraktik tak 1:04:35 22 16:59 4:39 21 5:14:36 12 34.33 2:25 11 3:57:23 36 5:37 10:23:36 1:16:07
14 873 Dennis Jørgensen DEN Odense Triathlon Klub 1:05:42 27 17:17 5:00 27 5:21:16 19 33.62 5:51 94 3:49:27 27 5:26 10:27:15 1:19:46
15 1126 Lars Christensen DEN Pronova BioPharma / KIF 1:11:14 55 18:44 5:12 31 5:24:40 25 33.27 3:00 27 3:46:33 20 5:22 10:30:37 1:23:08
16 467 Frank Boller GER RTV Haselgrund e.V. 0:54:33 1 14:21 4:16 15 5:34:18 46 32.31 2:26 13 3:55:43 34 5:35 10:31:15 1:23:46
17 497 Jari Salojärvi FIN Helsinki Triathlon 1:05:25 25 17:12 4:55 22 5:30:48 38 32.65 3:43 49 3:47:11 21 5:23 10:31:59 1:24:30
18 1745 Kim Würtz DEN Randers Freja Atletik og Triatlon 1:01:32 9 16:11 7:09 70 5:28:31 33 32.88 3:07 32 3:52:34 32 5:30 10:32:51 1:25:22
19 1650 Claus Nymand DEN Guldborgsund Triathlom 1:13:48 68 19:25 9:15 100 5:35:18 50 32.21 4:44 71 3:34:59 10 5:05 10:38:02 1:30:33
20 543 Lennart Christoffersen DEN Roskilde Trialthlon 1:05:01 23 17:06 5:13 32 5:33:16 44 32.41 2:46 19 3:52:09 31 5:30 10:38:23 1:30:54
21 583 Oliver Mernberger GER SKG Sprendlingen Triathlon 1:11:38 56 18:51 5:37 36 5:36:28 55 32.10 3:32 42 3:41:36 14 5:15 10:38:50 1:31:21
22 620 Stephan Friemel GER RTC Frechen 80 e.V. 1:14:13 69 19:31 4:23 16 5:15:24 14 34.24 2:49 22 4:02:16 47 5:44 10:39:03 1:31:34
23 1048 Esben Mikkelsen Lorenzen DEN Rødekro IF Tri 1:27:05 124 22:54 6:58 67 5:21:06 18 33.64 3:01 28 3:47:46 22 5:23 10:45:54 1:38:25
24 1184 Paul Dale GBR Leicester Tri 1:14:35 73 19:37 5:01 29 5:13:14 11 34.48 2:51 23 4:10:49 54 5:56 10:46:27 1:38:58
25 1363 Erik Steffensen DEN ktk86 1:15:07 76 19:45 6:18 50 5:35:52 52 32.16 3:05 30 3:49:22 26 5:26 10:49:41 1:42:12
26 1498 Morten Hastrup DEN 1:12:47 62 19:09 8:18 88 5:43:25 66 31.45 5:05 78 3:42:32 16 5:16 10:52:06 1:44:37
27 466 Francois Xavier Li FRA BRAT 1:09:55 43 18:23 4:24 18 5:24:04 22 33.33 1:55 6 4:12:27 58 5:58 10:52:43 1:45:14
28 1177 Nils Nørskov Erichsen DEN 1:06:57 32 17:36 7:45 84 5:12:00 9 34.62 5:16 82 4:21:10 78 6:11 10:53:06 1:45:37
29 535 Lars Åkerman SWE Ironmaniac Triathlon Club 1:12:52 63 19:10 7:49 85 5:41:09 61 31.66 4:12 59 3:48:08 24 5:24 10:54:09 1:46:40
30 1144 Mark Naftel GBR Guernsey Triathlon Club 1:10:04 47 18:26 6:36 58 5:29:13 35 32.81 4:57 75 4:04:55 51 5:48 10:55:43 1:48:14
31 400 Steen Tinning DEN Sigma Tri 1:18:50 93 20:44 5:34 35 5:30:42 37 32.66 3:07 31 3:58:14 38 5:38 10:56:25 1:48:56
32 811 Claus Aagaard DEN FitnessDK 1:26:08 122 22:39 10:39 116 5:32:51 43 32.45 6:50 110 3:40:28 11 5:13 10:56:55 1:49:26
33 1317 Bjarne Skousen DEN KTK86 Eik Bank 1:15:59 83 19:59 7:44 83 5:56:54 83 30.26 6:06 97 3:30:27 5 4:59 10:57:07 1:49:38
34 1398 Jan Rasmussen DEN KVIK Tri Team 1:09:09 40 18:11 5:52 43 5:27:10 28 33.01 3:46 50 4:12:40 59 5:59 10:58:35 1:51:06
35 1366 Flemming Bargholz DEN Herlev Tri &Motion 1:04:20 20 16:55 10:39 115 5:42:25 64 31.54 4:23 63 3:59:25 40 5:40 11:01:11 1:53:42
36 1156 Michael Porsbo DEN Køge Tri Team 2000 1:24:52 120 22:19 7:10 71 5:27:38 29 32.96 4:32 68 3:58:13 37 5:38 11:02:24 1:54:55
37 720 Juergen Penert GER 1:10:27 50 18:32 6:28 55 5:41:12 62 31.65 5:31 88 3:59:29 41 5:40 11:03:05 1:55:36
38 1545 Roger Solich GER ASV Köln Triathlon 1:23:54 115 22:04 3:25 3 5:46:54 72 31.13 1:50 5 3:47:53 23 5:23 11:03:54 1:56:25
39 1135 Marc Vanden Eynden BEL 1:15:45 81 19:56 6:54 65 5:39:29 58 31.81 4:06 58 3:59:52 43 5:41 11:06:04 1:58:35
40 618 Stefan Moosleitner GER Triabolos Hamburg 1:07:46 34 17:49 5:00 26 5:24:29 24 33.28 2:10 10 4:27:11 86 6:19 11:06:34 1:59:05
41 1061 Giovanni Alliri ITA ASD MAREMOLA TRIATHLON 1:07:37 33 17:47 5:47 39 5:27:48 32 32.95 7:39 122 4:17:58 70 6:06 11:06:48 1:59:19
42 581 Nils Behn GER werk3 triathlon Hamburg 1:14:32 72 19:36 3:33 5 5:27:44 31 32.95 2:53 24 4:18:21 71 6:07 11:07:02 1:59:33
43 1770 Leif Andersen DEN Ninjas 1:03:24 16 16:41 9:14 99 5:34:40 47 32.27 6:09 99 4:14:06 61 6:01 11:07:32 2:00:03
44 922 Ralf Fleer GER Tri Speed Marienfeld 1987 1:22:34 107 21:43 6:41 60 5:44:23 68 31.36 3:59 57 3:51:52 29 5:29 11:09:27 2:01:58
45 1336 Christian Horsted DEN 1:29:26 131 23:31 9:56 110 5:41:45 63 31.60 7:45 124 3:42:46 17 5:16 11:11:36 2:04:07
46 1090 Jens Gramkow DEN Ninjas.dk 0:59:00 3 15:31 5:32 34 5:44:39 69 31.34 2:38 16 4:20:19 75 6:10 11:12:06 2:04:37
47 272 Sami Mäki Petäys FIN Helsinki Triathlon 1:22:17 106 21:39 7:19 75 5:24:58 26 33.24 3:13 35 4:14:53 62 6:02 11:12:39 2:05:10
48 1792 Mads Freund DEN KTK86 1:20:27 100 21:10 8:54 96 5:35:58 53 32.15 4:32 67 4:05:11 52 5:48 11:15:01 2:07:32
49 1194 Piotr Dlugolecki POL 1:19:24 96 20:53 6:40 59 5:45:46 71 31.24 3:54 53 3:59:33 42 5:40 11:15:14 2:07:45
21
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 45 49 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
50 212 Rene Andersen DEN 1:28:14 128 23:12 11:32 132 5:31:06 39 32.62 7:30 119 3:58:24 39 5:38 11:16:43 2:09:14
51 1344 Dan Ejrup DEN HARETRI 1:10:42 52 18:36 5:37 37 5:30:17 36 32.70 3:53 52 4:27:11 85 6:19 11:17:37 2:10:08
52 1452 Kurt Reincke DEN SATS Triathlon 1:23:58 116 22:05 14:19 143 5:20:46 16 33.67 3:42 47 4:14:55 63 6:02 11:17:38 2:10:09
53 929 Bernd Pohl GER werk 3 triathlon hamburg 1:03:28 17 16:42 4:25 19 5:35:33 51 32.19 3:25 37 4:31:50 88 6:26 11:18:39 2:11:10
54 1680 H.c. Ivarsen DEN 1:24:04 117 22:07 8:34 92 5:40:00 60 31.77 3:33 43 4:03:43 49 5:46 11:19:52 2:12:23
55 182 Johnny Jensen DEN 1:09:58 45 18:24 5:43 38 5:24:18 23 33.30 5:21 84 4:36:34 90 6:33 11:21:51 2:14:22
56 1535 Peter H. Johannessen DEN Odense Triatlon Klub 1:06:18 29 17:26 11:27 131 5:35:14 49 32.22 8:31 135 4:20:48 77 6:10 11:22:15 2:14:46
57 1471 Mads Peter Trans DEN Tri4 1:15:48 82 19:56 6:32 56 5:34:57 48 32.24 6:37 105 4:18:36 73 6:07 11:22:28 2:14:59
58 759 Sukil Thomas Fernando DEN 1:27:24 125 22:59 7:43 81 5:28:33 34 32.87 4:41 70 4:16:12 65 6:04 11:24:30 2:17:01
59 803 Henning Bach Christensen DEN Fitness.dk/Ninjas.dk 1:22:11 105 21:37 6:49 64 6:02:09 95 29.82 3:50 51 3:50:28 28 5:27 11:25:25 2:17:56
60 787 Kenneth Bøgeblad Østerskovgaard DEN Fitness dk 1:10:02 46 18:25 11:23 129 5:36:14 54 32.12 10:23 138 4:18:59 74 6:08 11:26:58 2:19:29
61 1501 Morten Sandlykke DEN TARGIT A/S 1:14:17 71 19:32 6:21 51 5:27:41 30 32.96 2:47 20 4:35:59 89 6:32 11:27:03 2:19:34
62 1022 Bulteel Michel BEL NSTT 1:00:00 5 15:47 4:59 25 5:25:40 27 33.16 5:17 83 4:51:30 107 6:54 11:27:24 2:19:55
63 1850 Steve Meek GBR Trismart 1:12:25 61 19:03 8:12 87 5:38:38 57 31.89 3:40 46 4:25:47 82 6:17 11:28:40 2:21:11
64 453 Dion Thomsen DEN 1:11:50 57 18:54 10:50 119 5:22:16 20 33.51 6:46 109 4:37:03 91 6:33 11:28:43 2:21:14
65 1475 Marko Filipovic DEN Endurance Sport 1:13:04 66 19:13 7:42 80 5:43:26 67 31.45 3:55 56 4:20:42 76 6:10 11:28:46 2:21:17
66 1416 John Kennedy GBR 1:19:44 97 20:58 11:41 134 5:39:58 59 31.77 7:54 127 4:12:18 57 5:58 11:31:33 2:24:04
67 1025 Carlo Mario Chierotti ITA Associazione Sportiva Dilettantistica Virtus 1:04:28 21 16:57 6:05 47 6:05:08 101 29.58 5:43 93 4:11:30 55 5:57 11:32:52 2:25:23
68 821 Jens Ejbye Schmidt DEN Fitnessdk 1:20:23 99 21:09 10:51 120 5:57:21 84 30.22 5:07 79 4:00:33 45 5:42 11:34:14 2:26:45
69 1212 Simon Perkins GBR Tri Force, Herts, UK 1:10:40 51 18:35 4:27 20 6:01:52 94 29.85 1:43 3 4:17:56 69 6:06 11:36:36 2:29:07
70 1431 Karsten Damgaard Laugesen DEN 1:12:10 60 18:59 9:39 103 5:19:09 15 33.84 3:30 40 4:52:14 109 6:55 11:36:41 2:29:12
71 755 Stefan Einarsson ISL 1:21:08 103 21:20 9:39 102 6:04:30 99 29.63 3:13 34 4:00:42 46 5:42 11:39:10 2:31:41
72 1321 Bo Frederiksen DEN Pankas 1:30:22 132 23:46 12:30 136 5:57:52 86 30.18 6:39 107 3:52:04 30 5:29 11:39:25 2:31:56
73 1368 Frants Christensen DEN 1:18:18 89 20:36 12:43 138 6:00:56 92 29.92 5:21 85 4:04:26 50 5:47 11:41:43 2:34:14
74 1480 Martin Spychiger SUI 1:18:49 92 20:44 7:17 74 5:31:06 40 32.62 4:47 73 4:39:57 95 6:38 11:41:55 2:34:26
75 1512 Niels Erik Hansen DEN SMT Silkeborg 1:09:56 44 18:24 11:26 130 5:32:36 42 32.47 6:51 111 4:41:23 97 6:40 11:42:10 2:34:41
76 1766 Lars Kure Juul Nielsen DEN KTK86 1:04:07 19 16:52 8:54 95 6:09:22 106 29.24 6:33 103 4:13:56 60 6:01 11:42:50 2:35:21
77 766 Wolfram Spycher SUI 1:31:58 133 24:12 10:28 113 6:11:54 110 29.04 5:05 77 3:43:39 18 5:17 11:43:02 2:35:33
78 934 Peter Svensson DEN Aarhus1900 TRI 1:02:49 14 16:31 4:58 24 6:15:36 115 28.75 4:16 61 4:16:30 66 6:04 11:44:08 2:36:39
79 1518 Ole Smith Hansen DEN KTK86 1:19:21 95 20:52 10:19 111 6:24:10 122 28.11 8:30 133 3:41:55 15 5:15 11:44:14 2:36:45
80 1322 Bo Munch DEN 1:43:20 140 27:11 5:00 28 5:55:23 82 30.39 4:50 74 3:57:03 35 5:37 11:45:34 2:38:05
81 522 Kai Uwe Schlichting GER Lebensfitness e.V. 1:08:29 38 18:01 3:27 4 5:49:01 74 30.94 2:55 25 4:42:00 98 6:40 11:45:51 2:38:22
82 499 Jean François Boigelot BEL Gembloux Triathlon Club 1:05:10 24 17:08 8:39 93 5:50:52 77 30.78 5:24 86 4:37:04 92 6:33 11:47:06 2:39:37
83 1305 Alistair Henderson GBR Thames Turbo Triathlon Club 1:10:44 53 18:36 8:29 91 5:59:49 91 30.02 6:13 100 4:22:19 80 6:12 11:47:31 2:40:02
84 1769 Lasse Steen Ravn DEN Tri4 1:03:34 18 16:43 7:43 82 5:50:35 76 30.81 3:30 39 4:43:07 99 6:42 11:48:27 2:40:58
85 856 Torbjörn Andersson SWE Klubb Sisu multisport & triathlon 1:39:04 139 26:04 8:46 94 5:33:57 45 32.34 3:04 29 4:24:52 81 6:16 11:49:40 2:42:11
86 900 Jan Pedersen DEN TRI4 1:23:03 111 21:51 5:24 33 6:01:25 93 29.88 2:43 18 4:18:34 72 6:07 11:51:07 2:43:38
87 1794 Mistri Maurizio ITA ASD STEEL TRIATHLON 1:14:53 75 19:42 8:29 89 6:15:17 114 28.78 5:42 92 4:06:54 53 5:51 11:51:13 2:43:44
88 1318 Bjarte Eikås NOR Stavanger Triathlonklubb 1:10:23 49 18:31 7:37 78 5:42:55 65 31.50 5:37 90 4:46:50 103 6:47 11:53:20 2:45:51
89 1385 Henrik Madsen DEN TRI4 1:54:26 144 30:06 10:57 121 6:13:05 111 28.95 4:29 66 3:32:44 6 5:02 11:55:39 2:48:10
90 1150 Massimo Ciricillo ITA Maremola triathlonpietra 1:17:50 86 20:28 7:25 76 5:59:31 89 30.04 6:54 112 4:26:37 83 6:19 11:58:15 2:50:46
91 1629 Brian E. Petersen DEN Haretri 1:00:21 6 15:52 10:58 122 5:36:36 56 32.09 9:58 137 5:03:10 111 7:11 12:01:01 2:53:32
92 888 Peter Thinghuus DEN SMT Silkeborg 1:08:08 37 17:55 7:00 68 6:05:07 100 29.58 3:55 55 4:38:42 93 6:36 12:02:50 2:55:21
93 511 John Milne IRL 1:14:17 70 19:32 6:15 49 6:21:06 118 28.34 2:00 7 4:22:02 79 6:12 12:05:37 2:58:08
94 784 Henrik Jensen DEN fitness dk 1:27:37 126 23:03 6:46 63 5:58:56 87 30.09 3:43 48 4:28:56 87 6:22 12:05:56 2:58:27
95 1058 Fredrik Goa SWE Heleneholm Triteam 1:15:17 77 19:48 9:34 101 6:10:31 109 29.15 3:54 54 4:26:57 84 6:19 12:06:11 2:58:42
96 1705 Jan Brinck DEN VUC NORDSJÆLLAND 0 27:16 146 6:09:36 108 29.22 7:46 125 4:16:53 67 6:05 12:06:48 2:59:19
97 1586 Åge Møller DEN ALOT 1:06:48 31 17:34 7:09 69 5:59:34 90 30.04 4:27 64 4:51:54 108 6:55 12:09:49 3:02:20
98 1622 Bjarne Soltau DEN 1:15:41 80 19:54 6:26 52 5:54:22 81 30.48 8:25 132 4:47:04 104 6:48 12:11:55 3:04:26
99 1648 Christopher Morgan GBR Thames Turbo Triathlon Club 1:23:00 110 21:50 12:40 137 5:50:01 75 30.86 6:42 108 4:40:46 96 6:39 12:13:06 3:05:37
100 1606 Anders Teigen DEN www.teigen.dk 1:17:53 87 20:29 11:20 127 5:57:28 85 30.21 4:15 60 4:43:19 100 6:42 12:14:13 3:06:44
101 1522 Paul Hancock GBR votwo 1:01:36 10 16:12 6:27 53 5:51:49 79 30.70 5:35 89 5:09:55 114 7:20 12:15:21 3:07:52
102 1635 Carsten Skov Nielsen DEN 1:21:24 104 21:25 13:01 139 6:24:56 123 28.06 6:03 96 4:11:53 56 5:58 12:17:15 3:09:46
103 707 Claus Bormann Pedersen DEN 1:13:01 65 19:12 6:44 62 5:51:07 78 30.76 5:28 87 5:03:48 112 7:11 12:20:06 3:12:37
104 1729 Jørgen Thyme DEN Haretri 1:43:24 141 27:12 11:09 125 6:15:12 113 28.78 8:31 134 4:03:18 48 5:45 12:21:33 3:14:04
105 768 Luca Piombi ITA A.S.PASTA GRANAROLO 1:07:56 35 17:52 7:14 73 5:51:55 80 30.69 4:22 62 5:12:47 117 7:24 12:24:11 3:16:42
106 1516 Ole Bødtcher DEN 1:13:21 67 19:18 11:22 128 6:14:43 112 28.82 7:24 118 4:43:21 101 6:42 12:30:09 3:22:40
107 1682 Hans Rudbeck Dahl DEN Haderslev TRI2000 1:17:40 85 20:26 16:47 145 6:03:18 97 29.73 6:34 104 4:47:41 106 6:49 12:31:59 3:24:30
108 786 Jan Møllbach DEN Fitness dk 1:15:18 78 19:48 9:43 105 5:44:54 70 31.31 7:41 123 5:14:36 121 7:27 12:32:10 3:24:41
109 244 Morten Steiner DEN 1:24:04 118 22:07 13:28 141 6:07:49 103 29.36 10:32 139 4:39:45 94 6:37 12:35:38 3:28:09
110 1106 Joerg Bockstatt GER TNB Malterdingen 1:17:20 84 20:20 9:07 98 6:08:17 104 29.33 6:19 101 4:54:59 110 6:59 12:36:01 3:28:32
111 1844 Steen Skaarup DEN 1:26:28 123 22:45 9:52 108 6:36:49 129 27.22 6:09 98 4:17:33 68 6:06 12:36:48 3:29:19
112 1658 Derek Stewart GBR Glasgow Triathlon Club 1:18:49 91 20:44 7:11 72 7:14:14 138 24.87 5:12 80 4:00:08 44 5:41 12:45:32 3:38:03
113 1486 Michael Axters DEN 1:22:48 109 21:47 9:44 106 6:27:37 125 27.86 6:28 102 4:43:54 102 6:43 12:50:29 3:43:00
22
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 45 49 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
114 891 Søren Jensen DEN svendborg triathlon klub 1:23:07 113 21:52 8:29 90 6:03:36 98 29.70 5:38 91 5:13:22 119 7:25 12:54:10 3:46:41
115 1472 Mario Hill GER VFL Börnsen 1:20:45 101 21:14 6:08 48 6:21:34 119 28.30 2:47 21 5:06:50 113 7:16 12:58:02 3:50:33
116 1859 Søren Højmose Christensen DEN 1:28:26 129 23:16 12:04 135 6:58:05 134 25.83 7:33 120 4:15:00 64 6:02 13:01:06 3:53:37
117 1878 Tue Kallestrup DEN Viborg Atletik Klub/Viborg Triathlon Klub 1:08:55 39 18:07 9:06 97 5:59:29 88 30.04 4:47 72 5:43:24 131 8:08 13:05:39 3:58:10
118 1531 Peter Levinsen DEN Heleneholms IF Tri Team 1:27:44 127 23:05 8:02 86 6:21:45 120 28.29 7:18 116 5:11:58 116 7:23 13:16:45 4:09:16
119 1704 James Spelman GBR Guernsey Triathlon Club 1:14:45 74 19:40 5:50 42 6:39:54 130 27.01 7:19 117 5:09:56 115 7:20 13:17:42 4:10:13
120 1467 Lutz Matthes GER 1:50:45 143 29:08 7:31 77 6:29:23 126 27.74 2:38 15 4:47:38 105 6:48 13:17:53 4:10:24
121 734 Martin Krøll DEN 1:09:25 42 18:15 6:35 57 6:19:07 116 28.49 3:36 44 5:42:14 130 8:06 13:20:56 4:13:27
122 1609 Andreas Borchert GER Polizei SV Braunschweig 1:23:06 112 21:51 6:27 54 6:33:51 128 27.42 7:38 121 5:13:24 120 7:25 13:24:24 4:16:55
123 1649 Claus Maltesen DEN Aalborg Triathlon klub 1:22:40 108 21:45 13:03 140 6:03:04 96 29.75 7:11 113 5:39:18 128 8:02 13:25:14 4:17:45
124 1789 Michael Hviid DEN 1:18:34 90 20:40 10:39 117 6:42:43 131 26.82 2:37 14 5:18:57 122 7:33 13:33:29 4:26:00
125 1525 Per Berg Hansen DEN Frederikssund Triathlon Klub 1:35:19 137 25:04 11:33 133 6:21:51 121 28.28 7:16 115 5:29:09 125 7:47 13:45:05 4:37:36
126 1349 Dario Cecconi ITA G.S. PASTA GRANAROLO 1:23:16 114 21:54 10:26 112 6:09:20 105 29.24 6:39 106 6:01:22 133 8:33 13:51:01 4:43:32
127 1301 Adrian Palmer Geaves GBR 1:18:00 88 20:31 9:40 104 7:01:59 135 25.59 8:16 130 5:13:12 118 7:25 13:51:05 4:43:36
128 1756 Kurt Rasmussen DEN SATS Triathlon 2:11:22 146 34:34 6:43 61 6:06:39 102 29.46 5:52 95 5:21:34 123 7:37 13:52:09 4:44:40
129 1355 Dirk Radde GER EOSC Offenbach 1:32:21 136 24:18 5:47 40 6:54:38 133 26.05 3:29 38 5:21:54 124 7:37 13:58:08 4:50:39
130 1446 Knud Lund Petersen DEN 1:32:21 135 24:17 10:49 118 6:26:43 124 27.93 8:05 129 5:40:36 129 8:04 13:58:31 4:51:02
131 1509 Nicolas Albin FRA Evreux triathlon 1:11:07 54 18:42 7:38 79 7:08:19 136 25.22 5:15 81 5:34:29 127 7:55 14:06:47 4:59:18
132 701 Anders C. H. Berggreen DEN 1:32:00 134 24:12 11:00 123 5:47:00 73 31.12 3:30 41 6:38:05 135 9:25 14:11:35 5:04:06
133 1744 Kim Jørgensen DEN Skovshoved Triathlon Klub 1:28:45 130 23:21 13:39 142 6:29:40 127 27.72 7:11 114 5:56:28 132 8:26 14:15:41 5:08:12
134 1684 Hans Hechmann Wittrup DEN 1:54:32 145 30:08 10:29 114 6:45:36 132 26.63 8:16 131 5:32:22 126 7:52 14:31:12 5:23:43
135 833 Per Thomsen DEN FitnessDK 1:25:36 121 22:31 11:09 124 6:19:16 117 28.48 8:00 128 6:38:07 136 9:26 14:42:06 5:34:37
136 1423 Jonathan Simpson NZL 1:35:40 138 25:10 9:52 109 7:23:27 139 24.35 9:25 136 6:36:55 134 9:24 15:55:18 6:47:49
DNF 1075 Henrik Mogensen DEN TRI4 1:15:39 79 19:54 6:57 66 5:07:40 7 35.10 4:59 76 0
DNF 1657 Derek Boyce IRL Pulse Tri 1:24:22 119 22:11 9:49 107 6:09:31 107 29.23 7:49 126 0
DNF 921 Asgeir Eliasson ISL TriR 0:59:52 4 15:45 3:44 7 7:09:51 137 25.13 3:38 45 0
DNF 515 Jörg Erlebach GER TV Dresden 0:58:56 2 15:30 3:59 12 0 0 0
DNF 484 Henrik Møller DEN Frederikssund Triathlon Klub 1:01:22 8 16:08 3:56 10 0 0 0
DNF 876 Lars Arvid Nilsen NOR Oslofjord Triathlon 1:06:32 30 17:30 4:03 13 0 0 0
DNF 1217 Svend Pedersen DEN ALOT 1:10:04 48 18:26 2:41 1 0 0 0
DNF 1466 Lionel Hunot FRA Chartres Métropole Triathlon 1:20:02 98 21:03 5:53 44 0 0 0
DNF 1435 Kenneth Barrett DEN 1:21:05 102 21:20 11:17 126 0 0 0
DNF 914 Rouviere Gil FRA TRIATHLETE CLUB NARBONNAIS 1:44:42 142 27:33 16:27 144 0 0 0
DNF 1672 Frank Oppermann GER 1:12:59 64 19:12 0 0 0 0
DNF 1643
DNF 1677
DNF 1833
DNF 1814
DNF 1870
DNF 885
DNF 897
DNF 851
DNF 646
DNF 733
DNF 727
DNF 704
DNF 750
DNF 533
DNF 530
DNF 562
DNF 1371
DNF 1517
DNF 1511
DNF 1315
DNF 1327
DNF 1024
DNF 1129

Individual: Men 50 54 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 566 Michael Roe DEN 1:04:16 7 16:54 3:21 2 5:03:14 2 35.62 1:26 2 3:25:59 2 4:52 9:38:14
2 930 Arne Kiis DEN Aalborg Triahtlon Klub 0:59:55 3 15:46 4:43 9 5:00:07 1 35.99 1:23 1 3:38:58 5 5:11 9:45:05 0:06:51
3 505 Jesper Grønbek DEN Frederikssund Triklub 1:04:58 9 17:05 7:18 27 5:18:59 10 33.86 3:33 27 3:10:22 1 4:30 9:45:08 0:06:54
23
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 50 54 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
4 780 Arne Hviid DEN Esbjerg Tri & Multisport 1:06:47 13 17:34 3:58 4 5:03:45 3 35.56 2:49 14 3:36:19 4 5:07 9:53:38 0:15:24
5 595 Peter Varenkamp NED AV Triathlon 0:57:27 2 15:06 2:55 1 5:12:05 7 34.61 2:00 4 3:54:09 10 5:32 10:08:33 0:30:19
6 520 Jørgen Peter Nielsen DEN Team Craft 1:13:46 35 19:24 4:37 6 5:08:50 5 34.97 2:29 10 3:40:19 6 5:13 10:09:59 0:31:45
7 1108 Johnny Petræus DEN SIGMATRI 0:53:13 1 14:00 4:40 7 5:11:47 6 34.64 2:51 15 3:57:40 15 5:37 10:10:10 0:31:56
8 1848 Stephen Elliott GBR Derby Tri Club 1:10:27 25 18:32 5:24 11 5:04:16 4 35.50 2:52 16 3:51:29 9 5:29 10:14:26 0:36:12
9 917 Trausti Valdimarsson ISL Triathlon Iceland 1:08:42 19 18:04 3:39 3 5:31:23 16 32.59 2:09 5 3:44:29 8 5:19 10:30:19 0:52:05
10 1392 Ib Jensen DEN OGF 1:11:48 27 18:53 11:42 67 5:31:04 14 32.62 5:22 48 3:33:15 3 5:03 10:33:09 0:54:55
11 752 Ruud Prins NED 1:12:51 32 19:10 6:55 22 5:13:25 8 34.46 4:50 40 3:59:53 17 5:41 10:37:52 0:59:38
12 655 Willy Buhl Jakobsen DEN Aalborg Triathlon Klub 1:03:26 6 16:41 5:33 13 5:26:49 12 33.05 3:31 26 4:12:01 25 5:58 10:51:18 1:13:04
13 1445 Klavs Eggert Hansen DEN MMA 1:20:25 47 21:09 7:55 37 5:32:22 18 32.50 2:57 17 3:54:53 12 5:33 10:58:30 1:20:16
14 1764 Lars J. Petersen DEN Skive AM Triathlon 1:24:56 53 22:20 11:52 69 5:35:03 19 32.23 6:06 58 3:41:55 7 5:15 10:59:50 1:21:36
15 532 Lars Bollerup DEN 1900 Motion 1:22:27 51 21:41 6:24 17 5:40:28 28 31.72 2:16 7 3:56:08 13 5:35 11:07:41 1:29:27
16 1681 Jørgen Langgaard DEN Islev Triathlon 1:16:43 41 20:11 6:52 21 5:44:28 34 31.35 2:18 8 3:59:34 16 5:40 11:09:53 1:31:39
17 1198 Ray Powell GBR Amphibians 2 Tri 1:02:29 5 16:26 7:20 29 5:45:47 36 31.23 5:10 44 4:10:15 24 5:55 11:10:59 1:32:45
18 1172 Morten Pedersen DEN Tri4 1:12:16 30 19:00 9:05 50 5:39:33 27 31.81 5:25 49 4:04:46 20 5:47 11:11:03 1:32:49
19 1124 Kaare Sørensen DEN Holstebro Triathlon Klub 1:12:10 29 18:59 7:03 23 5:52:28 43 30.64 2:34 11 3:56:53 14 5:36 11:11:06 1:32:52
20 1359 Duncan Vavangas GBR City of Lancaster Triathlon Club COLTS 1:16:03 38 20:00 5:17 10 5:26:55 13 33.04 3:19 21 4:20:35 31 6:10 11:12:07 1:33:53
21 1358 Dominique Wauthy BEL Gembloux triathlon club 1:07:25 15 17:44 5:29 12 5:31:12 15 32.61 3:12 20 4:26:24 37 6:18 11:13:40 1:35:26
22 1444 Klavs Snitkjær DEN TRI4 Triathlon Copenhagen 1:09:41 20 18:20 9:12 52 5:42:30 32 31.53 8:52 73 4:07:52 23 5:52 11:18:04 1:39:50
23 1190 Peter Henriksen DEN KVIK Tri Team 1:07:40 17 17:48 7:52 35 5:53:41 44 30.54 5:58 56 4:04:33 19 5:47 11:19:42 1:41:28
24 1521 Palle Sunddal DEN brøndby tri 1:28:07 59 23:11 11:31 65 5:37:20 25 32.02 5:20 47 4:00:34 18 5:42 11:22:50 1:44:36
25 1623 Bjørn Jensen DEN Brøndby Triathlon Club 1:04:24 8 16:56 8:10 38 5:49:28 39 30.90 5:45 53 4:16:49 28 6:05 11:24:35 1:46:21
26 1065 Greger Wahlstedt SWE Stockholm City Triathlon 1:10:18 23 18:29 6:51 20 5:41:33 30 31.62 4:27 35 4:21:46 32 6:12 11:24:54 1:46:40
27 1070 Heini Vogn DEN Odense Triathlon Klub 1:18:21 42 20:37 4:09 5 5:32:01 17 32.53 4:06 32 4:27:30 38 6:20 11:26:06 1:47:52
28 1230 Thomas Ritter GER TRI Team TUS Engter 1:18:26 43 20:38 8:14 41 5:24:38 11 33.27 2:19 9 4:34:00 43 6:29 11:27:35 1:49:21
29 1101 Jesper Rasmussen DEN 1:07:32 16 17:46 9:15 53 6:01:00 48 29.92 4:54 41 4:07:12 22 5:51 11:29:51 1:51:37
30 745 Ole Wessung DEN 1:34:59 68 24:59 7:23 30 5:36:45 22 32.07 4:26 34 4:06:53 21 5:51 11:30:23 1:52:09
31 1169 Montulet Stephan BEL 57394m60 1:10:26 24 18:32 5:54 16 5:38:19 26 31.92 3:43 28 4:34:47 44 6:30 11:33:08 1:54:54
32 1442 Klaus Grand DEN ALOT 1:16:26 40 20:06 7:18 28 5:54:43 45 30.45 3:00 18 4:12:47 27 5:59 11:34:13 1:55:59
33 781 Michael Doyle AUS ETPA 1:08:01 18 17:53 5:52 15 5:36:45 23 32.07 3:30 25 4:41:41 50 6:40 11:35:46 1:57:32
34 1631 Børge Toft DEN Tri4 1:01:41 4 16:13 29:40 79 5:46:52 37 31.14 2:46 13 4:21:51 33 6:12 11:42:48 2:04:34
35 1425 Jørgen Knudsen DEN TRI4 1:12:59 33 19:12 10:06 58 5:58:29 47 30.13 4:44 38 4:19:46 30 6:09 11:46:03 2:07:49
36 1541 Poul Erik Tofte DEN TRI4 1:25:15 54 22:25 8:26 46 6:12:03 56 29.03 6:41 62 3:54:18 11 5:33 11:46:40 2:08:26
37 1807 Oddgeir Gylfason ISL Iceland triathlon club 1:07:00 14 17:37 9:31 54 6:15:53 58 28.73 1:57 3 4:16:54 29 6:05 11:51:15 2:13:01
38 754 Steen Nielsen DEN 1:26:15 58 22:41 8:34 47 5:41:51 31 31.59 4:27 36 4:32:00 42 6:26 11:53:06 2:14:52
39 1390 Henrik Michael Dalgaard DEN 1:09:51 22 18:22 12:33 72 6:06:04 51 29.50 5:51 55 4:30:37 40 6:24 12:04:55 2:26:41
40 1050 Flandin Hugues FRA TRIATHLETE CLUB NARBONNAIS 1:11:57 28 18:56 7:12 26 5:45:17 35 31.28 6:22 61 4:57:34 59 7:03 12:08:20 2:30:06
41 776 Tom Knøfler DEN Brøndby Triathlon Club 1:06:38 11 17:31 7:29 31 5:36:44 21 32.07 8:09 71 5:10:10 66 7:20 12:09:08 2:30:54
42 1364 Evald Rasmussen FOY Føroya Triathlon Felag 1:16:14 39 20:03 7:46 33 6:08:03 53 29.34 5:46 54 4:31:35 41 6:26 12:09:22 2:31:08
43 820 Jens Schaumann DEN Fitnessdk 1:24:55 52 22:20 8:16 43 5:50:39 40 30.80 6:00 57 4:40:01 48 6:38 12:09:50 2:31:36
44 1827 Ralph Jensen DEN Brøndby Triathlon Club 1:59:27 79 31:25 7:52 34 5:36:06 20 32.13 5:32 51 4:23:55 35 6:15 12:12:49 2:34:35
45 1121 Kim Bonde Andersen DEN Blovstrød Tri athleten 1:36:37 70 25:25 7:30 32 5:40:53 29 31.68 5:02 43 4:46:17 55 6:47 12:16:18 2:38:04
46 770 Pétur Helgason ISL Arbæjarskokk 1:39:47 73 26:15 11:14 63 6:07:00 52 29.43 6:14 60 4:12:33 26 5:59 12:16:46 2:38:32
47 1439 Kim Steen DEN 1:29:20 63 23:30 8:23 45 5:50:46 41 30.79 6:54 64 4:41:44 51 6:40 12:17:06 2:38:52
48 771 Ove Hansen NOR Bergen Triathlon klubb 1:22:21 50 21:40 8:14 42 5:42:59 33 31.49 4:39 37 4:59:13 60 7:05 12:17:24 2:39:10
49 527 Krisbjörn R. Sigurjónsson ISL The Icelandic Triathlon Club 1:28:27 60 23:16 7:10 25 5:36:50 24 32.06 3:05 19 5:03:19 64 7:11 12:18:50 2:40:36
50 1771 Leif Wartacz DEN 0 13:18 80 6:10:58 55 29.11 3:28 23 4:46:08 54 6:46 12:19:07 2:40:53
51 738 Mick Harris GBR 1:18:47 45 20:43 6:24 18 6:23:35 63 28.16 3:50 30 4:36:19 46 6:32 12:28:52 2:50:38
52 1153 Michael Carden NZL Auckland City Triathlon 1:13:08 34 19:14 7:54 36 5:58:28 46 30.13 9:30 74 5:01:43 62 7:08 12:30:41 2:52:27
53 702 Ben Gayer FRA 1:10:58 26 18:40 12:46 74 6:19:31 61 28.46 6:47 63 4:41:28 49 6:40 12:31:28 2:53:14
54 1762 Lars Ostergaard DEN KTK86 1:25:16 55 22:26 11:39 66 5:50:52 42 30.78 8:01 70 5:00:59 61 7:07 12:36:46 2:58:32
55 1877 Trevor Gregory GBR team southampton 1:14:35 37 19:37 8:58 49 5:47:09 38 31.11 7:53 69 5:22:26 70 7:38 12:40:59 3:02:45
56 848 Ivan Hansen DEN Frederikssund Tri 1:26:03 57 22:38 10:49 60 6:33:30 72 27.45 10:48 76 4:24:55 36 6:16 12:46:04 3:07:50
57 1526 Per Kofoed DEN 1:47:00 77 28:09 9:45 56 6:08:49 54 29.28 5:30 50 4:37:44 47 6:34 12:48:46 3:10:32
58 1735 Karsten Lybke DEN Ordrup cykelklub 1:37:31 71 25:39 11:47 68 6:27:00 65 27.91 4:57 42 4:27:57 39 6:20 12:49:11 3:10:57
59 1679 Gustaf Risling SWE Stockholm City Triathlon 1:34:18 67 24:48 8:13 40 6:27:16 66 27.89 5:18 45 4:35:56 45 6:32 12:50:59 3:12:45
60 460 Erlendur Birgisson ISL Iceland Triathlon club 1:12:26 31 19:03 5:46 14 6:14:52 57 28.81 3:27 22 5:15:40 68 7:28 12:52:08 3:13:54
61 1730 Jörgen Persson SWE Formtoppen 1:40:52 74 26:32 12:34 73 6:04:28 49 29.63 7:16 66 4:50:15 57 6:52 12:55:24 3:17:10
62 1820 Peter Uwe FRA Gravelines Triathlon 1:20:13 46 21:06 12:55 75 6:31:32 71 27.58 8:32 72 4:43:14 52 6:42 12:56:24 3:18:10
63 797 Steen Gøran Hartvig DEN Fitness DK 1:28:49 62 23:22 16:58 78 6:16:16 59 28.70 15:54 78 4:45:05 53 6:45 13:03:00 3:24:46
64 1856 Søren Andersen DEN 1:46:21 75 27:59 8:22 44 6:16:57 60 28.65 3:29 24 4:49:50 56 6:52 13:04:57 3:26:43
65 1314 Bent Olsen DEN Århus 1900 Triathlon 1:20:42 48 21:13 12:08 70 6:04:52 50 29.60 7:25 67 5:23:24 72 7:39 13:08:28 3:30:14
66 1734 Kári Simonsen FOY Tórshavn Triathlon Club 1:21:09 49 21:21 11:09 62 6:31:05 70 27.62 4:47 39 5:03:12 63 7:11 13:11:20 3:33:06
67 1838 Scott Harwood DEN 1:05:49 10 17:19 15:20 77 6:29:27 68 27.73 12:10 77 5:10:15 67 7:21 13:12:58 3:34:44
24
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 50 54 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
68 1821 Peter Vicktor GER 1:25:19 56 22:27 9:50 57 6:26:41 64 27.93 2:40 12 5:10:00 65 7:20 13:14:29 3:36:15
69 1417 John Kennedy USA 1:39:46 72 26:15 9:34 55 6:27:25 67 27.88 7:02 65 4:52:15 58 6:55 13:15:59 3:37:45
70 233 Max Bagard FRA triathlete club narbonnais 1:09:46 21 18:21 8:13 39 6:21:06 62 28.34 7:46 68 5:41:33 76 8:05 13:28:21 3:50:07
71 801 Karsten Arendt Pedersen DEN Fitness.dk 1:33:34 66 24:37 12:26 71 6:30:27 69 27.66 10:25 75 5:19:55 69 7:34 13:46:44 4:08:30
72 1709 Jean Luc Boiteux FRA Trival de Gray 1:33:17 65 24:32 10:58 61 7:42:01 78 23.38 3:48 29 4:22:31 34 6:13 13:52:33 4:14:19
73 1851 Steve Tatem GBR Derby Triathlon Club 1:35:05 69 25:01 8:35 48 6:43:07 74 26.79 5:32 52 5:26:36 73 7:44 13:58:53 4:20:39
74 1798 Morten Grønbæk DEN Haretri 1:32:50 64 24:25 11:23 64 6:46:01 75 26.60 6:14 59 5:22:54 71 7:39 13:59:21 4:21:07
75 1716 Jesper Carls DEN Odense Triathlon Klub 1:47:41 78 28:20 10:34 59 6:46:52 76 26.55 4:13 33 5:28:05 74 7:46 14:17:22 4:39:08
76 1685 Harry Charalambos Nikolaou GRE 1:46:55 76 28:08 9:09 51 7:00:51 77 25.66 4:00 31 5:39:02 75 8:02 14:39:55 5:01:41
DNF 616 Stefan Kanne GER MRRC Muenchen 1:06:45 12 17:33 4:42 8 5:16:00 9 34.18 2:16 6 0
DNF 1750 Klaus Lüder GER 1:18:39 44 20:41 7:05 24 6:37:30 73 27.17 5:20 46 0
DNF 1303 Alex Moeller Hansen DEN Roedekro IF Triathlon 1:14:15 36 19:32 6:27 19 0 0 0
DNF 1802 Moshe Danieli ISR 1:28:36 61 23:18 14:08 76 0 0 0
DNF 1777
DNF 1731
DNF 1669
DNF 1312
DNF 1179
DNF 1059
DNF 1069
DNF 1457
DNF 1485
DNF 1350
DNF 1380
DNF 481

Individual: Men 55 59 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 582 Ole Hansen DEN Sigma Nordsjælland Triathlon 1:10:00 6 18:25 5:22 3 5:14:35 2 34.33 4:07 9 3:50:47 4 5:28 10:24:49
2 739 Miroslav Vrastil CZE 1:13:14 12 19:16 3:24 1 5:27:13 4 33.01 3:26 5 3:49:03 3 5:25 10:36:18 0:11:29
3 753 Sigmundur Stefansson ISL 1:00:22 1 15:53 5:49 4 5:51:25 9 30.73 2:42 1 3:37:20 1 5:09 10:37:37 0:12:48
4 1119 Kent Wieslander DEN Kvik Tri Team 1:13:06 11 19:14 7:10 8 5:13:34 1 34.44 2:54 2 4:08:38 8 5:53 10:45:20 0:20:31
5 1564 Sören Söndergaard SWE MULTISPORTBASE.SE 1:10:36 8 18:34 5:19 2 5:45:36 8 31.25 4:01 8 3:43:33 2 5:17 10:49:03 0:24:14
6 1042 Dieter Kiewitt GER werk3 Triathlon Hamburg 1:08:02 4 17:53 6:23 7 5:27:20 5 33.00 3:24 4 4:17:51 9 6:06 11:02:58 0:38:09
7 1316 Birger Sørensen DEN 1:11:27 9 18:47 8:20 11 5:21:41 3 33.57 3:12 3 4:23:33 10 6:14 11:08:10 0:43:21
8 1195 Poul Jensen DEN Viborg Triathlon Klub 1:23:05 15 21:51 8:45 13 5:42:38 7 31.52 4:28 10 3:58:41 5 5:39 11:17:35 0:52:46
9 1168 Mogens Theisen Pedersen DEN Roskilde Triathlon Klub 1:09:39 5 18:19 5:52 5 5:58:28 12 30.13 4:49 11 4:06:55 7 5:51 11:25:41 1:00:52
10 899 Carsten Christiansen DEN TRI4 1:07:26 3 17:44 7:21 9 5:33:47 6 32.36 3:57 7 4:41:11 14 6:39 11:33:41 1:08:52
11 1707 Jan A Bezuidenhout RSA None 1:25:20 18 22:27 10:33 15 6:05:55 16 29.52 7:34 16 4:26:44 11 6:19 12:16:04 1:51:15
12 1400 Jan Starup Jensen DEN 1:28:47 20 23:21 8:28 12 5:54:50 10 30.44 5:45 12 4:50:39 15 6:53 12:28:27 2:03:38
13 878 Jørn Jensen DEN OTK 1:24:55 17 22:20 11:06 16 6:41:19 22 26.91 11:38 22 4:06:22 6 5:50 12:35:18 2:10:29
14 1418 John Allan Holm DEN Skovshoved Triathlon Klub 1:10:22 7 18:30 5:57 6 6:27:25 20 27.88 3:45 6 4:58:35 17 7:04 12:46:03 2:21:14
15 1043 Eberhard Wagemann GER Berlin 1:21:09 14 21:21 15:05 23 6:06:38 17 29.46 5:46 13 4:58:42 18 7:04 12:47:17 2:22:28
16 1815 Per T. Jacobsen DEN NINJAS 1:05:34 2 17:15 8:00 10 5:56:16 11 30.31 7:47 18 5:32:14 21 7:52 12:49:50 2:25:01
17 1728 Jørgen Krause DEN Fredericia Triathlon Team 1:42:45 22 27:02 13:44 22 6:02:48 14 29.77 6:47 15 4:54:54 16 6:59 13:00:56 2:36:07
18 1692 Hervé Chabot FRA T.O.S Triathlon 1:11:29 10 18:48 11:50 18 6:01:45 13 29.86 12:37 23 5:27:32 20 7:45 13:05:11 2:40:22
19 844 Tonny Andersen DEN FitnessDK 1:46:21 23 27:59 12:44 20 6:30:23 21 27.67 9:55 20 4:27:24 12 6:20 13:06:45 2:41:56
20 1465 Leif Hartman DEN Haderslev Tri 2000 1:24:27 16 22:13 11:18 17 6:49:17 23 26.39 6:46 14 4:39:02 13 6:36 13:10:48 2:45:59
21 1618 Asbjørn Bakken NOR KCK 1:41:52 21 26:48 13:07 21 6:05:06 15 29.58 7:41 17 5:10:43 19 7:21 13:18:29 2:53:40
22 1426 Jørgen Knutson DEN TRI4 1:26:15 19 22:41 11:57 19 6:12:05 18 29.03 8:53 19 5:50:53 22 8:18 13:49:59 3:25:10
DNF 1630 Brunel Alain FRA AMIENS TRIATHLON 1:15:32 13 19:52 9:55 14 6:17:20 19 28.62 11:24 21 0
DNF 1632
DNF 1047
DNF 928
DNF 1732

Individual: Men 60 64 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 1619 Bernard Sergé FRA Lannion Triathlon 1:19:19 1 20:52 13:34 3 6:21:20 1 28.32 11:08 3 5:24:42 1 7:41 13:30:00
DNF 1880 Øyvind Rieck NOR OKBIL 1:50:13 3 29:00 12:21 2 6:29:51 2 27.70 7:12 2 0
DNF 1724 John Dideriksen DEN kvik.tri 1:39:22 2 26:08 11:35 1 6:53:59 3 26.09 4:39 1 0
DNF 796
25
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories

Individual: Men 65 69 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
DNF 1831 Reinhard Bachmann GER Norges Triathlonforbund 1:39:33 1 26:11 8:41 1 6:36:58 1 27.21 3:52 1 0
DNF 1584 Verner Rasmussen DEN 1:39:37 2 26:12 16:42 2 6:48:50 2 26.42 4:52 2 0
DNF 1621

Individual: Men 75 79 years

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 155 Garth Barfoot NZL North Harbour Tri Club 1:40:39 1 26:29 12:48 1 6:55:58 1 25.96 4:31 1 6:52:21 1 9:46 15:46:15
DNF 147

Individual: Elite Men

Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 7 Tim Berkel AUS Aeromax team 0:49:28 6 13:00 2:10 17 4:28:01 1 40.30 1:08 6 2:46:54 5 3:57 8:07:39
2 15 Keegan Williams NZL Smugglers Triathlon and Multisports Club 0:50:35 16 13:18 2:03 11 4:32:19 4 39.66 1:26 16 2:46:32 4 3:56 8:12:52 0:05:13
3 24 Jens Grønbek DEN 0:50:24 10 13:15 1:47 1 4:30:25 2 39.94 1:13 10 2:53:47 8 4:07 8:17:34 0:09:55
4 14 Petr Vabrousek CZE Author Tufo Zlin 0:52:31 22 13:49 2:09 16 4:38:10 7 38.83 1:10 9 2:46:13 3 3:56 8:20:12 0:12:33
5 38 Tommy Nielsen DEN SMT 0:49:27 5 13:00 2:02 10 4:30:57 3 39.86 1:18 13 2:56:37 9 4:11 8:20:19 0:12:40
6 4 Jimmy Johnsen DEN KTK86 0:50:36 17 13:18 1:57 7 4:49:35 14 37.30 1:02 3 2:43:49 1 3:52 8:26:58 0:19:19
7 23 Bo Ballegaard DEN Århus 1900 0:49:32 7 13:02 1:55 6 4:32:25 5 39.65 0:55 1 3:03:16 11 4:20 8:28:01 0:20:22
8 39 Michael Krüger DEN Ganløse Tri center 0:55:58 27 14:43 2:26 27 4:37:42 6 38.89 1:17 12 2:51:11 7 4:03 8:28:32 0:20:53
9 1 Aleksander S. Markovic DEN KTK86 Team Endurancesport 0:52:29 21 13:48 2:24 26 4:49:53 15 37.26 1:48 17 2:44:34 2 3:53 8:31:06 0:23:27
10 9 Luke Dragstra CAN magic sportfood team tsv crailsheim 0:50:58 20 13:24 1:48 2 4:40:10 10 38.55 1:03 4 3:00:47 10 4:17 8:34:44 0:27:05
11 36 Nicholas Peter Ward Muñoz GBR C.T Titanes 0:54:03 23 14:13 2:11 18 4:50:43 16 37.15 1:23 14 2:50:00 6 4:01 8:38:19 0:30:40
12 28 Egoitz Zalakain ESP Krafft Atletico SS EUSKADI 0:54:45 26 14:24 2:15 22 4:47:43 13 37.54 1:10 7 3:07:02 12 4:25 8:52:53 0:45:14
13 35 Adam Molnar HUN Special3 SE 0:45:54 1 12:04 2:12 19 5:02:02 21 35.76 2:24 22 3:33:16 13 5:03 9:25:46 1:18:07
14 27 Altti Eskola FIN Helsinki Triathlon 0:56:01 28 14:44 3:05 29 4:58:42 18 36.16 1:24 15 3:41:57 14 5:15 9:41:08 1:33:29
15 6 Ain Alar Juhanson EST TriSmile Cub 1:00:35 29 15:56 2:17 24 4:59:39 19 36.04 1:49 18 4:09:59 15 5:55 10:14:17 2:06:38
16 20 Andrej Orlicky SVK Triatlon Team Trnava 0:49:26 4 13:00 2:13 21 5:00:33 20 35.93 2:19 21 4:20:56 17 6:10 10:15:25 2:07:46
17 10 Peter Christian Noer DEN 1:08:04 30 17:54 5:11 30 6:00:26 23 29.97 2:18 20 4:15:59 16 6:03 11:31:56 3:24:17
DNF 13 Dejan Patrcevic CRO triathlon team croatia 0:50:32 15 13:17 2:29 28 4:39:03 8 38.70 1:14 11 0
DNF 37 Rasmus Ahlfors DEN TRI 4 Endurance Sport 0:50:27 11 13:16 1:58 8 4:39:16 9 38.67 2:06 19 0
DNF 5 Chris Mcdonald AUS 0:50:31 14 13:17 1:52 3 4:40:26 11 38.51 1:05 5 0
DNF 33 Elmar Heger GER 0:50:46 19 13:21 2:16 23 4:47:28 12 37.57 1:02 2 0
DNF 17 Paul Westwood NZL 0:54:45 25 14:24 2:04 13 4:54:37 17 36.66 1:10 8 0
DNF 3 Martin Jensen DEN Aalborg Tri 0:46:23 2 12:12 1:55 5 5:53:54 22 30.52 0 0
DNF 25 Andreas Borch DEN 0:47:48 3 12:34 2:02 9 0 0 0
DNF 12 Tim Reed AUS BRAT club 0:49:33 8 13:02 2:03 12 0 0 0
DNF 34 Adam Holborow AUS 0:49:35 9 13:02 2:08 14 0 0 0
DNF 11 Mika Luoto FIN Turun urheiluliitto 0:50:31 13 13:17 1:53 4 0 0 0
DNF 18 Justin Granger AUS 0:50:30 12 13:17 2:09 15 0 0 0
DNF 8 Christophe Bastie FRA 0:50:38 18 13:19 2:12 20 0 0 0
DNF 16 Darren Treadaway GBR Triathlon England 0:54:40 24 14:22 2:24 25 0 0 0
DNF 19
DNF 26
DNF 21
DNF 22
DNF 29
DNF 30
DNF 32
Relay: Relay
Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
1 2022 Trine gudnitz & Kenneth Carlsen & Kenneth RasmussenDEN BioMekanikeren Tri Racing 0:47:24 2 12:28 1:42 4 4:36:54 2 39.00 0:34 1 2:35:10 1 3:40 8:01:43
2 2002
0:44:46 1 11:46 1:33 1 4:31:25 1 39.79 0:47 17 3:08:23 13 4:27 8:26:52 0:25:09
3 2032 Peter hytten & Lars Vølund & Anders Scheel DEN Rebernik & Scheel 0:49:04 3 12:54 1:48 7 5:08:50 10 34.97 0:36 3 2:56:23 5 4:10 8:56:40 0:54:57
4 2009 Mads jørgensen & Mike Lander & Kian Ejlertsen DEN Rip, Rap, Rup 0:53:19 6 14:01 2:10 23 5:23:22 19 33.40 0:38 6 2:44:41 2 3:54 9:04:08 1:02:25
5 2059
DEN Per Lars Christian 0:55:00 9 14:28 1:40 3 5:10:59 13 34.73 0:40 8 2:56:16 4 4:10 9:04:33 1:02:50
6 2017
DEN Team Lundbeck 0:54:58 8 14:27 1:57 11 5:12:50 16 34.52 0:35 2 3:00:55 6 4:17 9:11:13 1:09:30
7 2021
DEN Zorba Tri 0:58:29 12 15:23 2:13 28 5:05:15 7 35.38 0:44 14 3:07:49 11 4:27 9:14:28 1:12:45
8 2050
DEN H¾rens Officersskole 1:03:25 17 16:41 1:44 5 5:11:13 14 34.70 0:42 10 3:02:37 7 4:19 9:19:40 1:17:57
9 2048 Laura mason & Alexandra Tyrer & Anna Troup GBR Athlete Service 1:05:32 20 17:14 2:48 43 5:09:17 11 34.92 1:00 35 3:05:25 8 4:23 9:24:00 1:22:17
10 2013
DEN Team OTK Kirkeby L¿beklub 0:55:54 11 14:42 1:46 6 5:03:27 6 35.59 0:36 4 3:23:58 19 4:49 9:25:39 1:23:56
11 2008 Jesper hansen & Allan Torne & Mogens Jessen DEN TEAM TRI226.ORG 0:53:04 5 13:57 2:01 15 5:09:17 12 34.92 0:44 16 3:22:29 17 4:47 9:27:33 1:25:50
12 2011
DEN Team for life 0:54:50 7 14:25 2:39 38 4:40:14 3 38.54 0:53 24 4:00:28 39 5:41 9:39:02 1:37:19
26
Challenge Copehagen 2010
Results: Categories
Relay: Relay
Rank RaceNo Name Nation+Club Swim # min/km T1 # Bike # km/h T2 # Run # min/km Time Diff
13 2034 Henrik jönsson & Anna Araskog & Anders NauclerSWE Pistolerna IK 0:52:17 4 13:45 1:54 9 5:52:15 36 30.66 1:38 52 2:55:28 3 4:09 9:43:31 1:41:48
14 2000
GER TEAMChallenge SFV Aurau 1:25:38 47 22:31 1:56 10 5:07:49 9 35.09 0:48 18 3:07:36 10 4:26 9:43:45 1:42:02
15 2041 Magnus andersen & Thomas Schluter & Henrik AndersenDEN FamilieFabrikken 0:55:54 10 14:42 2:08 21 4:54:09 4 36.72 0:42 12 3:53:26 31 5:31 9:46:19 1:44:36
16 2001 Dietmar schoof & André Beltz & Hannes Boyke GER Boof 1:24:00 44 22:06 2:09 22 5:11:27 15 34.68 0:41 9 3:14:09 15 4:36 9:52:23 1:50:40
17 2055 Simon espelund hansen & Jan Krag & Martin RørdamDEN Schantz vi slår Henrik 1:17:35 38 20:24 2:41 39 5:27:54 22 32.94 0:58 32 3:08:00 12 4:27 9:57:07 1:55:24
18 2042
DEN The Fantastic Tri''s from Fyn 1:22:37 43 21:44 2:20 31 5:28:10 23 32.91 0:55 26 3:06:12 9 4:24 10:00:12 1:58:29
19 2038 Julie gallagher & Anthony Barlow & Mariann PowellGBR horsham jam 1:06:59 23 17:37 2:07 20 4:56:45 5 36.40 0:52 23 4:06:09 42 5:49 10:12:50 2:11:07
20 2052
GER Team Challenge Roth 1:07:51 25 17:51 2:00 14 5:30:48 25 32.65 0:57 29 3:34:13 23 5:04 10:15:47 2:14:04
21 2045 Ronald weber & Stephan Hohenschild & Britta HohenschildGER Merciless Untouchables 1:02:25 16 16:25 2:32 34 5:15:28 18 34.24 1:01 37 3:54:56 36 5:34 10:16:20 2:14:37
22 2037
NOR Team Kaiser Sport 1:14:36 33 19:37 1:49 8 5:05:44 8 35.33 1:16 46 3:53:59 33 5:32 10:17:20 2:15:37
23 2044 Wiebke wenzel & Martin Schulze & Arne I. JohannsenGER Flens Trio 1:20:04 40 21:04 2:33 35 5:39:09 31 31.85 1:02 38 3:19:09 16 4:43 10:21:54 2:20:11
24 2046 Caroline halpap & Heike Sneider & Timo DiffenbacherGER Challenge Kraichgau 1:09:53 30 18:23 0 0 21:28 55 4:06:39 43 5:50 10:23:23 2:21:40
25 2051 Nina brandt & Nina Brandt & Jesper Grube MikkelsenDEN 10max 1:08:52 26 18:07 4:46 53 5:26:51 21 33.04 6:46 54 3:37:45 25 5:09 10:24:58 2:23:15
26 2014
DEN Team Stina 1:16:10 36 20:02 2:34 37 5:34:25 27 32.30 1:24 49 3:31:40 22 5:00 10:26:11 2:24:28
27 2026
DEN Marathon Sport Power Girls 1:01:54 15 16:17 2:00 13 6:03:41 43 29.70 0:36 5 3:22:47 18 4:48 10:30:57 2:29:14
28 2018 Rüdiger heinrich & Frank Hagedorn & Lars SchmidtGER Die Fantastischen Drei 1:05:11 19 17:09 3:00 47 5:36:49 28 32.07 0:55 25 3:45:16 29 5:20 10:31:08 2:29:25
29 2047 Rasmus bramm & Lars Bramm & Anders BrammZIM Team Bramm 1:09:43 29 18:20 2:14 29 5:15:05 17 34.28 0:59 33 4:03:13 41 5:45 10:31:12 2:29:29
30 2010 Steffen lochmann & Nichlas Hovmand & Jesper JørgensenDEN The TRI4 Train 1:01:06 13 16:04 2:45 42 5:29:56 24 32.73 0:44 13 3:58:45 38 5:39 10:33:14 2:31:31
31 2025
DEN Maries Disciple 1:10:56 31 18:39 2:21 32 5:32:12 26 32.51 0:49 19 3:55:01 37 5:34 10:41:17 2:39:34
32 2012
DEN Team Manze 1:31:00 54 23:56 1:58 12 5:24:35 20 33.27 0:39 7 3:43:12 28 5:17 10:41:23 2:39:40
33 2043 Stephan meyer & Thorsten Bertram & Kerstin KönemannGER Hamburger Jungs und Deern 1:05:32 21 17:14 2:07 18 5:54:57 40 30.43 1:11 43 3:39:16 26 5:11 10:43:01 2:41:18
34 2049 Cornelia rauchholz & Thorsten Schmidt & Kai SiegelGER Factory Triathlon 1:12:15 32 19:00 2:56 45 0 23:41 56 4:25:21 50 6:17 10:44:18 2:42:35
35 2056 Lise andresen & Lise Andresen & Rasmus EmborgDEN Team Lise & Rasmus 1:16:06 35 20:01 9:35 55 6:05:42 44 29.53 1:18 48 3:12:23 14 4:33 10:45:02 2:43:19
36 2024 Thomas teglgaard & Sandra Gairy & Rikke KavsmanDEN Incent über girls 1:28:19 50 23:14 2:58 46 5:52:29 37 30.64 1:02 39 3:26:59 20 4:54 10:51:46 2:50:03
37 2036
DEN Team Danske Bank 0 0 0 45:53 57 4:16:31 45 6:04 10:57:40 2:55:57
38 2031 Kay heinrich & Andreas Siemen & Detlef GakenholzGER one4all all4TRI 1:22:27 42 21:41 2:10 24 5:38:23 30 31.92 0:49 20 3:54:07 34 5:32 10:57:55 2:56:12
39 2005 Tina hartley & Bjørn Clausen & Adler Ferry DEN TIMISU 1:29:55 53 23:39 2:01 16 5:56:20 41 30.31 1:12 45 3:30:25 21 4:59 10:59:50 2:58:07
40 2030
DEN Gentofte Hospital 1:07:00 24 17:37 5:11 54 6:06:05 46 29.50 1:01 36 3:40:54 27 5:14 11:00:09 2:58:26
41 2028 Christina sehested & Michael Bryrup & Dorte CarlssonDEN Team SEBRYCA 1:40:43 56 26:30 2:07 19 5:54:00 38 30.51 0:44 15 3:34:16 24 5:04 11:11:49 3:10:06
42 2040 Anette østerkjerhuus & Allan Nielsen & Preben PedersenDEN HGATM 1:28:05 49 23:10 2:51 44 5:44:54 32 31.31 0:57 28 4:01:12 40 5:42 11:17:57 3:16:14
43 2054 Michael brock & Martin Merstrand & Lars SchrøderDEN AXAPOWER 1:24:06 45 22:07 2:11 25 5:37:55 29 31.96 0:50 21 4:15:26 44 6:03 11:20:26 3:18:43
44 2015 Jens ø. petersen & Søren Kold Hansen & Niels HallenbergDEN The Xpress Team 1:31:40 55 24:07 3:31 51 6:00:57 42 29.92 1:42 53 3:46:11 30 5:21 11:23:59 3:22:16
45 2007 Torben nissen & Brian Lyvill & Ulrik Larsen DEN TorbenBrianUlrik 1:15:14 34 19:47 3:50 52 6:16:07 50 28.71 1:09 42 3:53:40 32 5:32 11:29:58 3:28:15
46 2039
DEN Krambeck tøserne 1:22:23 41 21:40 3:12 50 5:46:12 34 31.20 0:52 22 4:24:14 49 6:15 11:36:51 3:35:08
47 2027 Rasmus fogt & Thomas Fogt & Jan Fogt DEN Team Fogt 1:28:39 51 23:19 2:43 41 5:45:49 33 31.23 1:11 44 4:21:44 46 6:12 11:40:03 3:38:20
48 2020 Simon borch hansen & Jacob Madsen & Casper Tjørnevig DEN Team Olympic 2012 1:08:58 28 18:08 2:11 26 6:07:10 47 29.41 1:05 41 4:23:48 48 6:15 11:43:11 3:41:28
49 2033 Frank rusche & Rolf Eichhorst & Andreas QuistorfGER TEAM FAR 1:01:37 14 16:12 1:39 2 6:12:25 48 29.00 1:17 47 4:34:17 52 6:29 11:51:13 3:49:30
50 2023 Thomas østertoft & Frank Jørgensen & Henrik WæltDEN svendborg tri drenge 1:04:03 18 16:51 2:01 17 6:05:58 45 29.51 0:42 11 4:45:24 53 6:45 11:58:07 3:56:24
51 2029 Lisa marie folman & Stuart Howard & Kenneth MillerGBR 3 1:06:29 22 17:29 2:43 40 6:58:29 52 25.81 0:58 30 3:54:41 35 5:33 12:03:18 4:01:35
52 2006 Betiina hertel & Tom Møller & Lars Damgaard DEN 1 2 TRI4 1:08:52 27 18:07 2:30 33 5:50:20 35 30.83 0:59 34 5:03:00 56 7:10 12:05:40 4:03:57
53 2016 Kaspar nygaard & Kuno Nygaard & Kelvin NygaardDEN KN team voll gas 1:27:45 48 23:05 3:00 48 6:25:45 51 28.00 0:58 31 4:27:57 51 6:20 12:25:24 4:23:41
54 2053
DEN Family Power 1:16:23 37 20:05 2:19 30 6:12:52 49 28.97 0:56 27 5:02:43 55 7:10 12:35:11 4:33:28
55 2004 Olaf poschmann & Norbert Adam & Ralph WestermannGER TRI4FUN 1:19:06 39 20:48 3:01 49 7:07:19 53 25.27 1:28 51 4:22:53 47 6:13 12:53:45 4:52:02
56 2003 Iain graham & Heidi Ford & Natalie Grimer GBR RAF Police Help For Heroes 1:25:21 46 22:27 2:12 27 7:23:09 54 24.37 1:03 40 4:47:17 54 6:48 13:39:00 5:37:17
DNF 2020 Anne bennike & Michael Rehn & Kim Gaard DEN Schantz vi slår også Henrik 1:29:04 52 23:26 2:34 36 5:54:38 39 30.45 1:26 50 0
DNF 2057
DEN De
DNF 2058
DEN De
DNF 2035
27
« april 2018 »
søn man tir ons tor fre lør
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Log ind


Glemt adgangskode?
 

Powered by Plone, the Open Source Content Management System