Mine værktøjer
Du er her: Forside Nyheder Ballerupløbet
Handlinger tilknyttet webside

Ballerupløbet

Så er løbet afviklet.

Se mere i Ballerup Kommunes nyhedsarkiv

Ballerupløb 20/9 - 2009
Gruppe Placering Løber Klub/Firma Tid
5 km Damer



1 Lene Kristiansen
00:19:27

2 Mathilde moe Nissen
00:21:19

3 Kristine Rasmussen
00:21:44

4 Cecilie Christensen BAK 00:22:50

5 Randi Thomsen
00:25:09

6 Jeanette Vitting
00:25:20

7 Rikke Stokholm qvist rasmussen
00:25:22

8 Stine Røtzler Møller
00:25:38

9 Pernille Idoff Delewran
00:26:35

10 Connie johnsen Ballerup kommune 00:26:35

11 Mette Knudsen
00:27:08

12 Rikke Clausen
00:27:29

13 Christell Erichsen
00:27:30

14 Charlotte Nielsen
00:28:14

15 Nete Andersen Ballerup kommune 00:28:18

16 Annette Vivi Sørensen
00:28:25

17 Mette Hilling
00:28:28

18 Helle Gundersen
00:28:29

19 Christina Olsen
00:28:31

20 Marianne Lindberg
00:28:37

21 Lene Rasmussen
00:29:36

22 jannie Larsen Ballerup kommune 00:29:37

23 Ditte Thomsen
00:29:58

24 Majbritt Thomsen
00:30:03

25 Sofie Boserup ballerup Kommune 00:30:04

26 Jane Nielsen Ballerup kommune 00:30:05

27 Sofie Kayaya
00:30:44

28 Birtha Kayaya
00:30:47

29 Heidi Nielsen
00:31:18

30 sanne Jæger Ballerup kommune 00:31:58

31 Bente Hansen
00:32:54

32 Betina Jahn
00:33:25

33 Line Svarre
00:33:54

34 Ghita Mikkelsen Ballerup kommune 00:34:30

35 Nina Thune
00:34:36

36 Bettina Busk
00:34:37

37 Susanne Busk
00:34:53

38 Rie Rosenstand
00:35:29

39 Diana Jahn Ballerup kommune 00:36:05

40 Charlotte Petersen
00:36:16

41 Rebecca H. Nielsen BAK 00:36:21

42 Winnie jensen
00:37:55

43 Conny Knudsen
00:38:19

44 Rikke Simonsen
00:39:51

45 Dorthe Juelsbjerg
00:39:53

46 Bettina Jahnsen Ballerup kommune 00:41:46

47 Julie Moville SuperHørelse 00:42:48

48 Olivia Wittenkamp SuperHørelse 00:43:47

49 Tine Landin Ballerup kommune 00:44:36
10 km Damer




1 Susanne Hjort Christensen BAK 00:43:12

2 Linda Jørgensen
00:44:08

3 Susanne Vorup
00:46:30

4 Britt Francke
00:50:35

5 Jeanette Sjøberg
00:53:52

6 Mette Thomsen Ballerup kommune 00:56:58

7 Rikke Thomsen Ballerup kommune 00:56:59

8 Kit Koefoed SDCA 00:58:32

9 Marianne hansen
01:01:55
5 km Herrer




1 Pär-Johan Uf
00:16:26

2 Claus Møldrup
00:18:54

3 Ib Spanggard HVK 00:19:17

4 Allan Jeppeson
00:19:36

5 Michael Hjort
00:19:51

6 Martin Lindhardt HVK 00:20:03

7 Jens Hammer
00:20:04

8 Lars Jacobsen Schantz Data 00:20:09

9 Paw Idoff Delewran
00:20:47

10 Tue Balslev
00:20:53

11 Bo K. Bruun Schantz Data 00:21:14

12 Jesper Frederiksen
00:21:36

13 Morten Siemoneit
00:22:23

14 Jan K. Hansen
00:22:39

15 Nicklas Norreen Sørensen
00:22:55

16 Torsten Elmquist
00:23:15

17 Michael Egelund
00:23:17

18 Niels Nielsen Ballerup kommune 00:23:25

19 Oskar Emil Ankjærgaard
00:24:19

20 Jan Sohn HVK 00:25:05

21 Lasse S. Piasecki
00:25:33

22 Torben Qvist Nordic PM 00:26:08

23 Bjarne Knudsen
00:26:23

24 Gordon Lund
00:26:47

25 Carsten Schrøder
00:27:06

26 Bjarne Nielsen
00:27:06

27 Alexander Weiss
00:27:21

28 Mikkel Bruun Schantz Data 00:27:44

29 Brian Møller
00:28:04

30 Kaj Larsen
00:29:04

31 Vang Jørgensen Ballerup Kommune 00:29:31

32 henrik M. Nielsen Nordic PM 00:29:46

33 Emil Wolff Madsen
00:31:14

34 Jens Bredo
00:31:27

35 Hans Christian Fog
00:31:57

36 Kenneth Svarre
00:33:54

37 Thomas Rosenstand
00:35:30

38 Jimmy Nielsen SuperHørelse 00:42:48
10 km Herrer




1 Ken Overskov
00:35:53

2 Jacob Holm
00:37:35

3 Christoffer T. Madsen BAK 00:37:43

4 Jan Rasmussen
00:38:52

5 Hnerik Hansen
00:39:22

6 Claus Ankjærgaard
00:40:24

7 René Herand Ballerup kommune 00:41:36

8 Erik Lauridsen
00:42:18

9 Claus Lundstrøm Haretri 00:42:20

10 Claus Geislev
00:42:26

11 Claus Vorup
00:43:48

12 Nicklas Lundstrøm Haretri 00:43:50

13 Jacob lind Tolborg
00:43:58

14 Bogi Joensen HVK 00:44:21

15 Henrik Thorenfeldt
00:44:23

16 Daniel Greve
00:44:56

17 Mathias Nielsen
00:45:04

18 Thomas Krøger Ballerup kommune 00:46:01

19 Philip Holler Langhorn
00:46:05

20 Hans Borregaard Ballerup kommune 00:46:18

21 Jan Kondrup Madsen
00:46:28

22 Kim Gaard Schantz Data 00:47:42

23 Henrik Thune
00:49:06

24 Peter Buhr
00:49:15

25 Per Nissen
00:49:33

26 Hans Kofoed
00:50:12

27 Hans Pedersen
00:50:40

28 Mark Eibye
00:50:44

29 Benny Jensen
00:50:56

30 Thomas bo Rhymer
00:51:37

31 Bent Rasmussen Trim Ballerup 00:53:34

32 John Thomsen ATEA 00:53:49

33 Christian Møller Lausten Nordiv PM 00:53:50

34 Jacob Holm
00:54:05

35 Martin Petersen
00:56:41

36 Jannick Schademan HVK 00:58:35
1 km Børn til 8 år




1 Helena Ring Bak 00:04:37

2 Mikkel Von Eyben Schantz Data 00:04:44

3 Thor Jørgensen
00:05:00

4 Magnus Juelsbjerg
00:05:04

5 Sophus Bursøe
00:05:05

6 Nicolai Wiuff
00:05:08

7 Romeo Hansen
00:05:14

8 Lasse Frederiksen
00:05:18

9 Simon Weiss
00:05:23

10 Filine Sofie Riise Pedersen
00:05:24

11 Rasmus Holm
00:05:35

12 Nikolai Steenberg
00:05:39

13 Laurits Bøtkjær
00:05:41

14 Emil Poulsen Schantz Data 00:05:42

15 Magnus Bruun Schantz Data 00:05:47

16 Astrid Trolle
00:05:54

17 Maria Greve-Solvang
00:05:58

18 Mikkel Luk Carlsen
00:06:00

19 Laura Witt
00:06:07

20 Kasper Simonsen
00:06:08

21 Josefine Lundstrøm
00:06:11

22 Lucas Hammer
00:06:12

23 Line Rasmussen
00:06:13

24 Adam K. Hansen
00:06:21

25 Emil Bruun Schantz Data 00:06:27

26 Amalie Pfeifer nissen
00:06:28

27 Signe Overskov
00:06:34

28 Adam Bøtkjær
00:06:35

29 Peter Olsen BAK 00:06:41

30 Laura Kundal Hansen
00:06:53

31 Marius Witt
00:06:57

32 Viktor Simonsen
00:06:58

33 Lasse Bjørn
00:07:00

34 Marcus Larsen
00:07:00

35 Mathilde Rasmussen
00:07:01

36 Daniel Fenger-Grøn
00:07:09

37 Simon Jahn
00:07:22

38 Daniel Hurwitz Rasmussen
00:07:28

39 Amalie Møller
00:07:35

40 Rosa Bruun Schantz Data 00:07:36

41 Andreas Hammer
00:07:38

42 Max Falck-Hansen
00:07:50

43 Caroline Jakobsen
00:07:59

44 Lea Wilms
00:08:03

45 Robert Simonsen
00:08:06

46 Sille Lindberg
00:08:17

47 Anna Lemvig
00:08:35

48 Alfred Lif
00:08:46

49 Jonas Kristensen
00:08:48

50 jeppe Herløv
00:08:53

51 Ella Nielsen
00:09:00

52 Josefine Jakobson
00:09:39

53 Anna Herløv Hansen
00:10:13

54 Anton Lif
00:12:26

55 Oliver Hurwitz Rasmussen
00:13:25
1,5 KM 9-13 år




1 Frederik Hoff
00:05:28

2 Jesper Vorup
00:05:50

3 Rasmus Greve-Solvang
00:05:59

4 Rasmus Herløv
00:06:05

5 Lauritz Wolff Madsen
00:06:18

6 Andrea Trolle
00:06:28

7 Jesper Kristensen BFC Lundegården 00:06:29

8 Sine Kondrup Madsen
00:06:30

9 Patrick Jahn
00:06:31

10 Jakob Gundersen
00:06:33

11 Pernille Jessen
00:06:46

12 Laura Holm
00:06:56

13 Noah Helgesen BAK 00:07:05

14 Maria Silke Riise Pedersen
00:07:08

15 Simon Thomsen BAK 00:07:11

16 Daniel Westermann Strandby
00:07:23

17 Emma Fruelund
00:07:27

18 Andrea Von Eyben Schantz Data 00:07:30

19 Cecilie Aasholm
00:07:36

20 Viktoria Thune
00:07:36

21 Katrine Robertsen
00:07:38

22 Frederikke Kristensen
00:07:39

23 Nina Kryger
00:07:49

24 Michelle Grassi
00:07:53

25 Amalie Egtved
00:07:54

26 Emilie Overskov
00:07:58

27 Mille Mikkelsen
00:08:03

28 Sofie Madsen
00:08:04

29 Cecilie Wiuff
00:08:08

30 Isabella Andersen
00:08:17

31 Louise Holm
00:08:20

32 Cathrine Otterstrøm Hasager
00:08:31

33 Nathalie Sibbesen
00:08:34

34 Sille Bursøe
00:08:41

35 Asta K. Hansen
00:08:47

36 Laura Bruun Schantz Data 00:09:09

37 Amalie Herløv
00:09:13

38 Kristoffer rils Nielsen
00:09:14

39 Rebecka Grentoft
00:09:56

40 Tine Kryger
00:10:39
« januar 2018 »
søn man tir ons tor fre lør
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Log ind


Glemt adgangskode?
 

Powered by Plone, the Open Source Content Management System