Mine værktøjer
Du er her: Forside Members bauer Resultater fra E-løbet
Handlinger tilknyttet webside

Resultater fra E-løbet

Mange fra ballerup har igen været med til Eremitage løbet


gå til www.elob.dk

Resultater: Eremitageløbet 2008
Mere end 200 deltager(e) fundet - Indskrænk dine søgekriterier, såfremt du ikke finder dit efterspurgte resultat!
Start Nr. Navn Klub/Hold/Sponsor/By Nation Tid min/km km/t
237 Henrik Karlsen Hareskovens Triathlon Klub DEN 0:52:53 3:59 15.09
941 Dan Andersen LEO Pharma DEN 0:53:33 4:02 14.90
279 Jan Wischmann Herlev Løbe- og atletikklub DEN 0:53:36 4:02 14.89
347 Claus-henrik Lundstrøm Haretri DEN 0:55:52 4:13 14.29
860 Jan Pedersen herlevløberne DEN 0:56:34 4:16 14.11
388 Jacob Stenmann Valsborg Novo Nordisk DEN 0:56:35 4:16 14.10
16776 Ove Hansen Miracle DEN 0:57:16 4:19 13.94
1489 Morten F. Jensen BALLERUP DEN 0:57:17 4:19 13.93
16193 Michael Hjort BALLERUP DEN 0:57:21 4:19 13.92
1082 Thilo Thiede BALLERUP DEN 0:57:34 4:20 13.86
1374 Anders Vejgaard BALLERUP OK DEN 0:57:56 4:22 13.78
1120 Arne Schøller Larsen Herlev Løberne DEN 0:58:39 4:25 13.61
979 Thomas Tøfting BALLERUP DEN 0:58:59 4:27 13.53
1244 Lars Krog Christensen RAMBØLL A/S DEN 0:59:01 4:27 13.53
972 Morten Ploug BALLERUP DEN 0:59:16 4:28 13.47
1190 Søren Tasholm BALLERUP DEN 0:59:28 4:29 13.42
636 Birger Lund BALLERUP DEN 0:59:40 4:30 13.38
15608 Kim Wadt Hansen BALLERUP DEN 0:59:40 4:30 13.37
335 Erik Marcussen Novogruppens løbeklub DEN 0:59:55 4:31 13.32
2235 Jørgen Matz Ballerup AK DEN 1:00:09 4:32 13.27
1383 Andreas Gertsen Trim Ballerup DEN 1:00:15 4:32 13.25
1313 Andreas Bjerregaard Mig selv. DEN 1:00:23 4:33 13.22
17084 Palle Vuholm BALLERUP DEN 1:00:44 4:34 13.14
1637 Jes Knudsen Novo gruppen DEN 1:00:45 4:35 13.14
896 Erik Kornerup Larsen BALLERUP DEN 1:00:56 4:35 13.10
5911 Frederik Strand BALLERUP DEN 1:01:21 4:37 13.01
1129 Robert Holm BALLERUP DEN 1:01:21 4:37 13.01
17375 Kristine Rasmussen BALLERUP DEN 1:01:24 4:37 13.00
1931 Niels Mellergaard BALLERUP DEN 1:01:26 4:38 12.99
15631 Thomas Krøger BALLERUP DEN 1:01:29 4:38 12.98
2184 Søren Winge PBS Idræt DEN 1:01:39 4:39 12.95
2641 Jan Magnusson Ballerup Atletik Klub DEN 1:02:08 4:41 12.85
1166 Bent Faklev Trim Ballerup DEN 1:02:19 4:42 12.81
3146 Kim Ladegaard RUN FORREST, RUN DEN 1:02:28 4:42 12.78
2305 Ole Finn Jakobsen ballerup ak DEN 1:02:39 4:43 12.74
2183 Kim Holmstrøm BALLERUP DEN 1:02:41 4:43 12.73
17237 Svend Poulsen BALLERUP DEN 1:03:01 4:45 12.66
E2483 Søren Kvist BALLERUP DEN 1:03:01 4:45 12.66
4309 Henrik Visborg Thune BALLERUP DEN 1:03:30 4:47 12.57
2747 Jesper Petersen BALLERUP DEN 1:03:40 4:48 12.54
1825 John Andreasen BALLERUP DEN 1:03:47 4:48 12.51
3057 Carsten Fischer BALLERUP DEN 1:03:53 4:49 12.49
3544 Kim Bendixen BALLERUP DEN 1:04:20 4:51 12.40
5303 Jørn Larsen BALLERUP DEN 1:04:45 4:53 12.33
3472 Peder Emil Hansen SAS Løb & Motion DEN 1:05:52 4:58 12.12
5028 Samuel Bæk Bramming TEAM TVENDAGER DEN 1:05:55 4:58 12.11
4399 Simon Andersen TEAM TVENDAGER DEN 1:06:11 4:59 12.06
4975 Thomas Ryde Dynamo Dong DEN 1:06:49 5:02 11.95
14629 Steen Daugaard Hansen BALLERUP DEN 1:06:58 5:03 11.92
13354 Kenneth Christensen TC-Ejendomsservice DEN 1:07:08 5:03 11.89
3983 Niels Poul Nielsen BALLERUP DEN 1:07:24 5:04 11.84
3894 Per Enevoldsen DANSKE BANK DEN 1:07:25 5:05 11.84
4353 Per Hejlskov Nielsen BALLERUP DEN 1:07:32 5:05 11.82
13122 Thomas Borup Frandsen BALLERUP DEN 1:07:48 5:06 11.77
10778 Nicklas Hasselblad Lundstrøm BALLERUP DEN 1:08:00 5:07 11.74
2700 Ditte Gullach BALLERUP DEN 1:08:02 5:07 11.73
3782 Carsten Skovmand BALLERUP DEN 1:08:18 5:09 11.68
E1220 Simon Muff Laporte BALLERUP DEN 1:08:30 5:10 11.65
14056 Christen Sloth BALLERUP DEN 1:09:08 5:12 11.54
11623 Michael Madsen BALLERUP DEN 1:09:17 5:13 11.52
19279 Helle Nygaard Novo Gruppens Løbeklub DEN 1:09:22 5:13 11.51
4650 Jeppe Pitzner-schmidt BALLERUP DEN 1:09:30 5:14 11.48
3475 Per Jakobsen BALLERUP DEN 1:09:37 5:15 11.46
9030 Jesper Bramming TEAM TVENDAGER DEN 1:09:38 5:15 11.46
5172 Niels Olesen Topdanmark DEN 1:10:11 5:17 11.37
E970 Siff Andreasen BALLERUP DEN 1:10:20 5:18 11.35
13018 Ken Wisler-poulsen BALLERUP DEN 1:10:22 5:18 11.34
5895 Anne Holmegaard TRIM BALLERUP DEN 1:10:32 5:19 11.31
5830 Tina Gjettermann BALLERUP DEN 1:10:40 5:19 11.29
19166 Hanne Jonassen BALLERUP DEN 1:10:42 5:19 11.29
5435 Patrick Z. Schmidt BALLERUP DEN 1:10:44 5:20 11.28
3490 Bo Kreilgaard LEO Pharma DEN 1:10:47 5:20 11.27
5677 Annette Randløv BALLERUP DEN 1:10:54 5:20 11.26
8069 Kenneth Rosfort BALLERUP DEN 1:11:08 5:21 11.22
7488 Leif Dannemann Ballerup Atletik Klub DEN 1:11:18 5:22 11.19
13152 Morten Trolle BALLERUP DEN 1:11:24 5:23 11.18
6343 Finn Jeppesen BALLERUP DEN 1:11:28 5:23 11.17
7008 Kenneth Andersen KREATION DEN 1:11:33 5:23 11.15
18890 Lene Thomsen BALLERUP DEN 1:11:41 5:24 11.13
14617 Henrik Thorenfeldt BALLERUP DEN 1:11:43 5:24 11.13
19369 Jane Ørum Ballerup Atletik Klub DEN 1:12:27 5:27 11.02
2699 Rene Gullach BALLERUP DEN 1:12:29 5:27 11.01
5322 Steffen Gertsen Trim Ballerup DEN 1:12:34 5:28 11.00
7014 Helge Gertsen Trim Ballerup DEN 1:13:15 5:31 10.89
6030 Peder Frydensberg Jørgensen BALLERUP DEN 1:13:30 5:32 10.86
5168 Hasse Jønsson Ballerup Atletik Klub DEN 1:13:50 5:34 10.81
13358 Ivan Cheng KMD A/S DEN 1:13:55 5:34 10.80
7487 Linda Pagaard Rasmussen BALLERUP DEN 1:14:01 5:34 10.78
13913 Karsten Wagner BALLERUP DEN 1:14:10 5:35 10.76
E1234 Jeppe Wagner BALLERUP DEN 1:14:10 5:35 10.76
E1268 Daniel Larsen BALLERUP DEN 1:14:23 5:36 10.73
7109 Johannes Nørgård BALLERUP DEN 1:14:25 5:36 10.73
17034 Jeanette Vitting BALLERUP DEN 1:15:04 5:39 10.63
13800 Arne Stausholm BALLERUP DEN 1:15:04 5:39 10.63
13744 Nikolaj Bock PBS Idræt DEN 1:15:06 5:39 10.63
16400 Kenneth Olsen Miracle DEN 1:15:16 5:40 10.60
5862 Solvej Holse BALLERUP DEN 1:15:26 5:41 10.58
10612 Bent Björklund Pfa Pension DEN 1:15:46 5:42 10.53
14213 Jens Christiansen KMD DEN 1:15:51 5:43 10.52
6271 Ib Lucht BALLERUP DEN 1:15:52 5:43 10.52
6387 Kjeld Pindstofte Holm Ballerup ak DEN 1:15:53 5:43 10.52
8655 Tove Buck Søstrene Buck DEN 1:15:54 5:43 10.52
15340 Michel Becker Panorama DEN 1:16:06 5:44 10.49
6831 Kimu Bjarkmann BALLERUP DEN 1:16:14 5:44 10.47
6807 Anette Bjarkmann BALLERUP DEN 1:16:15 5:44 10.47
6362 Kai Steen Andersen PBS Idræt DEN 1:16:20 5:45 10.45
14413 Lars Fruergaard PBS Idræt DEN 1:16:22 5:45 10.45
6589 Bertel Ståhle BALLERUP DEN 1:16:48 5:47 10.39
4596 Vilmer Ståhle BALLERUP DEN 1:16:49 5:47 10.39
12119 Helle Alexandra Ståhle BALLERUP DEN 1:16:50 5:47 10.39
14451 John Johnsen KMD DEN 1:17:05 5:48 10.35
6551 Jan Smith Sørensen BALLERUP DEN 1:17:11 5:49 10.34
8749 Ole Biede Vattenfall DEN 1:17:24 5:50 10.31
7416 Lars H Pedersen BALLERUP DEN 1:17:45 5:51 10.26
17917 Charlotte Kamper Egebjerg BALLERUP DEN 1:17:46 5:51 10.26
10246 Leif Rosenmejer Multidata DEN 1:18:23 5:54 10.18
11553 Jens Iversen BALLERUP DEN 1:18:44 5:56 10.14
2652 Steen Alex Mar BALLERUP DEN 1:18:58 5:57 10.11
6968 Pia Pawelczuk BALLERUP DEN 1:18:59 5:57 10.10
10659 Per Petterson BALLERUP DEN 1:19:06 5:57 10.09
15790 Bo Hansen Træk mig i kælken DEN 1:19:07 5:57 10.09
9356 Ole Suadicani Klakkebjerg Løber Klub DEN 1:19:08 5:57 10.09
17710 Maiken Svane BALLERUP DEN 1:19:09 5:58 10.08
7986 Else Jensen Ballerup OK DEN 1:19:13 5:58 10.07
18358 Birgitte Muff Poulsen Novo Nordisk DEN 1:19:17 5:58 10.07
7340 Niels Wessel Larsen BALLERUP DEN 1:19:33 5:59 10.03
10813 Charlotte Dyrbye TRYG DEN 1:19:37 6:00 10.02
9103 Henrik Karlsen Hi DEN 1:19:39 6:00 10.02
8763 Niels Christian Nielsen BALLERUP DEN 1:19:45 6:00 10.01
11396 Yvonne Jensen RÅDHUSET, A. HANSEN EDB DEN 1:19:54 6:01 9.99
11837 Alex Tonny Jensen BALLERUP DEN 1:19:55 6:01 9.99
15616 Claus Strouhal Acando DEN 1:19:59 6:01 9.98
11731 Christine Frydensberg Jørgensen BALLERUP DEN 1:20:07 6:02 9.96
8099 Niels Rasmussen BALLERUP DEN 1:20:22 6:03 9.93
15617 Henrik Werdelin Acando DEN 1:20:25 6:03 9.92
9648 Stig Halling Nielsen BALLERUP DEN 1:20:29 6:04 9.92
11321 Jette Wiemann IKEA A/S DEN 1:20:37 6:04 9.90
E878 Lotte Schelde Jacobsen Ballerup Atletik Klub DEN 1:20:53 6:05 9.87
11343 Merete Müller BALLERUP DEN 1:21:02 6:06 9.85
8891 Flemming B. Olsen BAK DEN 1:21:31 6:08 9.79
9897 Erik Andersen BALLERUP DEN 1:21:33 6:08 9.79
9864 Bent Lund Nielsen BALLERUP DEN 1:22:01 6:10 9.73
9436 Pia Petterson SAS Løb & Motion DEN 1:22:02 6:11 9.73
11106 Helle Strandskov BALLERUP DEN 1:22:04 6:11 9.72
11903 Søren Johan Maltesen PI-københavn DEN 1:22:11 6:11 9.71
18259 Ulla Strange BALLERUP DEN 1:22:33 6:13 9.67
8162 Erik Lyck BALLERUP DEN 1:22:41 6:14 9.65
17916 Joy Devine Christensen BALLERUP DEN 1:23:03 6:15 9.61
11195 Linda Vejlgaard Novo Gruppens Løbeklub DEN 1:23:18 6:16 9.58
5073 Lise Fuhrmann BALLERUPBALLERUP DEN 1:24:16 6:21 9.47
10803 Janni Skovmand BALLERUP DEN 1:24:27 6:21 9.45
E650 Lisbeth Jepsen BALLERUP DEN 1:24:31 6:22 9.44
9263 John Thune BALLERUP DEN 1:24:48 6:23 9.41
18388 Lotte Hillers Leo Pharma DEN 1:24:49 6:23 9.41
9748 Gert Sørensen - DEN 1:25:09 6:25 9.37
11205 Lilly Gertsen Trim Ballerup DEN 1:25:38 6:27 9.32
8499 Ulla Lucht BALLERUP DEN 1:25:48 6:28 9.30
11227 Connie Petersen BALLERUP DEN 1:25:58 6:28 9.28
16879 Torben Ploug BALLERUP DEN 1:26:06 6:29 9.27
9017 Marianne Nilsson BALLERUP TRIM DEN 1:26:18 6:30 9.25
15618 Martin Hilligsøe Acando DEN 1:26:20 6:30 9.24
10611 Vibeke Finne-ipsen BALLERUP DEN 1:26:44 6:32 9.20
13790 Anders Engdal Acando DEN 1:26:52 6:32 9.19
18551 Mette Horn BALLERUP DEN 1:26:52 6:32 9.19
14944 Kent Jørgensen kent og sønner (gulvslibning) DEN 1:27:29 6:35 9.12
11546 Elsebeth Wildenrath Larsen BALLERUP DEN 1:27:29 6:35 9.12
11770 Sigfred Haubro BALLERUP DEN 1:28:16 6:39 9.04
11501 Louise Enghave Kolsboe BALLERUP DEN 1:28:53 6:41 8.98
19127 Karin Loje-nielsen BALLERUP DEN 1:29:25 6:44 8.93
11269 Benthe Poulsen BALLERUP ATLETIKKLUB DEN 1:29:32 6:44 8.91
12252 Joan Krogh Team Krogh DEN 1:29:39 6:45 8.90
11431 Anette Bryde BALLERUP DEN 1:30:11 6:47 8.85
14447 Lars Harlev Leo Pharma DEN 1:30:39 6:49 8.80
11377 Henning Vejgaard Jensen Ballerup OK DEN 1:32:01 6:56 8.67
3616 Bjarne Petersen BALLERUP DEN 1:33:00 7:00 8.58
19155 Lone Lisberg BAK DEN 1:33:13 7:01 8.56
E735 Charlotte Olsen BALLERUP DEN 1:33:48 7:04 8.51
11907 Anne Marie Maolanon BALLERUP DEN 1:34:02 7:05 8.49
11930 Bente Wischmann Blovstrød løverne DEN 1:35:37 7:12 8.35
19229 Lone Højland BALLERUP DEN 1:36:09 7:14 8.30
18708 Helle Gustafsson BALLERUPBALLERUP DEN 1:37:20 7:20 8.20
12195 Chr. Børge Jensen BALLERUP DEN 1:39:13 7:28 8.04
19794 Tina Markussen BALLERUP DEN 1:42:35 7:43 7.78
12387 Helena Lindqvist BALLERUP DEN 1:42:40 7:44 7.77
11980 Allan Sylvest BALLERUP DEN 1:42:56 7:45 7.75
12316 Ulf Bondesen BALLERUP DEN 1:43:45 7:49 7.69
11815 John Lindqvist BALLERUP DEN 1:44:43 7:53 7.62
12393 Vibeke Lindqvist BALLERUP DEN 1:44:44 7:53 7.62
19461 Aase Markussen BALLERUP DEN 1:45:23 7:56 7.57
15619 Jacob Monberg Acando DEN 1:47:00 8:03 7.46
15620 Søren Degn Jahns Acando DEN 1:47:30 8:05 7.42
12462 Jeanette Frederiksen BASF A/S DEN 1:57:28 8:50 6.79
12319 Mogens Andersen BALLERUP DEN 2:08:27 9:40 6.21
17977 Anette Bock IKEA DEN 2:12:31 9:58 6.02
17829 Rikke Ziir Skov BALLERUP DEN
17319 Erik Bringfred Madsen BALLERUP DEN
17083 Bjarke Varberg BALLERUP DEN
17082 Mark Strachan BALLERUP DEN
16379 Anders Lybecker Miracle DEN
16328 Casper Lehd BALLERUP DEN
Ultimate Sport Service · Østre Havnevej 27 · DK-5700 Svendborg

Powered by Plone, the Open Source Content Management System